Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9

Θέμα: Luxilon Smart απόψεις.

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1

    Luxilon Smart απόψεις.

    Καλημέρα στο φόρουμ

    κάπου διάβασα για το Luxilon smart ότι στα χτυπήματα μεγάλης αιώρησης σκληραίνει για ελεγχοκαι στα χτυπηματα βολέ και drop μαλακώνει για δύναμη.

    το έχει δοκιμάσει κάποιος έχει κάποια γνώμη η κριτική να μας πει?

    ευχαριστώ
    Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο.

    Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #2
    Είναι ταμάμ για την clash που έχει παρόμοια συμπεριφορά ανάλογα αν σπρώχνεις η χτυπάς το μπαλάκι. Πολύ muted για τα γούστα μου και αρκετά αδύναμο.... σε αυτά τα χρήματα προτιμώ το biphase.

  3. #3
    Να ενημερώσω κατ' αρχήν τον φίλο μου από την Πάτρα, (πότε θα έρθεις Αθήνα? σε περιμένουμε) ότι η επίσημη θέση της Wilson είναι να ΜΗΝ πλεχθεί η Clash με Smart! Για την ενημέρωση του φίλου που ρωτάει για το πλέγμα, για τα δικά μου χέρια ήταν όντως έτσι! Δηλαδή όταν έπαιζα χαλαρά ήταν σαν έντερο και όταν κοπάναγα ήταν ντούκι. Δοκιμασμένο σε Fischer 330 Vacuum Pro στα 20! μόνο κιλά. Χρειαζόμαστε τέτοιες προσπάθειες και ήδη όλο και περισσότερες εταιρείες παρουσιάζουν υβριδικά πλέγματα, multi & mono in one!

  4. #4
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tennisholic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ενημερώσω κατ' αρχήν τον φίλο μου από την Πάτρα, (πότε θα έρθεις Αθήνα? σε περιμένουμε) ότι η επίσημη θέση της Wilson είναι να ΜΗΝ πλεχθεί η Clash με Smart! Για την ενημέρωση του φίλου που ρωτάει για το πλέγμα, για τα δικά μου χέρια ήταν όντως έτσι! Δηλαδή όταν έπαιζα χαλαρά ήταν σαν έντερο και όταν κοπάναγα ήταν ντούκι. Δοκιμασμένο σε Fischer 330 Vacuum Pro στα 20! μόνο κιλά. Χρειαζόμαστε τέτοιες προσπάθειες και ήδη όλο και περισσότερες εταιρείες παρουσιάζουν υβριδικά πλέγματα, multi & mono in one!
    Πολλές καλημέρες. Η clash και το smart έχουν παρόμοια συμπεριφορά όποτε μου φαίνεται περίεργο να αντιπροτείνει η Wilson κάτι τέτοιο. Συνήθως τα προτεινόμενα πλέγματα δεν αναφέρουν μόνο ;

    9.20

    https://youtu.be/HUAxDffeZzQ

  5. #5
    Άσχετο με το θέμα αλλά μιας και αναφέρθηκε ...
    Η Wilson προτείνει κάποια πλέγματα για την clash ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #6
    ευχαριστώ για τις απόψεις θα το κανω και εγω μια δοκιμή σύντομα!

    Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  7. #7
    Junior Member
    Εγγραφή
    01-04-2020
    Μηνύματα
    77
    Εχουμε καμια εξελιξη, το δοκιμασε κανεις σε Clash?

  8. #8
    εγω το δοκίμασα στην blade 98s V.7 η οποία έχει την ίδια τεχνολογια με την Clash και συμφωνώ με τον DJTaurus δεν ξέρω αν με χάλασε το πλεγμα ή τεχνολογία της ρακετας όμως για να πω με σιγουριά

    Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  9. #9
    Junior Member
    Εγγραφή
    27-06-2019
    Μηνύματα
    31
    Καλησπέρα
    Δοκιμή lxn smart 1,25 σε clash 100 @ 20kg
    Μέχρι στιγμής με 30 λεπτά παιχνίδι ( είναι της γυναίκας μου οπότε .....) μπορώ να πω ότι της ταιριάζει ίσως και να θέλει να κατεβεί μισό κιλό ακόμα από σπιν τα πάει καλά θα πω ίσως και καλύτερα από volkl cyclone tour @1.20 ( το πλεγμα που παιζω εγώ τωρα ), από κοντρολ είναι ΟΚ καννενα προβλημα να στείλεις την μπαλα εκεί που θέλεις.
    Η μπάλα περνάει μια χαρά και με δύναμη απέναντι και μάλιστα χωρίς να κάνει καμπύλη και να παίρνει ύψος παρόλο που το πλέγμα είναι χαμηλά
    Γενικώς νομίζω πως δεν είναι κακό μάλλον είναι ότι πρέπει για την clash που πριν ήταν πλεγμένη me cyclone 1.25 στα 23 και δεν της ταίριαζε καθόλου.
    Θα παίξω καμία ώρα ακόμα και ισως να το δοκιμάσω και σε Pure strike 2gen από περιέργεια.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη johngr : 08-05-21 στις 21:47

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας