Καλησπέρα στην παρέα. Θα πω και εγώ την άποψη μου, να έχει μια πιο σφαιρική εικόνα ο φίλος, μιας και είναι ιδιοκτήτης μίας πιο βαριάς μηχανής. Έχω αγοράσει μια lobster elite 3. Την βρήκα μετά από πααααααρα πολύ ψάξιμο. Φίλε Αντρέα θέλει υπομονή για μεταχειρισμένη πόσο μάλλον δε να πετύχεις μια και σε καλή κατάσταση. 1) ψάξου και στο εξωτερικό. Ίσως πετύχεις μεταχειρισμένη σε καλή τιμή σε ευρωπαϊκό site αγγελιών (πλην Αγγλίας) που δεν θα έχεις και τελωνείο. 2) κάποια στιγμή πρόσφατα σχετικά, το μέλος dimitrisp είχε βάλει μία προς πώληση. Κάνε του μια ερώτηση μπορεί να υπάρχει ακόμα. 3) αφού ψάχνεις πολλές επιλογές προγραμμάτων αλλά δε θες να ξεφύγεις χρηματικά, τσεκαρε τις siboasi ball machines. Είναι κινεζικές (να μου πεις τι δεν φτιάχνεται άραγε εκεί στην εποχή μας). Ήμουν οριακά στο να αγοράσω μια τέτοια, πριν βρω τη Lobster. Τα drills τους είναι πάρα πολλά, όλες έχουν remote από τη μάνα τους και οι τιμές τους...το σκέφτεσαι να πάρεις τέτοια καινούργια παρά πιο επώνυμη μεταχειρισμένη. Πρέπει να μου έχουν μείνει τηλ τους από την τελευταία επικοινωνία που είχα, αν θες στα λέω (επικοινωνούσα με μηνύματα μέσω what's app messenger).
Αν θες να δεις live μια siboasi, πήγαινε στο Ίλιον στο break point tennis academy. Πιστεύω θα μείνεις ικανοποιημένος. Όταν τους παζαρευα κάποτε, μου πουλούσαν το 2ο ίσως καλυτερο τους μοντέλο στα 1300€ τελική τιμή + μεταφορικά από Δανία. Αυτό το μοντέλο ίσως συγκρινόταν με την grand σειρά της lobster σχετικά με το τι μπορούσε να κάνει στο γήπεδο.
Σχετικά με το βάρος που είπε ο φίλος, είναι μεγαλύτερο της slinger κατά πολύ. Η lobster που έχω πρέπει να είναι κοντά στα 25kg. Ωστόσο η σωματική δύναμη, χρειάζεται μόνο στο φόρτωμα - ξεφόρτωμα. Ε σιγά πόσο διαρκεί αυτό? Δευτερόλεπτα. Αφού το πραγματοποιήσεις την πας όπου θες με τα ροδακια και τη λαβή που έχει.