Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΤΑΡΑΜΟΝΛΗΣ ΝΙΚΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Είμαι και εγω πατέρας παιδιού κάτω των 10 και αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα.Ο γιός μου ανήκει στην Β΄ένωση και δεν εχουν κάνει όχι ατομικό αλλά ούτε ομαδικό τουρνουά. Ας είναι καλά η ΙΑ ένωση που έκανε ενα Open και παιξαμε φέτος.
Αυτό που πρέπει να καταλάβουν οι υπεύθυνοι είναι ότι δεν εχουν να χάσουν τίποτα απολύτως αν αφήσουν τα παιδιά να παίξουν στα 12 αρια .
Επειδη αν και οι πιθανότητες να ακουστούμε ειναι μηδαμινές πρέπει τουλάχιστον να κάνουμε την προσπάθεια.Θα ετοιμάσω ένα κείμενο που να αναφέρει την πρόταση μας και με την βοήθεια όλων όσων ενδιαφέρονται να το υπογράψουμε και να το στείλουμε στην ΕΦΟΑ.
Συμφωνώ και εγώ να στείλουμε κάτι οργανωμένο στην ΕΦΟΑ για αυτό το θέμα και μακάρι να μας ακούσουν, γιατί άλλο να παίρνουν ενά email από μια μαμά, αλλο να΄λάβουν ένα εγραφο υπογεγραμμένου από πολλούς. Σας θυμάμαι από τη Γλυφάδα, όπου έπαιζε και η κόρη μου στο Οπεν που είχε οργανώσει, και πραγματικά είναι κρίμα παιδιά 10 ετών που μπορούν να σταθούν καλά σε τουρνουά για 12ετών να μην τους επιτρέπεται, όταν σε όλες τις άλλες κατηγορίες μπορούν τα μικρότερα παιδιά να λάβουν μέρος σε κατηγορία μεγαλύτερη της ηλικίας τους, από τη στιγμή βέβαια που το κρίνει σκόπιμο και ο προπονητής τους.