Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 153

Θέμα: Αλλαγή Ρακέτας

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #11

    Αλλαγή Ρακέτας

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chemicalgoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρώ πως είναι καταστροφικό μέσα σε 13 μήνες να έχεις δοκιμάσει 30 ρακέτες. Όλη αυτήν την περίοδο προσαρμογής σε κάθε νέα ρακέτα αν την είχες δώσει στο να γίνεις καλύτερος παίχτης τώρα θα έπαιζες 2 φορές καλύτερα.
    Εξαρτάται διότι παίζω 6 φορές την εβδομάδα. ¶ρα το 1 χρόνος ειναι σχετικό. Ειναι καταστροφικό διότι κατέβηκα σε τουρνουά με ρακέτες που ειχα για μερικές ημέρες η άλλαζα ρακέτα και κατα την διάρκεια του game... οτι να ναι :P Οπως το βλέπω τώρα για μια αντικειμενική γνώμη σε μια ρακέτα απαιτείται ενα ελάχιστο διάστημα ενός μήνα αλλα μπορώ πλέον να καταλάβω εξαρχής αν αξίζει να ασχοληθώ μαζί της η όχι. Αρκετές από αυτές τις ρακέτες δεν τις αξιολόγησα επαρκώς γιατί δεν τις δοκίμασα με αρκετά πλέγματα η τις άλλαζα και μέσα σε 2 εβδομάδες. Και ειναι και το θέμα τις βελτίωσης όπου μια δύσκολη ρακέτα στο παρελθόν όσο ανεβαίνεις την παίζεις διαφορετικά. Για παράδειγμα η Blade ήταν ο λόγος που γράφτηκα στο forum και τελικά παλι σε αυτήν κατέληξα. Βλέπω αθλητές και προπονητές που δεν έχουν δοκιμάσει άλλο πλέγμα η ρακέτα από αυτά που τους έμαθαν οι προπονητές τους να χρησιμοποιούν οταν ήταν μικροί. Παίζουν εκπληκτικό τέννις και δεν ασχολούνται με τα γύρω γύρω. Ελπίζω κ εγώ τώρα να ηρεμήσω κάπως και να ασχοληθώ με την τεχνική μου γιατί δεν μου περισσεύουν κιόλας για να τα δίνω σε ρακέτες.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DJTaurus : 21-08-15 στις 23:17

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας