Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 12 από 12

Θέμα: Μαρία Σάκκαρη

  1. #11
    Δεν ξέρω αλλά στο top10 τόσο των γυναικών όσο και των ανδρών δεν νομίζω να υπάρχει άλλος παίκτης περα από τους δικούς μας, που να φτάνουν τόσο συχνά σε τελικούς και να μην μπορούν να το διαχειριστούν.. Κρίμα και για τους δυο κορυφαίους Έλληνες τενιστες.
    Petec

  2. #12
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Petros84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αλλά στο top10 τόσο των γυναικών όσο και των ανδρών δεν νομίζω να υπάρχει άλλος παίκτης περα από τους δικούς μας, που να φτάνουν τόσο συχνά σε τελικούς και να μην μπορούν να το διαχειριστούν.. Κρίμα και για τους δυο κορυφαίους Έλληνες τενιστες.
    Έχεις απόλυτο δίκιο. Το σκεφτόμουν και γω χθες μετά την νέα ήττα.

    Βέβαια στη συγκεκριμένη περίπτωση, κλήθηκε να παίξει δεύτερο αγώνα μέσα σε λίγη ώρα, οπότε, αντικειμενικά, δεν είχε και αρκετές πιθανότητες...

    Πάντως, γενικά μιλώντας, νομίζω ότι και στους δύο, Σακκαρη και Τσιτσιπα, λείπει η υποστήριξη σε ψυχολογικό επίπεδο, που θα τους έδινε το κάτι παραπάνω που χρειάζεται σε ένα τελικό.

    Αυτό κατα τη γνώμη μου εχει να κάνει με δύο λόγους.

    Πρώτον, δεν υπάρχει κάποιος Έλληνας στο team τους που να έχει ανάλογη εμπειρία για να τους τη μεταδώσει. Και σε αυτές τις περιπτώσεις είναι βασικό να είναι συμπατριώτης, με τα ιδια βιώματα και παρόμοια κουλτούρα.

    Και ο δεύτερος λόγος ειναι και αυτός σχετικός με τον πρώτο. Οτι προσπαθούν να πετύχουν κάτι πρωτόγνωρο για τη χωρα μας, ενάντια στην αρνητική προϊστορία μας στο άθλημα. Δεν ειναι δηλαδή σίγουροι οτι αυτο που πανε να πετύχουν μπορεί να συμβεί, εφόσον όντως δεν έχει συμβεί ποτέ...

    Όλοι οι άλλοι "πετυχημένοι", Ρώσοι, Γερμανοί κλπ. δεν εχουν αυτό το disadvantage.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας