Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 153

Θέμα: Αλλαγή Ρακέτας

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #11
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Absinthe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι ρακετες δεν εχουν τοσο μεγαλη σημασια στο παιξιμο σου στο επιπεδο που εισαι. Με αυτο εννοω οτι ρακετες διαφορετικης μαρκας με παραπλησιο κεφαλι, βαρος, σκληροτητα, ειδος πλεξης κτλ, παιζουν σχεδον ιδια. Ξαναλεω, ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ.

    Τα πλεγματα εχουν πολυ μεγαλυτερη σημασια στο παιξιμο.

    Με τον αεροπρο, εγω θα εβαζα το yonex poly tour pro στα 23 κιλά (ισως και 24), αφου η ρακετα εχει ηδη αρκετη δυναμη.
    Όσο περισσότερο μαθαίνω την APD αρχίζω να διαπιστώνω ότι η μπάλα πλέει όχι επειδή είναι stick που σου παρέχει δύναμη αλλά θέμα τεχνικής.... δυστυχώς αν δεν σκεπάσεις και δεν σπινάρεις δεν συγχωρεί. Συνεχίζω να μην έχω σοβαρές ενοχλήσεις στο χέρι από τότε που άλλαξα στο RPM 1.30.... αν και κάνω gym αυτή την περίοδο οπότε σίγουρα με έχει βοηθήσει. Στα πόσα κιλά να πλέξω τα string που περιμένω (?) γιατί διαπιστώνω ότι η ρακέτα δεν έχει θέμα control.... αν δεν τη βρεις σωστά θα ταξιδέψει στα ύψη με όση δύναμη και να χτυπήσεις. Με λάθος επαφή, δλδ το κεφάλι της ρακέτας με ελάχιστη κλίση προς τα πάνω η μπάλα παίρνει εύκολα ύψος.

    Yonex Poly Tour: 25kg
    Yonex Spin:24kg
    Volkl Cyclone 17: 24kg
    MSV Hex 1.23: 25kg
    Black Code: 25kg

    Να τα αφήσω έτσι η να μην το ρισκάρω και να κατέβω σε 1kg προς τα κάτω?... Yonex Spin και Cyclone τα έχω χαμηλότερα επειδή σε κριτικές έχουν σχεδόν μηδαμινό power.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DJTaurus : 03-04-15 στις 21:55

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας