Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 34

Θέμα: tennis 10s

  1. #1

    Thumbs down tennis 10s

    Μια νεα πρωτοβουλία εχει εδω και καιρο στηθεί στον χωρο του ελληνικού τενις.
    Ειναι η πιο οργανωμένη προσπαθεια που έχει γίνει τα τελευταία χρόνια.
    Εχει παει παντου. Εχει κανει tutorς.Εχει κανει και συνεδριάσεις .Εχει κανει και αγωνιστικό σχεδιασμό. Εχει προβληθεί οσο τιποτε άλλο στα σιτε.Εχει κάνει τουρνουα που όλοι βγαίνουν νικητές και παιρνουν βραβεία.
    ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
    1. ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΞΕΧΩΡΙΣΕΙ ΟΥΤΕ 2 ΤΑΛΕΝΤΑ
    2.ΟΙ ΕΝΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΘΗΝΩΝ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 7 ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΕ ΤΑΜΠΛΟ ΑΤΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΝΟΚ ΑΟΥΤ. ΕΝΩ Η ΕΠΑΡΧΙΑ ΥΙΟΘΕΤΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥς ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΙΞΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ ΑΤΟΜΙΚΟ ΑΓΩΝΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ.
    Η ΔΕ Β΄ΕΝΩΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΠΙΚΡΑΝΕΙ ΕΝΩ ΠΕΡΣΙ ΕΚΑΝΕ ΑΤΟΜΙΚΑ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΦΕΤΟΣ ¨ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ¨ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 10
    3. ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΟΜΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΟΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΑΘΛΗΤΕΣ ¨ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΥΣ¨ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΟΧΥΡΩΝΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΨΗΦΟΥ ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΗΣ ΕΦΟΑ.
    4.ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΟΜΩΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΤΕΝΕΡ ΜΕ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΟ ΤΗΣ ΦΙΛΟΘΕΗΣ ΓΙΑΤΙ Μ Ο Ν Ο ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΣΤΟ ΑΤΟΜΙΚΟ ΑΘΛΗΜΑ ΤΟΥ Τ Ε Ν Ν Ι Σ.

  2. #2
    Banned
    Εγγραφή
    15-05-2010
    Μηνύματα
    63
    κατα αρχην αυτοι που κανουν κριτικη στην ε.φ.ο.α σε αυτο το φορουμ με βρισιεσ και ασχημιεσ δεν επιτρεπουν σε πολλουσ απο εμασ να ασκησουν κριτικη γιατι δεν θελουμε να ταυτιστουμε μαζι τουσ . παρακαλω λοιπον οταν επικοινονω μαζι σασ να μην εχω καμμια απαντηση-παρεμβαση απο τουσ δυο τρεισ που μονοπολουν το φορουμ.τωρα φιλε σχετικα με τα 10αρια εχεισ κατα μεροσ δικηο και συμφωνω μαζι σου αλλα θελω να ακουσω την προταση σου για βελτιωση (αν δεν κανω λαθοσ αυτα που λεσ συμφωνουν με αυτα που ειδα στο site tησ ια ενωσησ (www.iaenosi.gr) .ασ κανουμε μια συζητηση με προτασεισ και χωρισ αφορισμουσ.αφηστε την ε.φ.ο.α και τον καθε ζανια .εμεισ τι κανουμε

  3. #3

    Question

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DAVE Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατα αρχην αυτοι που κανουν κριτικη στην ε.φ.ο.α σε αυτο το φορουμ με βρισιεσ και ασχημιεσ δεν επιτρεπουν σε πολλουσ απο εμασ να ασκησουν κριτικη γιατι δεν θελουμε να ταυτιστουμε μαζι τουσ . παρακαλω λοιπον οταν επικοινονω μαζι σασ να μην εχω καμμια απαντηση-παρεμβαση απο τουσ δυο τρεισ που μονοπολουν το φορουμ.τωρα φιλε σχετικα με τα 10αρια εχεισ κατα μεροσ δικηο και συμφωνω μαζι σου αλλα θελω να ακουσω την προταση σου για βελτιωση (αν δεν κανω λαθοσ αυτα που λεσ συμφωνουν με αυτα που ειδα στο site tησ ια ενωσησ (www.iaenosi.gr) .ασ κανουμε μια συζητηση με προτασεισ και χωρισ αφορισμουσ.αφηστε την ε.φ.ο.α και τον καθε ζανια .εμεισ τι κανουμε
    ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΔΙΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΣΑΡΚΑΣΜΟ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΤΗΝ ΠΡΟΘΕΣΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΑΥΤΙΣΗ ΣΕ ΥΒΡΙΣΤΙΚΗ ΚΡΙΤΙΚΗ!!!
    ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΣΚΩΠΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΔΙΑΘΕΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΩΝ ΜΕΛΩΝ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΤΗ ΣΟΒΑΡΗ ΚΡΙΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΤΙΘΕΝΤΑΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΜΗΚΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΛΑΤΟΣ ΤΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΡΤΗΘΕΙ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΑΥΤΟ!!!

    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΑ 10ΑΡΑΚΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΗΛΙΚΙΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ ΟΣΟ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΤΩΝ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΑ!!!

    ΑΝ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΤΟΥ ΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΑΖΕΙ ΣΕ ΠΟΡΕΙΑ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΜΟΡΦΗ ΤΟΥ ΑΘΛΗΜΑΤΟΣ!!
    ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΕΝΝΟΙΕΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΧΩΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΥΠΟΔΟΜΗ ΚΑΙ ΤΕΝΙΣΤΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΘΟΔΕΥΤΟΥΝ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΤΑ 10ΡΙΑ ΓΙΝΟΥΝ!!
    ΤΩΡΑ ΟΙ ΦΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΝΩΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΗ Η ΜΕΤΑΚΙΝΙΣΗ ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΤΑ ΕΞΟΔΑ !!!
    ΕΝΑΣ ΩΡΑΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΔΕΛΕΑΣΤΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΑΓΑΩΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΠΙΔΕΙΞΗΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ ΜΑΣ ΟΠΩΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΑΓΓΕΛΙΝΟΣ ΓΙΑΚΟΥΠΟΒΙΤΣ κ.α.!! ΚΑΠΟΙΑ ΟΜΟΡΦΑ ΕΠΑΘΛΑ ΦΑΝΕΛΛΙΤΕΣ ΑΠΟ ΣΠΟΝΣΟΡΕΣ Η ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΤΕΝΙΣΤΙΚΑ ΤΕΣΤΣ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΘΑ ΠΡΟΣΘΕΤΑΝ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΤΟΝΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΝΟΤΑ ΟΜΟΡΦΙΑΣ ΣΤΗΝ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ!!!

  4. #4
    Banned
    Εγγραφή
    15-05-2010
    Μηνύματα
    63
    Αν και το ύφος σου δεν με εκφράζει ομολογώ ότι οι προτάσεις-ιδέες σου είναι καλές , χάνεις το δίκηο σου πάντως με τον τρόπο που διατυπώνεις
    τα επιχειράματα σου.Να είσαι σίγουρος οτι η ιδέα της επίδειξης απο ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗ,ΓΙΑΚΟΥΜΠΟΒΙΤΣ,ΑΓΓΕΛΙΝΟ κλπ θα εφαρμοστεί σύντομα.

  5. #5
    Συμφωνώ και εγώ σε γενικές γραμμές, κατά τη γνώμη μου το καλυτερο θα ήταν ατομικό τουρνουά με consolation για τους χαμένους του πρώτου και δεύτερου γύρου ή με σύστημα round robin και ομίλους αλλά που μετά οι 2 πρώτοι από κάθε όμιλο να παίζουν ένα τελικό για να βγει ο νικητής. Καλώς ή κακώς το τένις είναι ατομικό άθλημα, και πράγματι με τα ομαδικά και τα διασυλλογικά αποκλείονται παιδιά που δεν έχουν συμπαίκτη από τον ίδιο όμιλο ή και άλλα που προπονούνται μόνα τους. Επίσης το διπλό παιχνίδι έχει μια τελείως διαφορετική φιλοσοφία από το μονό γιαυτό και σπάνια κάποιος διακρίνεται και στα δυο (τiς μόνες που θυμάμαι είναι τις αδελφές Wiliams). Σίγουρα αν ο αγώνας συνδιαστεί με επιδείξεις από επαγγελματίες και κάποια δωράκια απο εταιρείες, αυτό θα είναι το καλύτερο. Εγώ έχω 3 παιδιά που παίζουν τενις (σε μικρές σχετικά ηλικίες 8,10,12), το μεφάλο, 12 τώρα, όχι και τόσο καλό, που πιστεύω ότι θα τον βοηθούσε πολύ αντί να φεύγει από 1ο, 2ο γύρο (μετά από σχετικά δύσκολες κληρώσεις) να μπορεί να παίζει και ενα consolation. Από την άλλη με το 2ο παιδί που είναι καλό, κόντεψε να χαλάσει μια φιλία πέρσι στα διπλά στη Φιλοθέη, όταν με συμπαίκτη ένα αρκετά αδύναμο παιδί (γιατί δεν υπήρχε άλλο) βρέθηκε στο σημείο να παίζει όλους τους πόντους μονο του και οι αντίπαλοι να ρίχουν συνέχεια στο πιο αδύνατο που δεν μπορούσε και έχανε. Επίσης τα περισσότερα παιδιά σε αυτή την ηλικία δεν παίζουν ακόμα στο φιλέ, με αποτέλεσμα να κάθονται και τα δυο πίσω και να μπερδεύονται. Το αλλο πρόβλημα είναι με το θέμα της ηλικίας, δηλ ότι δεν αφήνουν μικρότερα παιδιά (δηλ του 2002 για φέτος) να παίξουν στα 10ρια αλλά ούτε και τα μεγάλα (του 2000) που μπορούν να παίξουν στα 12ρια. Κάτι που επιτρέπεται στις περισσότερες χώρες της Ευρώπης (το έψαξα πολύ) ενώ το δεύτερο (δηλ να μπορούν τα μεγάλα 10ρια να παίξουν στα 12ρια) επιτρέπεται και στους αγώνες του tennis europe!! όπου το επίπεδο είναι πολύ ψηλότερο από τα δικά μας ενωσιακά και πανελλαδικά. Μακάρι να γίνει τελικά αύτό με τους αγώνες επίδειξης γιατί θα τους αρέσει πολύ. Τα παιδιά μου πήγαν και ball kids στο Status και στο Davis cup όπου βρέθηκαν κοντά σε όλους αυτούς και πιστεύω ότι θα τους άρεσε πολύ να έπαιζαν και μαζί τους.

  6. #6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DAVE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και το ύφος σου δεν με εκφράζει ομολογώ ότι οι προτάσεις-ιδέες σου είναι καλές , χάνεις το δίκηο σου πάντως με τον τρόπο που διατυπώνεις
    τα επιχειράματα σου.Να είσαι σίγουρος οτι η ιδέα της επίδειξης απο ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗ,ΓΙΑΚΟΥΜΠΟΒΙΤΣ,ΑΓΓΕΛΙΝΟ κλπ θα εφαρμοστεί σύντομα.

    ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΥΦΟΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΚΑΙ ΙΔΙΟΣΥΓΚΡΑΣΙΑΣ!!!

    ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΥΦΟΣ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΩΝ ΚΥΡΙΩΝ ΚΥΡΙΩΝ ΠΟΥ ΛΥΜΑΙΝΟΝΤΑΙ ΤΟ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΤΕΝΝΙΣ ΚΑΙ ΜΕΝΟΥΝ ΤΟ ΛΙΓΩΤΕΡΟ ΑΤΙΜΩΡΗΤΟΙ!!! ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΟΛΩΝΩ!!!

    ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΕΚΦΡΑΖΩ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΪΟΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ ΚΑΙ ΧΡΟΝΩΝ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΑΦΟΥ ΕΙΧΑ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!!

  7. #7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο elenakyrozi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ και εγώ σε γενικές γραμμές, κατά τη γνώμη μου το καλυτερο θα ήταν ατομικό τουρνουά με consolation για τους χαμένους του πρώτου και δεύτερου γύρου ή με σύστημα round robin και ομίλους αλλά που μετά οι 2 πρώτοι από κάθε όμιλο να παίζουν ένα τελικό για να βγει ο νικητής. Καλώς ή κακώς το τένις είναι ατομικό άθλημα, και πράγματι με τα ομαδικά και τα διασυλλογικά αποκλείονται παιδιά που δεν έχουν συμπαίκτη από τον ίδιο όμιλο ή και άλλα που προπονούνται μόνα τους. Επίσης το διπλό παιχνίδι έχει μια τελείως διαφορετική φιλοσοφία από το μονό γιαυτό και σπάνια κάποιος διακρίνεται και στα δυο (τiς μόνες που θυμάμαι είναι τις αδελφές Wiliams). Σίγουρα αν ο αγώνας συνδιαστεί με επιδείξεις από επαγγελματίες και κάποια δωράκια απο εταιρείες, αυτό θα είναι το καλύτερο. Εγώ έχω 3 παιδιά που παίζουν τενις (σε μικρές σχετικά ηλικίες 8,10,12), το μεφάλο, 12 τώρα, όχι και τόσο καλό, που πιστεύω ότι θα τον βοηθούσε πολύ αντί να φεύγει από 1ο, 2ο γύρο (μετά από σχετικά δύσκολες κληρώσεις) να μπορεί να παίζει και ενα consolation. Από την άλλη με το 2ο παιδί που είναι καλό, κόντεψε να χαλάσει μια φιλία πέρσι στα διπλά στη Φιλοθέη, όταν με συμπαίκτη ένα αρκετά αδύναμο παιδί (γιατί δεν υπήρχε άλλο) βρέθηκε στο σημείο να παίζει όλους τους πόντους μονο του και οι αντίπαλοι να ρίχουν συνέχεια στο πιο αδύνατο που δεν μπορούσε και έχανε. Επίσης τα περισσότερα παιδιά σε αυτή την ηλικία δεν παίζουν ακόμα στο φιλέ, με αποτέλεσμα να κάθονται και τα δυο πίσω και να μπερδεύονται. Το αλλο πρόβλημα είναι με το θέμα της ηλικίας, δηλ ότι δεν αφήνουν μικρότερα παιδιά (δηλ του 2002 για φέτος) να παίξουν στα 10ρια αλλά ούτε και τα μεγάλα (του 2000) που μπορούν να παίξουν στα 12ρια. Κάτι που επιτρέπεται στις περισσότερες χώρες της Ευρώπης (το έψαξα πολύ) ενώ το δεύτερο (δηλ να μπορούν τα μεγάλα 10ρια να παίξουν στα 12ρια) επιτρέπεται και στους αγώνες του tennis europe!! όπου το επίπεδο είναι πολύ ψηλότερο από τα δικά μας ενωσιακά και πανελλαδικά. Μακάρι να γίνει τελικά αύτό με τους αγώνες επίδειξης γιατί θα τους αρέσει πολύ. Τα παιδιά μου πήγαν και ball kids στο Status και στο Davis cup όπου βρέθηκαν κοντά σε όλους αυτούς και πιστεύω ότι θα τους άρεσε πολύ να έπαιζαν και μαζί τους.

    ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ 10 ΡΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΝΕΜΕΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΤΕΝΝΙΣ!!!
    ΕΚΕΙ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΟΛΑ !!!! ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ!!!
    ΤΙ ΕΝΝΟΩ????

    ΑΚΟΥ ΛΟΠΙΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!

    ΑΦΟΥ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΤΗΝ ΜΙΣΗ ΕΛΛΑΔΑ ΜΕ ΤΑ ΤΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΘΥΣΙΕΣ(ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΚΑΙ ΜΗ) ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΚΑΛΩΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΞΑΦΝΙΚΑ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑ ΑΔΙΕΞΟΔΟ !!!

    ΤΟ ΜΕΝ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΤΑΛΕΝΤΑΚΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΚΑΙ ΣΤΑ 18 ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΔΕ ΠΙΟ ΜΙΚΡΟ ΠΟΥ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΕΞΕΛΛΙΧΘΕΙ ΣΕ ΑΡΙΣΤΟ ΠΑΙΚΤΗ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΠΙΟ ΠΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΤΕΝΝΙΣ!!!

    ΕΔΩ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ!!! ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΕΝΑ ΤΕΝΝΙΣ ΑΞΙΩΣΕΩΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΠΟΝΗΘΕΙ ΜΕ ΨΑΓΜΕΝΟΥΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΙ ΕΩΣ ΜΕΤΡΗΜΕΝΟΙ ΣΤΑ ΔΑΚΤΥΛΑ ΤΟΥ ΕΝΟΣ ΧΕΡΙΟΥ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑΑΑΑΑΑ!!! Η ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΜΙΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΕΝΝΙΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΓΝΩΣΤΕΣ!!! ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΞΟΔΑ!!!

    ΤΟ 3ο ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ???

    ΑΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΩΣ ΣΤΟ ΤΟΥΝΕΛ ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΟΥΝ ΤΟΜΕΣ ΣΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΥΠΟΔΟΜΕΣ ΚΑΙ ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΤΟΥ ΤΕΝΝΙΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΟΛΗ ΟΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΧ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ κ.α. ΑΘΛΗΜΑΤΑ !!! ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΚΙΖΩ ΤΗΝ ΕΦΟΑ ΚΑΙ ΦΩΝΑΖΩ !!!
    ΓΙΑΤΙ ΕΠΙ 10 ΕΤΙΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ 2-3 ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΤΕΝΝΙΣ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΣΙΣΤΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΟΒΑΡΗ ΔΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΝΑ ΠΑΕΙ ΠΙΟ ΠΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑΣ ΑΞΙΟΠΡΕΠΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΟΠΩΣ Ο ΠΑΓΔΑΤΗΣ ΑΣ ΠΟΥΜΕ!!(ΑΥΤΟΣ ΠΗΓΕ ΣΤΗ ΓΑΛΛΙΑ).

    ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΜΙΛΟΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΣΟΒΑΡΗ ΔΟΥΛΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΜΡΟΣΤΑ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ !!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη PREDATORUS : 19-05-10 στις 17:16

  8. #8
    Banned
    Εγγραφή
    15-05-2010
    Μηνύματα
    63
    Eξακολουθείς να είσαι προκλητικός, γι αυτό άκουσε λοιπόν.Εχεις εμμονή με τον Ζαννιά και αυτό δεν αφορά εμάς τους υπόλοιπος, βρεθείτε εάν θέλετε και βγάλτε ο ένας τα μάτια του άλλου ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ.Κατά τα αλλα η μέση ελληνική οικογένοια εχει 1,3 παιδιά άρα οι αραθμοί σου
    είναι λάθος.Εγώ βλέπω ότι σε επίπεδο ομίλων-ενώσεων γίνεται μία καλή προσπάθεια για τα 10αρια και αυτό κάτι λέει(Λάρισα και ενώσεις Αθήνας).εάν αυτοί οι άνθρωποι απογοητευτούν και φύγουν επειδή εσυ και οι άλλοι τους βρίζεται θα μείνεις εσύ και ο φίλος σου ο Ζανιάς (διότι είστε και οι δύο
    του ιδίου επιπέδου) και τότε πές μου εσύ τι θα γίνει .ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΥ ΔΙΑΦΟΥΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΖΑΝΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΥΒΡΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΧΥΔΑΙΟΙ .ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΑΥΤΟ .Και να ξέρεις οτι είμαι σαράντα χρόνια στο τένις έχω ένα τοίχο γεμάτο κύπελα (ρώτα Μπαβέλα ,Καμπάκογλου,Ρήγα,κλπ) το μεγάλο μου παιδί ήταν επί σειρά ετών στα τοπ junior και το άλλο είναι τώρα στην τετράδα τι να μου πεις δεν βλέπω τις αθλοιότητες των Ζανιά,Θεοδωρόπουλου κ.λ.π. ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΩ ΠΟΤΕ ΣΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΟΥΤΕ ΣΑΝ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ . ΣΑΝ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ ΣΥΝΤΟΜΑ.

  9. #9
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DAVE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eξακολουθείς να είσαι προκλητικός, γι αυτό άκουσε λοιπόν.Εχεις εμμονή με τον Ζαννιά και αυτό δεν αφορά εμάς τους υπόλοιπος, βρεθείτε εάν θέλετε και βγάλτε ο ένας τα μάτια του άλλου ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ.Κατά τα αλλα η μέση ελληνική οικογένοια εχει 1,3 παιδιά άρα οι αραθμοί σου
    είναι λάθος.Εγώ βλέπω ότι σε επίπεδο ομίλων-ενώσεων γίνεται μία καλή προσπάθεια για τα 10αρια και αυτό κάτι λέει(Λάρισα και ενώσεις Αθήνας).εάν αυτοί οι άνθρωποι απογοητευτούν και φύγουν επειδή εσυ και οι άλλοι τους βρίζεται θα μείνεις εσύ και ο φίλος σου ο Ζανιάς (διότι είστε και οι δύο
    του ιδίου επιπέδου) και τότε πές μου εσύ τι θα γίνει .ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΥ ΔΙΑΦΟΥΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΖΑΝΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΥΒΡΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΧΥΔΑΙΟΙ .ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΑΥΤΟ .Και να ξέρεις οτι είμαι σαράντα χρόνια στο τένις έχω ένα τοίχο γεμάτο κύπελα (ρώτα Μπαβέλα ,Καμπάκογλου,Ρήγα,κλπ) το μεγάλο μου παιδί ήταν επί σειρά ετών στα τοπ junior και το άλλο είναι τώρα στην τετράδα τι να μου πεις δεν βλέπω τις αθλοιότητες των Ζανιά,Θεοδωρόπουλου κ.λ.π. ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΩ ΠΟΤΕ ΣΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΟΥΤΕ ΣΑΝ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ . ΣΑΝ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ ΣΥΝΤΟΜΑ.

    ΠΟΥ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΤΕ ΤΗΝ ΡΟΗ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΕΝ ΜΕΣΩ ΟΙΚΟΝΟΝΙΚΗΣ ΚΡΙΣΕΩΣ ΚΑΙ ΙΣΧΝΩΝ ΑΓΕΛΑΔΩΝ!!
    ΕΔΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΑΛΛΑΞΕΤΕ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΚΑΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΛΕΣ ΕΠΟΧΕΣ ΘΑ ΤΑ ΑΛΛΑΞΕΤΕ ΤΩΡΑ?


    ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΟΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ!!! ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΣΤΕΝΟΜΥΑΛΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΟΛΙΣ ΦΥΓΕΙ Ο "ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΣ" ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΤΕΝΝΙΣ!!!

    ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΙΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΣΤΕΙΡΑ ΚΡΙΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΔΙΝΩ ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΚΑΛΩ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ!!ΑΛΛΩΣΤΕ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ!!!

    ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΨΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΖΩ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΙΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΤΕΝΝΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΜΜΟΝΗ ΕΙΝΑΙ ΑΙΣΘΗΜΑ ΠΙΚΡΑΣ ΚΑΙ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗΣ ΔΙΟΤΙ ΧΑΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥΤΙΜΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΩΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΨΥΧΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΑΥΤΟ !!!
    ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΤΑ ΤΑΛΕΝΤΑ ΕΙΤΕ ΝΑ ΦΕΥΓΟΥΝ ΠΙΚΡΑΜΕΝΑ ΒΛΕΠΕ ΚΛΕΦΤΑΚΟΣ Η ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΡΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΒΩΜΟ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ
    ΣΚΟΠΙΜΟΤΗΤΩΝ ΒΛΕΠΕ ΓΕΜΟΥΧΙΔΗΣ!!!

    ΤΩΡΑ ΤΑ ΠΕΡΙ ΕΜΠΑΘΕΙΑΣ ΚΑΙ ΚΟΛΛΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΕΓΩ ΤΑ ΑΚΟΥΩ ΒΕΡΕΣΕ ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΝ ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΑ ΑΚΟΥΓΕ ΑΠΟ ΜΕΝΑ

  10. #10
    υπαρχει προταση που να ικανοποιει και ταυτοχρονα να βοηθαει την αναπτυξη των μικρων αθλητων που τοσο αναγκη εχουμε.
    υπαρχουν αυτη την στιγμη δυο προοπτικεσ .
    1.ο διαχωρισμοσ των αθλητων κατω των 10 σε κοκκινο - πορτοκαλι και πρασινο επιπεδο βαση play and stay .
    2.o αγ.σχεδιασμοσ 2011 οπου θα υπαρχει ο διαχωρισμοσ σε κατηγοριεσ και ολα τα αλλα θετικα που θα υπαρχουν.
    προταση μου λοιπον και με βαση τα παραπανω ειναι να επιτραπει στα παιδια του πρασινου επιπεδου να συμμετεχουν στην κατηγορια κατω των 12(δηλαδη να εχουν δικαιωμα να αγωνιζονται σε αυτη τη κατηγορια και τα 9αρια και τα 10αρια εφοσον οι γονεισ και οι προπονητεσ τουσ κρινουν οτι ειναι προσ ωφελοσ τουσ)ετσι γινετε και στισ περισσοτερεσ χωρεσ τησ ευρωπησ.

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας