Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 34

Θέμα: tennis 10s

  1. #11

    Thumbs up

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AVESPIRUS Εμφάνιση μηνυμάτων
    υπαρχει προταση που να ικανοποιει και ταυτοχρονα να βοηθαει την αναπτυξη των μικρων αθλητων που τοσο αναγκη εχουμε.
    υπαρχουν αυτη την στιγμη δυο προοπτικεσ .
    1.ο διαχωρισμοσ των αθλητων κατω των 10 σε κοκκινο - πορτοκαλι και πρασινο επιπεδο βαση play and stay .
    2.o αγ.σχεδιασμοσ 2011 οπου θα υπαρχει ο διαχωρισμοσ σε κατηγοριεσ και ολα τα αλλα θετικα που θα υπαρχουν.
    προταση μου λοιπον και με βαση τα παραπανω ειναι να επιτραπει στα παιδια του πρασινου επιπεδου να συμμετεχουν στην κατηγορια κατω των 12(δηλαδη να εχουν δικαιωμα να αγωνιζονται σε αυτη τη κατηγορια και τα 9αρια και τα 10αρια εφοσον οι γονεισ και οι προπονητεσ τουσ κρινουν οτι ειναι προσ ωφελοσ τουσ)ετσι γινετε και στισ περισσοτερεσ χωρεσ τησ ευρωπησ.
    ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΘΕΙ !!! ΠΟΣΤΑΡΙΣΕ ΤΟ ΣΤΗΝ ΕΦΟΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΑΚΟΥΣΟΥΝ!!!

    ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΚΑΙ ΚΙΝΗΤΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΟΠΩΣ ΑΓΩΝΕΣ ΕΠΙΔΕΙΞΗΣ ΑΠΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΚΑΙ ΤΕΣΤ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ ΜΕ ΕΠΙΒΡΑΒΕΥΣΗ ΑΠΟ ΣΠΟΝΣΟΡΕΣ ΜΕ ΑΝΑΜΝΗΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΜΙΚΡΟΔΩΡΑΚΙΑ!!!

    ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΙΝΙ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΝΟΝΩΝ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΠΟΥ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΝΕΤΑΙ ΜΙΑ ΥΠΟΤΥΠΩΔΗΣ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ!!!

    ΕΤΣΙ ΘΑ ΧΤΙΣΟΥΜΕ ΣΩΣΤΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑΔΕΣ ΚΑΙ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΑΛΗΤΕΙΑΣ ΤΥΠΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ(ΞΕΡΕΤΕ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΝΤΑΗΛΙΚΙΑ)!!

    ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΣΩΣΤΗΣ ΓΑΛΟΥΧΗΣΗΣ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ!!!

  2. #12
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AVESPIRUS Εμφάνιση μηνυμάτων
    υπαρχει προταση που να ικανοποιει και ταυτοχρονα να βοηθαει την αναπτυξη των μικρων αθλητων που τοσο αναγκη εχουμε.
    υπαρχουν αυτη την στιγμη δυο προοπτικεσ .
    1.ο διαχωρισμοσ των αθλητων κατω των 10 σε κοκκινο - πορτοκαλι και πρασινο επιπεδο βαση play and stay .
    2.o αγ.σχεδιασμοσ 2011 οπου θα υπαρχει ο διαχωρισμοσ σε κατηγοριεσ και ολα τα αλλα θετικα που θα υπαρχουν.
    προταση μου λοιπον και με βαση τα παραπανω ειναι να επιτραπει στα παιδια του πρασινου επιπεδου να συμμετεχουν στην κατηγορια κατω των 12(δηλαδη να εχουν δικαιωμα να αγωνιζονται σε αυτη τη κατηγορια και τα 9αρια και τα 10αρια εφοσον οι γονεισ και οι προπονητεσ τουσ κρινουν οτι ειναι προσ ωφελοσ τουσ)ετσι γινετε και στισ περισσοτερεσ χωρεσ τησ ευρωπησ.
    Το προσπάθησα πολλές φορές, το να αφήσουν τα παιδιά του 2000 να παίξουν στα 12ρια (και με παραθέσεις από κανονισμούς του tennis europe όπου επιτρέπεται) αλλά η απάντηση από την ΕΦΟΑ ήταν αρνητική. Εστειλα ένα email και πρόσφατα λέγοντας να δώσουν κάτι σαν wild cards σε όσα παιδιά έχουν φτάσει στην 4δα στα οπεν που έχουν γίνει στα 10ρια για να παίξουν στα προκριματικά του πανελληνίου στην κατηγορία κάτω των 12, και μου είπαν ότι θα απαντήσουν σύντομα (αλλά δεν νομίζω να το δεχτούν). Αποτέλεσμα: να αναγκαζόμαστε να τρέχουμε στο εξωτερικό!!!! αφού επιτρέπεται σχεδόν σε όλες τις χώρες της Ευρώπης. Ισως αν γίνει πιο συντονισμένη προσπάθεια και δεχτεί πολλά emails η ΕΦΟΑ, να δεχτούν να γίνει κάτι τέτοιο. Και σίγουρα θα ήταν καλύτερα να γίνονται αγώνες αναλογα με τα επίπεδα(κόκκινο, πορτοκαλί, πράσινο) και στα 10ρια όπου να μπορούν να παίξουν και τα μικρότερα (7,8 χρονών)
    Steffie

  3. #13
    Είμαι και εγω πατέρας παιδιού κάτω των 10 και αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα.Ο γιός μου ανήκει στην Β΄ένωση και δεν εχουν κάνει όχι ατομικό αλλά ούτε ομαδικό τουρνουά. Ας είναι καλά η ΙΑ ένωση που έκανε ενα Open και παιξαμε φέτος.
    Αυτό που πρέπει να καταλάβουν οι υπεύθυνοι είναι ότι δεν εχουν να χάσουν τίποτα απολύτως αν αφήσουν τα παιδιά να παίξουν στα 12 αρια .
    Επειδη αν και οι πιθανότητες να ακουστούμε ειναι μηδαμινές πρέπει τουλάχιστον να κάνουμε την προσπάθεια.Θα ετοιμάσω ένα κείμενο που να αναφέρει την πρόταση μας και με την βοήθεια όλων όσων ενδιαφέρονται να το υπογράψουμε και να το στείλουμε στην ΕΦΟΑ.

  4. #14
    Banned
    Εγγραφή
    15-05-2010
    Μηνύματα
    63
    Mόλις διάβασα προκήρυξη της ΙΑ ένωσης στο www.iaenosi.gr για παιδιά από 5 εως 10 ετών (κόκκινο και πορτοκαλί επίπεδο).Κάτι φαίνεται να γίνεται εκεί κάτω.Θέλω τα σχόλια σας.

  5. #15
    ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΥΙΟΘΕΤΟΥΝ ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΟΙΚΟΔΟΜΗΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΑΓΟΥΝ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ

    ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ Η ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΑΥΤΗ ΕΜΠΕΡΙΕΧΕΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΝΑΡΤΗΘΗΚΑΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΥΤΟ ΕΥΓΕ ΚΥΡΙΟΙ

    ΥΓ: EXOYME KAI EΠΙΠΕΔΟ ΚΑΙ ΚΥΡΟΣ ΤΕΛΙΚΑ
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη PREDATORUS : 21-05-10 στις 18:49

  6. #16
    Junior Member
    Εγγραφή
    24-05-2010
    Μηνύματα
    2
    ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ
    Έχοντας τα παιδιά μου στο τένις, είμαι άμεσα ενδιαφερόμενος για τον αγωνιστικό σχεδιασμό για παιδιά μέχρι 10 ετών. Διαβάζοντας στο site της ομοσπονδίας διαπιστώνω ένα οργανωτικό οργασμό με σχεδιασμούς (με ένα σωρό χρώματα για μπάλες και γήπεδα), συναντήσεις και συζητήσεις για την αγωνιστική κατηγορία των παιδιών μέχρι 10. Τηλεφώνησα λοιπόν στην Ομοσπονδία και ζήτησα τον αρμόδιο αυτής της δραστηριότητος. Μου έδωσαν κάποιον κ. Μουλιανιτάκη.
    Αυτός μου ανέφερε ότι είναι συναρμόδιος με κάποιον κ. Παπαχατζή. Μίλησα με τον κ. Μουλιανιτάκη και του ανέφερα τους προβληματισμούς μου για το αγωνιστικό τένις μέχρι 10. Σχεδόν σε κάθε ερώτηση πήρα την στερεοτύπη απάντηση ότι ακολουθούνται οι γραμμές της διεθνούς ομοσπονδίας. Κόντεψα να αισθανθώ ότι μιλάω με αυτόματο τηλεφωνητή.
    Εγώ τα καταλαβαίνω ως εξής:
    Η Διεθνής Ομοσπονδία ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ θεσπίζει κανόνες για την παγκόσμια διάδοση του αθλήματος προκειμένου να διαδώσει το τένις στα πλαίσια του υγιούς αθλητικού χόμπι και επίσης να δημιουργήσει φιλάθλους. Οι φίλαθλοι όμως απαιτούν και υψηλής ποιότητας αθλητές. Αυτό έγκειται στην λογική και πρωτοβουλία κάθε κρατικής ή επιμέρους ομοσπονδίας για δημιουργία καλών αθλητών που θα εκπροσωπήσουν την χώρα τους. Πάντα κατά την γνώμη μου, κατάλαβα ότι ο κύριος που μίλησα ή ήταν άσχετος από αγωνιστικό τένις ή τα συμφέροντα του δεν τον άφηναν να μιλήσει/σκεφθεί για προετοιμασία αγωνιστικού τένις.
    Φιλικά
    Γιάννης Σακελλαρίδης

  7. #17
    Banned
    Εγγραφή
    15-05-2010
    Μηνύματα
    63
    Kε Σακελλαριδη (το ΚΥΡΙΕ με κάπα κεφαλαίο) BRAVO σου που καταγγέλεις και δύο φορές BRAVO που καταγγέλεις ΕΠΩΝΥΜΑ αυτό δείχνει ότι έχεις και ήθος και καρύδια (όχι σαν κάτι άλλους ψευτόμαγκες σε αυτό και άλλα forum που καταγγέλουν επειδή τους το είπε η γειτόνισα η το άκουσαν απο την κυρά κατίνα στο κομμωτήριο) στο θέμα μας τώρα.Ο Μουλιανιτάκης είναι ο υπεύθυνος της εφοα για τα κάτω των 10 και φυσικά θα σου πει ότι ακολουθεί τις οδηγίες της διεθνους ομοσπονδίας ,αλλοίμονο εάν σου έλεγε κάτι άλλο.Τώρα εάν εμείς θέλουμε να εφαρμόσουμε κάτι διαφορετικό και οπωσδήποτε καλλύτερο εδώ είμαστε να κάνουμε τις προτάσεις μας (που είμαι σίγουρος ότι έχεις) να τις συζητήσουμε και να τις εφαρμόσουμε (βλέπε προκήρυξη ΙΑ ΕΝΩΣΗΣ στο www.iaenosi.gr για κόκκινο και πορτοκαλί επίπεδο όπου έχουν υλοποιηθεί πολλες ιδέες από αυτό το forum)

  8. #18
    Junior Member
    Εγγραφή
    24-05-2010
    Μηνύματα
    2
    τουρνουα πολυχρωμα με αεροτσουληθρεσ

    κύριε dave γνωρίζω ήδη για το πολύχρωμο τουρνουά που αναφέρατε. θα πρότεινα μάλιστα
    να υπάρχουν και αεροτσουλήθρες στο χώρο για την τέρψι (διασκέδαση) των παιδιών.
    είναι ηθική υποχρέωση να φεύγουν χαρούμενα τα συμμετέχοντα παιδιά και οι γονείς.
    η ικανοποίηση της συμμετοχής των παιδιών αυτών και των γονιών τους είναι ένα κομμάτι
    που πρέπει να δίνεται ιδιαίτερη προσοχή χρησιμοποιώντας πραγματικά ευαίσθητους αρμόδιους.

    υπάρχει όμως μεγαλη ηθικη ευθυνη και υποχρέωση στο αγωνιστικό κομμάτι για τα λίγα παιδιά που ασχολούνται με σοβαρότητα καθημερινά στο τένις. αυτά δεν πηγαίνουν μόνο για διασκέδαση
    σε ένα τουρνουά. πρέπει να δίνεται η δυνατότητα στα παιδιά αυτά, τους γονείς τους και τους προπονητές τους, να γνωρίζουν που πραγματικά παικτικά ευρίσκονται. όχι να αποκρύβεται εσκεμμένα ή μή, η πραγματικότητα. αυτό το αγωνιστικό κομμάτι είναι ξεχωριστό και πρέπει να αναπτύσσεται όχι από άσχετους ή κουρασμένους.

    φιλικά, γιάννης σακελλαρίδης

  9. #19
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DAVE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kε Σακελλαριδη (το ΚΥΡΙΕ με κάπα κεφαλαίο) BRAVO σου που καταγγέλεις και δύο φορές BRAVO που καταγγέλεις ΕΠΩΝΥΜΑ αυτό δείχνει ότι έχεις και ήθος και καρύδια (όχι σαν κάτι άλλους ψευτόμαγκες σε αυτό και άλλα forum που καταγγέλουν επειδή τους το είπε η γειτόνισα η το άκουσαν απο την κυρά κατίνα στο κομμωτήριο) στο θέμα μας τώρα.Ο Μουλιανιτάκης είναι ο υπεύθυνος της εφοα για τα κάτω των 10 και φυσικά θα σου πει ότι ακολουθεί τις οδηγίες της διεθνους ομοσπονδίας ,αλλοίμονο εάν σου έλεγε κάτι άλλο.Τώρα εάν εμείς θέλουμε να εφαρμόσουμε κάτι διαφορετικό και οπωσδήποτε καλλύτερο εδώ είμαστε να κάνουμε τις προτάσεις μας (που είμαι σίγουρος ότι έχεις) να τις συζητήσουμε και να τις εφαρμόσουμε (βλέπε προκήρυξη ΙΑ ΕΝΩΣΗΣ στο www.iaenosi.gr για κόκκινο και πορτοκαλί επίπεδο όπου έχουν υλοποιηθεί πολλες ιδέες από αυτό το forum)

    ΕΠΕΙΔΗ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΕΠΩΝΥΜΑ ΕΙΝΑΙ ΘΑΡΡΑΛΕΟ ΚΑΙ ΤΟ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΨΕΥΔΩΝΥΜΟ ΕΙΝΑΙ ΔΕΙΛΟ ΚΑΙ ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΟ!!!
    ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΥΠΟΚΡΙΤΗΣ ΚΑΙ ΨΕΥΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΔΗΛΩΝΕΙ ΨΕΥΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΩΣ ΑΛΗΘΗ ΚΑΙ ΔΕΙΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΦΟΒΑΤΑΙ ΝΑ ΠΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΟΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ !!
    ΠΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΚεDAVE EINAI H ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ?ΣΤΟ ΨΕΥΔΩΝΥΜΟ Η ΣΤΟ ΧΡΟΝΙΟ ΨΕΜΑ ΚΑΙ ΤΗ ΛΟΒΗΤΟΥΡΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΦΛΟΜΩΣΕΙ ΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΤΗΣ ΕΦΟΑ???
    ΔΗΛΑΔΗ ΟΠΟΙΟΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΨΕΥΔΩΝΥΜΟ ΕΙΝΑΙ ΨΕΥΤΟΜΑΓΚΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΡΥΔΙΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ!!
    ΤΟΣΟΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ ΚΑΙ ΑΡΘΡΟΓΡΑΦΟΙ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΣΤΙΣ ΗΜΕΡΙΣΙΕΣ ΚΑΙ ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΕΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ ΜΕ ΨΕΥΔΩΝΥΜΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ? ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΑΥΤΟΙ !!! ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑΝ ΨΕΥΔΩΝΥΜΑ ΚΑΙ ΘΥΣΙΑΣΤΗΚΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΑΝΙΚΑ (ΟΧΙ ΟΤΙ ΣΥΓΚΡΙΝΟΜΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ ΠΟΣΟ ΛΑΘΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΥΛΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΟΥ) ΟΠΩΣ Ο ΜΙΚΗΣ ΖΕΖΑΣ(ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΛΑΣ) ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΨΕΥΔΩΝΥΜΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΕ! ΚΑΙ ΤΟΣΟΙ ΑΛΛΟΙ!!!
    ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΡΥΔΙΑ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑΝ ΤΟ ΨΕΥΔΩΝΥΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΥΦΤΟΥΝ??
    ΤΟ ΘΕΜΑ ΚεDave ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΑΡΚΤΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΚΑΙ ΛΕΜΕ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΕΣΤΩ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΨΕΥΔΩΝΥΜΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΓΙΑ ΑΛΛΟΤΕ ΑΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ!!!

  10. #20
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sakel Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ
    Έχοντας τα παιδιά μου στο τένις, είμαι άμεσα ενδιαφερόμενος για τον αγωνιστικό σχεδιασμό για παιδιά μέχρι 10 ετών. Διαβάζοντας στο site της ομοσπονδίας διαπιστώνω ένα οργανωτικό οργασμό με σχεδιασμούς (με ένα σωρό χρώματα για μπάλες και γήπεδα), συναντήσεις και συζητήσεις για την αγωνιστική κατηγορία των παιδιών μέχρι 10. Τηλεφώνησα λοιπόν στην Ομοσπονδία και ζήτησα τον αρμόδιο αυτής της δραστηριότητος. Μου έδωσαν κάποιον κ. Μουλιανιτάκη.
    Αυτός μου ανέφερε ότι είναι συναρμόδιος με κάποιον κ. Παπαχατζή. Μίλησα με τον κ. Μουλιανιτάκη και του ανέφερα τους προβληματισμούς μου για το αγωνιστικό τένις μέχρι 10. Σχεδόν σε κάθε ερώτηση πήρα την στερεοτύπη απάντηση ότι ακολουθούνται οι γραμμές της διεθνούς ομοσπονδίας. Κόντεψα να αισθανθώ ότι μιλάω με αυτόματο τηλεφωνητή.
    Εγώ τα καταλαβαίνω ως εξής:
    Η Διεθνής Ομοσπονδία ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ θεσπίζει κανόνες για την παγκόσμια διάδοση του αθλήματος προκειμένου να διαδώσει το τένις στα πλαίσια του υγιούς αθλητικού χόμπι και επίσης να δημιουργήσει φιλάθλους. Οι φίλαθλοι όμως απαιτούν και υψηλής ποιότητας αθλητές. Αυτό έγκειται στην λογική και πρωτοβουλία κάθε κρατικής ή επιμέρους ομοσπονδίας για δημιουργία καλών αθλητών που θα εκπροσωπήσουν την χώρα τους. Πάντα κατά την γνώμη μου, κατάλαβα ότι ο κύριος που μίλησα ή ήταν άσχετος από αγωνιστικό τένις ή τα συμφέροντα του δεν τον άφηναν να μιλήσει/σκεφθεί για προετοιμασία αγωνιστικού τένις.
    Φιλικά
    Γιάννης Σακελλαρίδης

    Κε Σακελλαριδη η sakel

    ΤΟ ΟΤΙ ΠΗΡΕΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΗΝ ΕΦΟΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΝΗΣΥΧΟΣ ΚΑΙ ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΣ ΓΟΝΙΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΕΡΕΥΝΗΣΕΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΙΣΧΥΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 10αρια ΣΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΤΟΥ ΤΕΝΝΙΣ!!!
    ΚΑΙ ΤΙ ΠΙΟ ΦΥΣΙΚΟ !!! ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΕΙΣ ΣΤΟ "ΕΠΙΣΗΜΟ ΦΟΡΕΑ" ΤΗΝ ΕΦΟΑ ΓΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΛΥΣΕΙΣ!!!
    ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΟΤΙ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΦΟΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΚΑΙ ΣΕ ΠΑΡΑΠΕΜΠΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΛΜΗΣΕΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ!!!
    ΠΩΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ !!! ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΣΑΝ ΕΦΟΑ ΤΗΡΟΥΜΕ ΑΥΣΤΗΡΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΗΣ ITF!! AΠΑΠΑ Κε Σακελλαριδη ΕΙΣΤΕ ΑΣΥΓΧΩΡΗΤΟΣ ΤΟΛΜΗΣΑΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΝΟΧΛΗΣΑΤΕ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ!!!

    ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΣΕΒΑΣΤΕΙΤΕ ΤΗΝ ΝΙΡΒΑΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΕΝΙΑ ΓΑΛΗΝΗ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΚΑΛΑ ΠΡΙΝ ΣΗΚΩΣΕΤΕ ΤΟ ΤΗΛ.

    ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΒΑΡΕΥΤΟΥΜΕ !!! ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ ΛΙΓΟ κ.κ ΤΗΣ ΕΦΟΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΗΡΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΓΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΙΠΑΤΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΛΕΕΙ Η ITF????
    ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΔΙOΡΓΑΝΩΣΑΤΕ ΤΑ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΟΥ ΕΙΠATE ΣΤΗΝ ITF!! ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΔΙΝΕΤΕ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ FUTURES ΕΝΩ ΕΠΙΧΟΡΗΓΕΙΣΤΕ ΓΙ ΑΥΤΟ!!!
    ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΛΕΥΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΑΣ ΜΕ ΔΩΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΕΤΕ ΔΥΟ ΑΠΛΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΕ ΕΝΑ ΓΟΝΙΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΤΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΧΕΤΕ ΔΕΝ ΔΙΝΕΤΕ!!!
    ΓΕΛΟΙΟΙ ΚΑΙ ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΚΑΙ ΕΙΣΤΕ!!
    ΝΑ ΦΥΓΕΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΑΛΛΟΥ!!!

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας