Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4

Θέμα: Blade v7 18x20 vs 16x19

  1. #1
    Junior Member
    Εγγραφή
    04-09-2017
    Μηνύματα
    130

    Blade v7 18x20 vs 16x19

    Καλησπέρα. Η τελευταία σειρά της Blade μου έχει κινήσει το ενδιαφέρον. Βλέποντας διάφορα reviews και απόψεις στο δίκτυο, βλέπω πως υπάρχει μια μερίδα που θεωρεί την 16χ19 σαφώς υποδεέστερη από την 18χ20. Έχει κάποιος προσωπική εμπειρία για να μας διαφωτίσει για τις διαφορές των 2; Εννοώ πέρα από τις κλασσικές διαφορές 16χ19 vs 18x20. Αυτό που κατάλαβα είναι πως η 16x19 έχει ελαφρώς χαμηλότερο swingweight ίσως και λόγω pattern.

  2. #2
    Καλησπέρα.Εχω ένα μήνα που χρησιμοποιώ την 18χ20.. Έπαιζα με pure drive 16χ19.Μπορω να πω με σιγουριά ότι είναι μια ρακέτα που αξίζει.Νιωθω το χτύπημα μου και ελέγχω το παιχνίδι.Σε δύναμη αν δεν μπορείς να παραξεις την δικιά σου δεν θα την συνιστούσα.Σιγουρα είναι διαφορετική στο θέμα του σπιν αλλά το ρυθμίζεις.Παιζω με alu Power rough και msv hepta twist. Ιδανικά για σπιν.Ειναι νομίζω ανώτερη της 16χ19 λόγω του ελέγχου που σου προσφέρει η πυκνότητα.

  3. #3
    a beginner should start with 18x20 string patterns, which will help him to improve his control, and after that, he has to move for 16x19, at the transitional time he has to use a tweener tennis racquet which helps him to see where he lacks.
    If you are above 3.5 then a 16x19 string pattern is perfect for you.

  4. #4
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    .
    Παιδιά, 16x20 είναι Η ΠΛΕΞΗ! Έχει τα καλύτερα στοιχεία από τις άλλες δύο και κανένα μειονέκτημα!
    Δυστυχώς οι επιλογές είναι σχετικά λίγες, ακατανόητο το γιατί...

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας