Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10

Θέμα: Το ξέρω είναι "αστείο"....

  1. #1
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325

    Το ξέρω είναι "αστείο"....

    .
    Το ξέρω είναι "αστείο" ...για το συγκεκριμένο μέρος, αλλά δίνω 3 σπάνιες και περιζήτητες ρακέτες και θέλω να έχω μια μικρή έστω ελπίδα ότι θα παραμείνουν στην Ελλάδα (έχει μπει και γι' αυτές αγγελία στο εξωτερικό).


    Fischer M Pro No 1 98 SL - 2 τμχ.
    Κατάσταση άριστη!
    Λαβή L3.
    Βάρος 320 γρ άπλεκτες

    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΕΣ προς το παρόν

    Review για αυτές ΕΔΩ.



    Επίσης τη μπλε Fischer Vacuum Midplus Pro 98 που βλέπετε στη φωτό του άρθρου ΕΔΩ.

    Μια πανέμορφη και πολύ σπάνια ρακέτα (η κανονική του Παγδατή) σε άριστη κατάσταση!
    Βάρος 325 γρ. άπλεχτη. Λαβή L3.
    Με αχρησιμοποίητο βασικό γκριπ και νέο πλέγμα!

    SOLD!!!!! Καλές νίκες Δημήτρη!!!


    Σημ. Και στις 3 ρακέτες τα grommets είναι άθικτα αλλά υπάρχουν και καινούργια στην αγορά ως Pacific.

    Όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει μήνυμα!

    Επικοινωνία: simplicius92@yahoo.gr
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Simplicius : 17-05-19 στις 10:12

  2. #2
    Φίλε Μάνο, δεν ξέρω αν έχεις κι άλλες τέτοιες ρακέτες ή αν αφού τις έζησες τις διαθέτεις. Αν ισχύει το δεύτερο, μιας και είσαι πολυγραφότατος, θα ήθελα ένα άρθρο σου, για ποιο λόγο κάποιος να πουλάει μία ρακέτα με την οποία έχει παίξει καταπληκτικά και συνάμα τη θεωρεί κορυφή, τόσο σε χαρακτηριστικά όσο και σε ποιότητα. Τέλος, επειδή είμαι σίγουρος ότι γνωρίζεις τα πάντα για τις ρακέτες σου, πες μας και μετρήσεις π.χ. βάρος αιώρησης, αν η δύναμη είναι ψηλά ή στο κέντρο και άλλα δυναμικά χαρακτηριστικά. Κάποιοι, γνώστες αφενός και τολμηροί αφετέρου, να τις αγοράσουν για να παίξουν και χωρίς βαρυθυμία να την έχουν στη φαρέτρα τους για όποτε χρειαστεί. σ.σ. με τί παίζεις τώρα? θα σκάσω. Φιλικά και Δημόσια Δημήτρης.

  3. #3
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tennisholic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε Μάνο, δεν ξέρω αν έχεις κι άλλες τέτοιες ρακέτες ή αν αφού τις έζησες τις διαθέτεις. Αν ισχύει το δεύτερο, μιας και είσαι πολυγραφότατος, θα ήθελα ένα άρθρο σου, για ποιο λόγο κάποιος να πουλάει μία ρακέτα με την οποία έχει παίξει καταπληκτικά και συνάμα τη θεωρεί κορυφή, τόσο σε χαρακτηριστικά όσο και σε ποιότητα. Τέλος, επειδή είμαι σίγουρος ότι γνωρίζεις τα πάντα για τις ρακέτες σου, πες μας και μετρήσεις π.χ. βάρος αιώρησης, αν η δύναμη είναι ψηλά ή στο κέντρο και άλλα δυναμικά χαρακτηριστικά. Κάποιοι, γνώστες αφενός και τολμηροί αφετέρου, να τις αγοράσουν για να παίξουν και χωρίς βαρυθυμία να την έχουν στη φαρέτρα τους για όποτε χρειαστεί. σ.σ. με τί παίζεις τώρα? θα σκάσω. Φιλικά και Δημόσια Δημήτρης.
    Χαχαχα!!! Σωστό και δίκαιο το αίτημα!!!!
    Φυσικά με αυτές παίζω και με αυτές θα παίζω μέχρι να σταματήσω...
    Δεν έκανα πλάκα όταν είπα οτι τελείωσε το ψάξιμο για μένα...
    Μετά από "αιώνες" αναζήτησης θέλω να χρησιμοποιώ μόνο 1-2 ίδιες ρακέτες και να παίζω μόνο με αυτές.
    Επίσης καθώς παίζω δυστυχώς 2-3 φορές ...το μήνα, είπα να κρατήσω μόνο 2-3 και να δώσω τις υπόλοιπες...
    Ακριβώς επειδή είναι πραγματικά εργαλεία, με απίστευτη αίσθηση, είναι κρίμα να μένουν μέσα σε μια ντουλάπα...
    Γι' αυτό άλλωστε τις έβαλα και εδώ, για να ζήσει αυτή την εμπειρία και κανένας φίλος!
    Τέλος, καθότι "Ολυμπιακός" είπα να κρατήσω τις παρόμοιες κόκκινες...

    Η μπλε, η Fischer Vacuum Midplus Pro, είναι ίδια σε specs με μια κόκκινη.

    Για τις άλλες δύο, τις Fischer M Pro No 1 98, φαντάζομαι διάβασες το review του TW στο παραπάνω λίνκ.
    Είναι αυτές που αναφέρει ως "SL".

    Αυτά τα frame κυκλοφορούν ακόμα ως Pacific BXT X Force Pro, δες ΕΔΩ με 160 USD η μία. Όλοι όμως που έχουν παίξει και με τις δύο λένε ότι οι Pacific δε φτάνουν τη μοναδική αίσθηση των Fischer, λόγω υλικών...

    Και οι 3 είναι εύκολες ρακέτες, με απίστευτη σταθερότητα στο twist. To swingweight είναι αυτό που λέει στα specs, μεταξύ 320-325.
    Οι μαύρες είναι λίγο πιο εύκολες, με λίγο ελαφρύτερη αίσθηση (ουσιαστικά λίγο πιο οπισθόβαρες 7-8 HL) και η μπλε λίγο πιο σταθερή (λίγο πιο μπροστόβαρη, 5-6 HL). Η δύναμη είναι από τη μέση και επάνω λόγω ότι το tapered frame είναι 20mm στο λαιμό και 25mm στην άκρη στο κεφάλι. Είναι ρακέτες μεσαίας δύναμης (για πλέξιμο στα 20-22 κιλά) με πολύ spin και απίστευτο control (λόγω του "κάνω για όλα" 16X20), παρά το "χαμηλό" πλέξιμο.
    Αίσθηση = Η απόλυτη, Κακοί κραδασμοί = μηδέν, Comfort = max!
    Τι άλλο να πω??? Εάν πω κι άλλα, θα το μετανιώσω και θα τις κρατήσω όλες...
    Και θα φάω παντόφλα!!!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tennisholic Εμφάνιση μηνυμάτων
    ....Κάποιοι, γνώστες αφενός και τολμηροί αφετέρου, να τις αγοράσουν για να παίξουν...
    Εάν "τόλμη" σημαίνει ότι "κινδυνεύεις" να μην μπορέσεις να ξαναπαίξεις με άλλη ρακέτα, ιδιαίτερα σύγχρονη, συμφωνώ απόλυτα. Θέλει τρομερή τόλμη!! Όποτε μου δίνουν πια καινούργια ρακέτα να χτυπήσω μια-δυο μπάλες, με πιάνουν τα γέλια!! Aλλά δεν το λέω για να μην τους στεναχωρήσω. Έχουν δώσει και τόσα λεφτά να την πάρουν...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Simplicius : 16-05-19 στις 14:13

  4. #4
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    .
    Ξέχασα χθες να σου πω το καλύτερο!
    Παίζω με φίλο, χάνει 5-0 games και μου ζητάει να δει ΤΗ ρακέτα...
    Την πιάνει πρώτη φορά στα χέρια του και μου δίνει τη δική του, μια RF 97s.
    Μου παίρνει το σετ 7-5...

  5. #5
    Φίλε Μάνο, θέλω να σε ευχαριστήσω και Δημόσια για την ρακέτα που μου έδωσες. Από τη γωνιά σου, με τη γραφή σου έχεις ανοίξει ένα μεγάλο θέμα. Τα υλικά των ρακετών. Πλέον, μπορώ να πω ότι παλιότερα οι εταιρείες χρησιμοποιούσαν καταπληκτικά υλικά (κεραμικό, kevlar, tungsten) και υστερούσαν στην τεχνολογία. Τώρα η τεχνολογία είναι ψηλά αλλά τα υλικά...Κι αν έχεις υλικά το stifness δεν ξεπερνάει το 60. Σήμερα το πρωί κόπηκαν τα χαμόγελα των δύο συμπαικτών. Ο ένας μου την κατέσχεσε και δεν με άφηνε να παίξω, ο δεύτερος, big server ων έτρωγε την μία επιστροφή πίσω από την άλλη. Άλλη αίσθηση, άλλο κτύπημα, άνεση, control, αέρινη αιώρηση κι από κούραση? 2,5 ώρες μετά από ανελέητο κοπάνημα είμαι περδίκι. Κι αυτό δεν είναι ΚΑΘΟΛΟΥ αστείο. Keep serching my friend... Μας κάνεις καλό!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tennisholic : 18-05-19 στις 11:48

  6. #6
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    .
    !!!!!!!!!!!!!!

    Και γω Δημήτρη, χαίρομαι που πήγε σε πραγματικό παίκτη που μπορεί να την εκτιμήσει!!!

    Τώρα, εφόσον την πήρες και έμεινες (όπως από την αρχή πίστευα) ικανοποιημένος, μπορώ να ποστάρω αυτό που άλλοι βάζουν ΠΡΙΝ την πώληση, ως κίνητρο...

    https://www.ebay.com/itm/FISCHER-Vac...cAAOSwu3dbuHgL



    Όπως βλέπεις μια ίδια ρακέτα αντίστοιχης κατάστασης "παίζει" σε και 2πλάσια τιμή...
    Δεν το έβαλα στην αγγελία γιατί δεν ήθελα αυτή η ρακέτα (ουσιαστικά pro-stock, εφόσον έχει κερδίσει 2 Grand Slams) να πάει σε κάποιον ως αγορά-ευκαιρία, αλλά ως απόλυτα συνειδητή επιλογή...

    Καλά παιχνίδια λοιπόν!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Simplicius : 18-05-19 στις 20:28

  7. #7
    giasas,to onoma mou eine nessa zarits ka i eime proponitis tennis(elinoservos)meno stin dafni(athina),tora eime stin kefalonnia kai girizo teli avgoustou.ta ithela na rotiso ean sas endiaferi antalagi.eho 2 volkl power bridge 10 325g grip 3,kefali 98(mia eine se apsogi katastasi,kai i ali eine 6sta 10) pezo me fischer magnetic speed pro n1 320g,opos aftes pou ehete kai psahno defteri.ean sas endiaferi parte me til.6944681183,oti ora thelete,sas dino 2 raqetes volkl gia mia fischer.efharisto poli

  8. #8
    i ean thelete gia kapia ali fischer sta 320g,eite ble eite kokini

  9. #9
    eho kai fischer 105 kefali,295gr

  10. #10
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    Ευχαριστώ πολύ Νέσσα για την προσφορά!
    Τα λέμε με την επιστροφή στην Αθήνα!!!

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας