Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7

Θέμα: Πρέπει να αλλάξουν οι κανονισμοί του τένις;

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.322
    .
    Constantinos ( χρόνια πολλά κιόλας!),

    Σωστές οι παρατηρήσεις σου, αλλά από την άλλη, είναι δυνατόν ένα γήπεδο που ήταν αρχικά σχεδιασμένο για αυτό το παιχνίδι...



    να καλύπτει τις σημερινές ανάγκες;;; I don't think so...

  2. #2
    Simplicius ευχαριστώ πολύ για τις ευχές...

    Για να είμαι ειλικρινής το γήπεδο δεν με χαλάει αφού οι αντίπαλοι και τότε και τώρα παίζουν με τους ίδιους όρους. Δηλαδή και τότε και οι δύο αντίπαλοι είχαν τον ίδιο εξοπλισμό και τις ίδιες συνθήκες παιχνιδιού και τώρα οι αντίπαλοι παίζουν με τους ίδιους όρους. Απλά ο καλύτερος φτάνει πιο ψηλά και τότε και τώρα. Γνώμη μου είναι ότι το παιχνίδι πρέπει να προσαρμόζεται στο γήπεδο και όχι το γήπεδο στο παιχνίδι. Διαφορετικά θα έπρεπε να έχουμε ένα γήπεδο τένις κατά 30% μεγαλύτερο σήμερα από ότι στο βίντεο που έβαλες και αντίστοιχα ένα γήπεδο ποδοσφαίρου, βόλεϋ κλπ μεγαλύτερα από το παρελθόν. Κάτι που νομίζω ότι δεν ΄πρέπει να συμβεί γιατί θα είναι σε βάρος του θεάματος. Επίσης να συμπληρώσω ότι η αλλαγή στο υλικό του δαπέδου στα σκληρά γήπεδα (να και μια αλλαγή...) βελτίωσε κατά πολύ το θέαμα.

    Συμφωνώ ότι είναι κουραστικό να βλέπεις τα τελευταία χρόνια να επικρατούν οι ίδιοι και οι ίδιοι όμως πιστεύω ότι και το γήπεδο και οι κανόνες να αλλάξουν θα είναι τα ίδια άτομα αυτά που θα ακούγονται γιατί απλά είναι καλύτερα από τους υπόλοιπους...

    Βέβαια τα παραπάνω είναι καθαρά προσωπική μου άποψη που δεν σημαίνει ότι είναι και η σωστή...

  3. #3
    Άλλη μια απόδειξη ότι το service από μόνο του δεν κερδίζει ήταν και τα παιχνίδια Isner και Κarlovic με τον Murray (3-0, 3-0) ...

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας