Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8

Θέμα: Wilson Blade v7 L3 καινούργια

  1. #1
    Junior Member
    Εγγραφή
    30-04-2019
    Μηνύματα
    103

    Wilson Wilson Blade v7 L3 καινούργια

    Πωλείται Wilson Blade v7 L3 αγορασμένη προχτές 08.06.2020 από E-tennis.
    πλεγμένη με Alu Power 1.25 στα 22 κιλά.
    Ειναι στην κατάσταση που αγοράστηκε, ασημάδευτη.

    Τελική τιμή 160 Ευρώ

    6958779735 περιοχή Αργυρούπολη η αποστολή μετα απο κατάθεση σε Alpha.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dicktp : 10-06-20 στις 21:15

  2. #2
    Αν περάσεις από κάνα etennis μέτρα το SW.

  3. #3
    Junior Member
    Εγγραφή
    30-04-2019
    Μηνύματα
    103
    334 ειναι το sw της σε περίπτωση που σε ενδιαφερει

  4. #4

    Wilson Blade v7 L3 καινούργια

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dicktp Εμφάνιση μηνυμάτων
    334 ειναι το sw της σε περίπτωση που σε ενδιαφερει
    Πηγες και μέτρησες πλεγμένη την δίκη σου ;

  5. #5
    Junior Member
    Εγγραφή
    12-04-2018
    Μηνύματα
    126
    Γιατι να μην είναι. Εγω είχα την 16Χ19 v7 με SW 327-330, αναλογα την τομή πλεγματος 1.20, 1.25, 1.30 μετρημένη και στο Ετεννις (μια φορά) αλλά κυρίως στο racquetcreation.gr (Μελίσσια) μετά απο κάθε πλέξιμο που έκανα (τουλαχιστον 5-6 φορές)!

    Η 18/20 πρέπει να είναι κάπου εκέι εκτός εάν εχουμε μεγάλη αστοχία στα specs!

    Άρα καλύτερα να μετρήσει ο φίλος το συνολικό βάρος και το balance χωρις πλέγματα και overgrip, εάν αυτά συμφωνούν λογικά και το SW θα συμφωνεί.

  6. #6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Avantage Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι να μην είναι. Εγω είχα την 16Χ19 v7 με SW 327-330, αναλογα την τομή πλεγματος 1.20, 1.25, 1.30 μετρημένη και στο Ετεννις (μια φορά) αλλά κυρίως στο racquetcreation.gr (Μελίσσια) μετά απο κάθε πλέξιμο που έκανα (τουλαχιστον 5-6 φορές)!

    Η 18/20 πρέπει να είναι κάπου εκέι εκτός εάν εχουμε μεγάλη αστοχία στα specs!

    Άρα καλύτερα να μετρήσει ο φίλος το συνολικό βάρος και το balance χωρις πλέγματα και overgrip, εάν αυτά συμφωνούν λογικά και το SW θα συμφωνεί.
    Έχω φτιάξει thread στο talk tennis με την χειρότερη εταιρία στο χώρο σε θέμα quality control και αυτή δεν είναι άλλη από τη Wilson. Ακολουθεί από κοντά Babolat και Head. Είμαι παθών άπειρες φορές και δεν αγοράζω ποτέ ρακέτα τους αν δεν μετρήσω πρώτα τα χαρακτηριστικά.

    Δεν αμφισβητώ τον φίλο πιο πάνω. Απλως ρωταω αν μέτρησε την ρακέτα του μιας και με ενδιαφέρει. Και προφανως δεν θα αγγαρέψω τον άνθρωπο να πάει να την μετρήσει. Έχω παίξει την 18χ20 κια την 16χ19 V7 και ενώ μου άρεσε περισσότερο η πρώτη είχε SW 335 όποτε για τα δικά μου δεδομένα δεν βγάζω πάνω από σετ. Επίσης ξέρω άτομα που την έχουν με SW 325...... ω ναι είναι τόσο μπ.... η Wilson! Ακόμα και το +/- 7gr που δίνει στο στατικό βάρος δεν ισχύει πάντα.

  7. #7
    Junior Member
    Εγγραφή
    30-04-2019
    Μηνύματα
    103
    Οχι δεν ζητησα να την ζυγίσουν επι τοπου. Ο λόγος που δίνεται δεν ειναι επειδη δεν πληρεί τα στανταρτς η οτιδηποτε τετοιο, αλλά επειδη εχοντας συνηθίσει ολα τα χρονια να παιζω με την Autograph ή BLX ψαχνω κατι με αντίστοιχο Plow through χωρίς να είναι τοσο δυσκολη στο swing. Η Blade μου φανηκε πολύ γρήγορη για τα γουστα μου. Παρολαυτα, αυτη ειναι μία συζητηση που δεν ταιριαζει να γίνεται κατω από αγγελία.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dicktp : 12-06-20 στις 14:26

  8. #8
    Junior Member
    Εγγραφή
    12-04-2018
    Μηνύματα
    126
    Σωστοί οι προλαλησαντες .... αλλά και οι μετρήσεις SW δεν είναι πάντοτε σωστές..... Τι μηχάνημα, καλιμπραρισμα, γνώσεις χειριστεί κοκ..... Δεν είναι στραβοί κουτσοί στον αγιο Παντελεήμων..... Για αυτό μετράω συνολικό βάρος και balance για να μπορώ να κάνω και ένα τσεκ στο SW που θα βγάλει, πάντα με γνώμονα τα επίσημα της εταιρείας. Και έχουν βγει πολλά μαργαριτάρια ανα τους καιρούς!!

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας