Αυτό που περιγράφεις είναι το καλύτερο, αλλά ρεαλιστικά ελάχιστοι έχουν τη διάθεση για τόσο σε βάθος ψαξιμο. Στον καθένα φαίνεται ως εξής: Όλος ο κύκλος του παίζει με Wilson/Babolat/Head, και ένας τύπος σε ένα φόρουμ λέει πως οι ρακέτες 20ετίας είναι καλύτερες. Αν δεν έχεις άτομα στον τεννιστικό σου κύκλο όταν ξεκινάς να σου πουν πως έχουν πραγματικά τα πράγματα στο θέμα εξοπλισμός, δύσκολα απαγκιστρώνεσαι από τα διαφημιστικά τρικ. Επίσης η έλλειψη σοβαρού Demo προγράμματος στην Ελλάδα είναι κι αυτή ένα θέμα. Θα ήταν πολύ πιο εύκολο να πείσεις κάποιον πως μια Volkl είναι καλύτερη για αυτόν, αν την έκανε demo δίπλα σε μια Pure Aero. Αλλά όταν και τα λιγοστά demo που έχει το etennis για παράδειγμα, απαιτεί να τους πληρώσεις μπροστά την αξία μιας ολόκληρης καινούριας ρακέτας, το πράγμα ζορίζει ακόμη παραπάνω. Εγώ που είμαι επαρχία, πριν 2 χρόνια , όταν άφησα επιτέλους την Pure Drive για την Prince TT100P, με κοιτούσαν σαν εξωγήινο. Που πήγα σε Prince ξέρω γω, που είναι πασίγνωστη εταιρεία. Καλά, όταν πήρα και Angell, μετά έλαβα την ταμπέλα , του "γραφικού" γκατζετάκια τενίστα που του αρέσει να παίρνει περίεργα πράγματα για να πουλάει μούρη. Και όλο αυτό το διάστημα οι περισσότεροι δεν έχουν χτυπήσει καμία ρακέτα εκτός Babolat.

Τους λέω διαρκώς, ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΡΕ , και μετά εκφράστε γνώμη, αλλά το μάρκετινγκ σε συνδυασμό με κολλημένο και άσχετο στο θέμα εξοπλισμό προπονητή, έχουν διαμορφώσει την αυτοκρατορία της Babolat που βιώνω καθημερινά :P

rant off