Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 40

Θέμα: Ball machine

  1. #11
    Junior Member
    Εγγραφή
    20-04-2020
    Μηνύματα
    151
    Καλησπέρα στην παρέα. Θα πω και εγώ την άποψη μου, να έχει μια πιο σφαιρική εικόνα ο φίλος, μιας και είναι ιδιοκτήτης μίας πιο βαριάς μηχανής. Έχω αγοράσει μια lobster elite 3. Την βρήκα μετά από πααααααρα πολύ ψάξιμο. Φίλε Αντρέα θέλει υπομονή για μεταχειρισμένη πόσο μάλλον δε να πετύχεις μια και σε καλή κατάσταση. 1) ψάξου και στο εξωτερικό. Ίσως πετύχεις μεταχειρισμένη σε καλή τιμή σε ευρωπαϊκό site αγγελιών (πλην Αγγλίας) που δεν θα έχεις και τελωνείο. 2) κάποια στιγμή πρόσφατα σχετικά, το μέλος dimitrisp είχε βάλει μία προς πώληση. Κάνε του μια ερώτηση μπορεί να υπάρχει ακόμα. 3) αφού ψάχνεις πολλές επιλογές προγραμμάτων αλλά δε θες να ξεφύγεις χρηματικά, τσεκαρε τις siboasi ball machines. Είναι κινεζικές (να μου πεις τι δεν φτιάχνεται άραγε εκεί στην εποχή μας). Ήμουν οριακά στο να αγοράσω μια τέτοια, πριν βρω τη Lobster. Τα drills τους είναι πάρα πολλά, όλες έχουν remote από τη μάνα τους και οι τιμές τους...το σκέφτεσαι να πάρεις τέτοια καινούργια παρά πιο επώνυμη μεταχειρισμένη. Πρέπει να μου έχουν μείνει τηλ τους από την τελευταία επικοινωνία που είχα, αν θες στα λέω (επικοινωνούσα με μηνύματα μέσω what's app messenger).
    Αν θες να δεις live μια siboasi, πήγαινε στο Ίλιον στο break point tennis academy. Πιστεύω θα μείνεις ικανοποιημένος. Όταν τους παζαρευα κάποτε, μου πουλούσαν το 2ο ίσως καλυτερο τους μοντέλο στα 1300€ τελική τιμή + μεταφορικά από Δανία. Αυτό το μοντέλο ίσως συγκρινόταν με την grand σειρά της lobster σχετικά με το τι μπορούσε να κάνει στο γήπεδο.
    Σχετικά με το βάρος που είπε ο φίλος, είναι μεγαλύτερο της slinger κατά πολύ. Η lobster που έχω πρέπει να είναι κοντά στα 25kg. Ωστόσο η σωματική δύναμη, χρειάζεται μόνο στο φόρτωμα - ξεφόρτωμα. Ε σιγά πόσο διαρκεί αυτό? Δευτερόλεπτα. Αφού το πραγματοποιήσεις την πας όπου θες με τα ροδακια και τη λαβή που έχει.

  2. #12
    Junior Member
    Εγγραφή
    20-04-2020
    Μηνύματα
    151
    Σόρρυ για τα λαθάκια στους τόνους και τα γράμματα σε λέξεις. Γράφω από κινητό. Είμαι ιδιοκτήτης ήθελα να πω. Siboasi T1600 ήταν αυτό που ήμουν οριακά να αγοράσω. Στα αυτιά μου, είχαν ηχήσει ωραία τα 1300 για καινούργια με τόσα drills, αλλά με τα μεταφορικά έφτανε στα 1650 περίπου. Πολλά σκέφτηκα για μη επώνυμη. Ψαχνόμουν λοιπόν να βρω γνωστό να μου τη φέρει από Δανία για να γλιτώσω τα μεταφορικά. Όσο έψαχνα γι'αυτό έψαχνα παράλληλα για μεταχειρισμένη επώνυμη και βρήκα την lobster. Ωστόσο από κάποιον πίνακα που μου είχαν στείλει σε φώτο όταν επικοινωνούσα μαζί τους (στους πωλητές των siboasi αναφέρομαι), το ανωτέρω T1600 και το S4015 φαίνονταν πααααααρα πολύ καλά μοντέλα. Διαπίστωσα πόσο καλό είναι όντως το T1600 όταν το είδα live στο academy που ανέφερα πιο πάνω. Εννοείται ότι δεν πίστευα πως θα το δω live κάπου στην Ελλάδα και όμως. Ο ιδιοκτήτης του academy δεν το είχε αγοράσει. Του το είχε δώσει για promotion, ένας κύριος που τότε (Μάρτιος 2021) σκεφτόταν να γίνει αντιπρόσωπος της siboasi στην Ελλάδα.

  3. #13
    Junior Member
    Εγγραφή
    27-05-2021
    Περιοχή
    Πευκη
    Μηνύματα
    35
    Μεταχειρισμενη μιλαμε.
    Κατα καιρους εχουν βγει αρκετα κατω απο τα 1000 ,απλα τοτε δεν υπηρχε ενδιαφερον .

  4. #14
    Junior Member
    Εγγραφή
    27-05-2021
    Περιοχή
    Πευκη
    Μηνύματα
    35
    Ευχαριστω για τις συμβουλες Προσωπικα θα ηθελα να δοκιμασω και την slinger ομως το e-tennis ζηταει να την πληρωσω για να την δοκιμασω
    + 10 ευρω την ημερα ενοικιο Θα ψαχτω μηπως την βρω σε κανενα club>

  5. #15
    Junior Member
    Εγγραφή
    27-05-2021
    Περιοχή
    Πευκη
    Μηνύματα
    35
    Φιλε Gargas αν θες γραψε δυο πραγματα για την lobster elite 3 ειπες οτι εχεις
    Σε ευχαριστω προκαταβολικα !

  6. #16
    Junior Member Το avatar του χρήστη Haris
    Εγγραφή
    03-10-2017
    Μηνύματα
    262
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο andreaskafetzopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω για τις συμβουλες Προσωπικα θα ηθελα να δοκιμασω και την slinger ομως το e-tennis ζηταει να την πληρωσω για να την δοκιμασω
    + 10 ευρω την ημερα ενοικιο Θα ψαχτω μηπως την βρω σε κανενα club>
    Ειδικά στο κατάστημα στο Μαρούσι, από μερικές τηλεφωνήτριες ως τον υπεύθυνο έχουν "ξεφύγει" για τα καλά! Πρόσφατα σε παραγγελία που επειγόμουν, με τα πάντα ετοιμοπαράδοτα έκαναν 10 μέρες για Κρήτη και έλειπε και ένα πλέγμα! Με 20% έκπτωση λόγω "συνεργασίας" σε όλα, τα πλήρωσα πιο ακριβά από αν τα έπαιρνα από warehouse χωρίς έκπτωση!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Haris : 02-06-21 στις 11:56

  7. #17
    Junior Member Το avatar του χρήστη andreas giorgos
    Εγγραφή
    08-11-2020
    Περιοχή
    ex pat Athenian at Cyclades
    Μηνύματα
    9
    το κουβάλημα δεν το γλιτώνεις...μηχανή...μπαλάκια...ρακέτες...Στο μεταξύ ζω στις Κυκλάδες και το αμάξι είναι 100 μέτρα μακριά από το σπίτι με σκαλιά...Στις πόλεις θα είναι πιο εύκολο

  8. #18
    Junior Member
    Εγγραφή
    20-04-2020
    Μηνύματα
    151
    Φίλε μου το lobsterακι είναι ένα πολύ ωραίο μηχάνημα για μια ωραία ατομική προπόνηση (αν και δε το έχω χαρεί πολύ ακόμα γιατί που να βρεις γήπεδο?). Είναι λίγο βαρύ όπως προείπα αλλά δε με ενοχλεί γιατί το καταλαβαίνεις μόνο στο φόρτωμα-ξεφορτωμα. Μετά έχει ροδακια και χειρολαβή και το πας όπου θες ξεκούραστα. Στα του court, έχει τα πάντα, vertical oscillation, horizontal oscillation τα οποία μπορείς να τα έχεις και τα δύο παράλληλα σε λειτουργία και να σου στέλνει και αριστερά δεξιά αλλά και να σε ανεβάζει ή αντίστοιχα να σε κρατάει πίσω. Προσφέρει ικανοποιητικό top spin (από +1 έως +4) και το ίδιο σε underspin. Το πόσο ψηλά η χαμηλά πετάει ρυθμίζεται με κουμπάκι από το panel, όχι χειροκίνητα. Στη φουλ δύναμη του και ειδικά σε flat μπάλα, είναι λες και σου τραβάει winner επαγγελματίας παίχτης. Όταν έχεις φουλ δύναμη και top η backspin εκεί χάνει λίγο δύναμη και κάποιες φορές χρειάζεται και ρύθμιση το elevation ανάλογα με το spin που του έχεις ρυθμίσει. Διαθέτει και την λειτουργία narrow και wide δηλαδή πόσο κλειστά η ανοιχτά (αριστερά - δεξιά)θες να σου ρίχνει. Αυτό που δεν έχω εγώ προσωπικά και είναι χρήσιμο είναι το remote control. Το χειρίζεσαι από μακριά και αλλάζεις "άσκηση" ενώ εγώ προς το παρόν τελειώνουν τα μπαλάκια στο καλάθι και το ρυθμίζω σε ότι θέλω να κάνω μετέπειτα. Το μόνο που του λείπει είναι να είχε από μόνο του προγράμματα - drills όπως έχουν τα της grand σειράς. Θεωρώ δηλαδή ότι στα ίδια περίπου λεφτά που έχει και το grand 4, λογικά είναι καλύτερο εκείνο αφού έχει και preloaded drills επάνω. Εδώ σε αυτό, ότι του δώσεις εσύ δουλεύει. Δε θα σου πετάξει από μόνο του την πρώτη μπάλα flat την δεύτερη με underspin κ.ο.κ. Ωστόσο θεωρώ ότι είναι από τα κορυφαία για ατομική προπόνηση.

  9. #19
    Junior Member
    Εγγραφή
    20-04-2020
    Μηνύματα
    151
    Κάτι επίσης που εμένα προσωπικά δε με ενοχλεί γιατί το level μου δεν είναι τόσο καλό, αλλά έχω ακούσει να το λένε είναι το ότι τα lobster στο horizontal oscillation, γυρίζει όλο το μηχάνημα για να σου ρίξει αριστερά δεξιά, άρα βλέποντας που γυρνάει, ξέρεις που θα σου στείλει την μπάλα. Εμένα δε με ενοχλεί. Το spinfire pro 2 ας πούμε, μένει σταθερό και γυρνάει εσωτερικά, κάτι το οποίο δε βλέπεις από απέναντι άρα δεν ξέρεις που θα σου την στείλει και έχεις ας πούμε μικρότερο χρόνο αντίδρασης

  10. #20
    Junior Member
    Εγγραφή
    01-04-2020
    Μηνύματα
    77
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gargas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτι επίσης που εμένα προσωπικά δε με ενοχλεί γιατί το level μου δεν είναι τόσο καλό, αλλά έχω ακούσει να το λένε είναι το ότι τα lobster στο horizontal oscillation, γυρίζει όλο το μηχάνημα για να σου ρίξει αριστερά δεξιά, άρα βλέποντας που γυρνάει, ξέρεις που θα σου στείλει την μπάλα. Εμένα δε με ενοχλεί. Το spinfire pro 2 ας πούμε, μένει σταθερό και γυρνάει εσωτερικά, κάτι το οποίο δε βλέπεις από απέναντι άρα δεν ξέρεις που θα σου την στείλει και έχεις ας πούμε μικρότερο χρόνο αντίδρασης
    Αυτο μου θυμισε ενα απλο drill για να "ρυθμισεις" τον χρονο αντιδρασης, οπου εισαι γυρισμενος με την πλατη στην μηχανη και οταν ακουσεις την εκτοξευση, τοτε γυρνας και τρεχεις αναλογα, αριστερα η δεξια.

    (Πολυ καλη περιγραφη για την μηχανη κατα τα αλλα, χρησιμοτατα σχολια για τους ενδιαφερομενους).
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nek4d : 05-06-21 στις 01:41

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας