Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6

Θέμα: ποια ρακέτα είναι καλύτερη?

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1

    ποια ρακέτα είναι καλύτερη?

    Σκέφτομαι να αγοράσω μια από τις εξής: Wilson juice 100L, Wilson juice 100, Wilson pro staff 100L.
    Είμαι μέτριος παίχτης (3,5), αμυντικός κυρίως, κυνηγάω πολύ μπάλα, με αρκετά καλή τεχνική για το επίπεδό μου, με γρήγορα swings, δεν έχω πολύ δυνατά χτυπήματα, η δύναμη οφείλεται κυρίως στην ταχύτητα και την εκρηκτικότητα των κινήσεων.
    Η προηγούμενη ρακέτα μου ήταν η Wilson pro staff torch 7.1.
    Από αυτές που θέλω να αγοράσω δοκίμασα τη Wilson juice 100L, είναι καλή ρακέτα που δίνει πολύ δύναμη και spin στην μπάλα, αλλά επειδή έχει balance ελαφρώς HH 1 point η γενική αίσθηση ήταν λίγο παράξενη ιδιαίτερα όσον αφορά τον χειρισμό της αφού η προηγούμενη ρακέτα μου ήταν πολύ ελαφριά 265gr και balance HL 4 points. Ήμουνα πολύ ευχαριστημένος από αυτή τη ρακέτα αλλά θέλω να την αλλάξω γιατί είναι πολύ ελαφριά. Μάλιστα συνέβη το εξής περίεργο, με την παλιά ρακέτα όταν έπαιζα με παίκτες με πολύ δυνατά χτυπήματα είχα πρόβλημα στον καρπό επειδή η ρακέτα ήταν ελαφριά και δεν απορροφούσε τους κραδασμούς. Με τη wilson juice δεν είχα πρόβλημα στον καρπό αλλά εμφανίστηκε ενόχληση στον αγκώνα και τον ώμο (πιστεύω επειδή είναι λίγο ΗΗ).
    Ποια προτείνετε να πάρω?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimitrisfederer : 03-09-14 στις 20:46

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας