Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 11

Θέμα: Ρακέτα απο aliexpress?????

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #8
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.328
    ¶γγελε,

    Συμφωνώ απόλυτα με τη ρακέτα που διάλεξες (και ειδικά στην απίστευτη τιμή που βλέπω ότι τη βρήκες!!!).
    Και πως θα μπορούσα να μη συμφωνήσω, αφού την έχω και γω τη ρακέτα αυτή -
    (τη μπλε του 2012, που είναι σχεδόν ίδια) - και έχω παίξει ώρες ατελείωτες με αυτή!

    Σε αυτά τα λεφτά ή και στα 2πλάσια που είχε πριν λίγους μήνες, η BLX ENVY είναι super!!!
    Δεν κάνει για το Ναντάλ - για να μην έχουμε "εσωτερικές" παρεξηγήσεις!!! - αλλά για εσένα (και μένα) πιστεύω ότι είναι ΟΚ...
    Θεωρώ ότι θα την ευχαριστηθείς και σηκώνει και πολύ customization όσο θα ανεβαίνεις επίπεδο.

    Όσο για τις ρακέτες που σου προτείνει ο πολύ καλός μου φίλος Ith, προσωπικά με βρίσκουν αντίθετο - και όχι λόγω κόστους...
    Πιστεύω ότι, ως αρχάριος, θα βρίσκεις κατά λάθος αρκετά συχνά frame με αυτές, καθώς έχουν σχετικά μικρή επιφάνεια (100-102 sq in) για τόσο μεγάλο πάχος πλαισίου...

    Υστ 1: Τα τεχνικά χαρακτηριστικά της ΠΛΕΓΜΕΝΗΣ ρακέτας BLX Envy (μοντ. 2013) που επέλεξες είναι αυτά:

    Head Size: 100 sq. in. / 645.16 sq. cm.
    Length: 27in / 68.58cm
    Strung Weight: 10oz / 283.5g
    Balance: 0 pts EB
    Swingweight: 296
    Stiffness: 62
    Beam Width: 22.5mm / 22.5mm / 22.5mm /
    Composition: Basalt
    Power Level: Medium
    Stroke Style: Medium
    Swing Speed: Medium
    Racquet Colors: Red/White/Yellow
    Grip Type: Wilson Cushion Aire
    String Pattern: 16 Mains / 20 Crosses
    Mains skip: 7T 9T 7H 9H
    One Piece
    No Shared Holes
    String Tension: 53-63 pounds

    Εκείνα που γράφει το sportsdirect αναφέρονται σε άπλεκτη ρακέτα.

    Υστ. 2: Σχετικά με το αρχικό σχόλιο, με την "μαϊμού" AeroPro, να προσθέσω ότι είχα διαβάζει στο παρελθόν ένα "συγκριτικό" τεστ μεταξύ fake και original AeroPro και οι διαφορές στα τεχνικά χαρακτηριστικά δεν ήταν και πολύ μεγάλες - μάλιστα εκείνα της fake ήταν και πιο φιλικά προς εμένα, απ' όσο θυμάμαι η fake είχε λίγο μικρότερο stiffness από την original...
    Προσωπικά δε βρίσκω βέβαια το λόγο να αγοράσει κανείς τέτοιο προϊόν, εκτός από το να πουλάει "τζάμπα μούρη"...
    Για τα χρήματα που κόστιζε μια χαρά ηταν και εκείνη, αρκεί να ξέρει κάποιος τι αγοράζει, να μην τον πιάσουν κορόιδο δηλ...

    Υστ 3: Εάν παραγγείλεις από το sportdirect αξίζει να "φορτώσεις" !!!
    Για size ρούχων συμβουλέψου τα reviews άλλων αγοραστών με τον ίδιο σωματότυπο με σένα...
    Δυστυχώς τα μεταφορικά πριν κανα 2μηνο πήγαν από τα 10 στα 15 ευρώ!
    Ας ελπίσουμε πως κάποια στιγμή θα επανέλθουν...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Simplicius : 16-06-14 στις 09:21

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας