Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6

Θέμα: Παπούτσια και γόνατα

  1. #1

    Παπούτσια και γόνατα

    καλησπέρα σε όλους.
    μετά το μεγάλο λάθος να επιλέξω παπούτσια με κριτήριο την τιμή απέκτησα μια ωραία χονδροπάθεια στα γόνατα, πόνους στη μέση, ακόμα και στον αυχένα. ρίχνω την ευθύνη στα παπούτσια καθώς αν και 51 δεν είχα ποτέ προβλήματα σε κανένα από όλα αυτά τα σημεία (άντε λίγο ατη μέση) και ήταν η πρώτη φορά που αγόρασα παπούτσια από το "κάτω ράφι". είμαι 51 όπως είπα, 1.90 και 80 κιλά. παίζω σε πού δυνατό επίπεδο (για την ηλικία) και λάτρης του s&v. επίσης παίζω σε όλες τις επιφάνειες χωρίς την δυνατότητα να έχω διαφορετικά παπούτσια για τη κάθε μια.
    ψάχνω συμβουλές για τα κατάλληλα παπούτσια με έμφαση στη απορρόφηση κραδασμών αλλά και την σταθερότητα, καθώς είναι και δύσκολο να δοκιμάσει κανείς πλέον.
    ευχαριστώ πολύ.

  2. #2
    Junior Member
    Εγγραφή
    17-03-2016
    Μηνύματα
    191
    Τα κιλά με βάση το ύψος σου δείχνουν ότι είσαι πολύ αδύνατος και αυτό είναι υπέρ σου.Τα καλύτερα σε απόσβεση είναι τα Nike Court Air Zoom GP Turbo τα οποία όμως εχουν στενή γραμμή και θέλουν δοκιμή η μισό νούμερο πάνω. Εξαιρετικά επίσης τα Diadora Speed Blushield 5 με εξαιρετική απορρόφηση,δύσκολα όμως θα τα βρεις Ελλάδα. Τελος τα Adidas Solecourt Boost και Asics Gel-Resolution 8 είναι κορυφαία!

  3. #3
    Junior Member
    Εγγραφή
    13-12-2017
    Μηνύματα
    4
    +1 Solecourt Boost
    Και τα Yonex Eclipsion 3 είναι καλά σε απορρόφηση, αν και όχι τόσο stability παπούτσι όσο το Solecourt boost. Πήρα 1 νούμερο μικρότερο από ότι φοράω στα Adidas (ενδεχομένως και μισό νούμερο μικρότερο να είναι εντάξει).

  4. #4
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Μετά από δοκιμές κατέληξα. Και ο νικητής είναι το Yonex Eclipsion και ο Θεός βοηθός. Όντως το πιο μαλακό απ όλα είναι είναι το GP Turbo αλλά σόρρυ δεν είναι παπούτσι τένις. Περισσότερο μπασκετικό είναι (κάτι ξέρω και από μπασκετ). Είναι πολύ ψηλό και δεν έχεις καμία επαφή με το έδαφος. Επίσης είδα σε κριτικές ότι είναι άθλιο στο χώμα. Το Boost απορρίφθηκε λόγω πολύ κακών χρωμάτων στη παρούσα φάση. Σίγουρα τώρα που πήρα άλλη μάρκα το επόμενο που θα βγάλει θα είναι σούπερ.

  5. #5
    Junior Member
    Εγγραφή
    17-03-2016
    Μηνύματα
    191
    Να υποθέσω εννοείς το yonex eclipsion 3?Πως είναι η εφαρμογή?Άκουσα ότι είναι λίγο σκληρά και θέλουν break in στην αρχή

  6. #6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jeep2008 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να υποθέσω εννοείς το yonex eclipsion 3?Πως είναι η εφαρμογή?Άκουσα ότι είναι λίγο σκληρά και θέλουν break in στην αρχή
    Φιλε μου τα περιμενω στο τελος της εβδομαδας. Θα ενημερωσω όταν ερθει η ωρα. Στη δοκιμή που τα έκανα τα ένιωσα πολύ άνετα και μαλακά.

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας