Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7

Θέμα: Βάψιμο ρακετας..

  1. #1

    Βάψιμο ρακετας..

    Καλησπέρα στο φόρουμ ενδιαφέρομαι να βάψω την ρακέτα μου..ξερει κάποιος που μπορώ να την βάψω χωρίς να αλλοιωθεί κάποιο από τα χαρακτηριστικά της? το βάψιμο θέλω να το κάνω στις θέσεις 3 και 9 απο άσπρο σε μαύρο χρώμα..

    Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #2
    Λογικά αν θες να το κάνεις μόνος σου,μασκαρισε με ταινία τα σημεία που θες κ μετά ξησε με ψηλό γυαλοχαρτο κ ύστερα καθάρισε κ βαξε με χρώμα ,σπρέι κατά προτίμηση ή αερογραφο. Τέλος βερνίκι για να γυαλίζει

  3. #3
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kyriakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικά αν θες να το κάνεις μόνος σου,μασκαρισε με ταινία τα σημεία που θες κ μετά ξησε με ψηλό γυαλοχαρτο κ ύστερα καθάρισε κ βαξε με χρώμα ,σπρέι κατά προτίμηση ή αερογραφο. Τέλος βερνίκι για να γυαλίζει
    Κατάλαβα.ευχαριστω πολύ!

    Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  4. #4
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    .
    Εάν θέλεις να αλλάξεις χρώμα σε τόσο μικρό κομμάτι γιατί δεν κολλάς καλύτερα ένα ειδικό αυτοκόλλητο, όπως τις χρωματιστές μεβράνες που βάζουν στα αυτοκίνητα; Δεν θα χαλάσεις τη ρακέτα και το βάζεις - βγάζεις όποτε θέλεις. Συν που είναι πολύ πιο απλή η δουλειά!
    Το πολύ πολύ να σου δώσει +2-3 γραμ. βάρος στο 9-3, κάτι που δεν θα αλλάξει και πολύ τα χαρακτηριστικά.
    Σίγουρα θα την κάνει και καλύτερη, πολύ πιο σταθερή. Εάν το αρχικό swingweight είναι χαμηλό προς μέτριο, πχ. ως 315 δεν θα έχεις πρόβλημα.

    Επίσης υπάρχει και η πανεύκολη λύση του ανεξίτηλου μαρκαδόρου UNI POSCA που δε ξεβάβει με τίποτα και δε θα σου δώσει καθόλου βάρος!

    Και το βασικότερο, και τα δύο παραπάνω μπορείς να τα κάνεις με τη ρακέτα πλεγμένη!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Simplicius : 01-03-20 στις 17:46

  5. #5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Simplicius Εμφάνιση μηνυμάτων
    .
    Εάν θέλεις να αλλάξεις χρώμα σε τόσο μικρό κομμάτι γιατί δεν κολλάς καλύτερα ένα ειδικό αυτοκόλλητο, όπως τις χρωματιστές μεβράνες που βάζουν στα αυτοκίνητα; Δεν θα χαλάσεις τη ρακέτα και το βάζεις - βγάζεις όποτε θέλεις. Συν που είναι πολύ πιο απλή η δουλειά!
    Το πολύ πολύ να σου δώσει +2-3 γραμ. βάρος στο 9-3, κάτι που δεν θα αλλάξει και πολύ τα χαρακτηριστικά.
    Σίγουρα θα την κάνει και καλύτερη, πολύ πιο σταθερή. Εάν το αρχικό swingweight είναι χαμηλό προς μέτριο, πχ. ως 315 δεν θα έχεις πρόβλημα.

    Επίσης υπάρχει και η πανεύκολη λύση του ανεξίτηλου μαρκαδόρου UNI POSCA που δε ξεβάβει με τίποτα και δε θα σου δώσει καθόλου βάρος!

    Και το βασικότερο, και τα δύο παραπάνω μπορείς να τα κάνεις με τη ρακέτα πλεγμένη!
    Μιλάμε σαν τις μεμβράνες κάρμπον κάτι τέτοιο?

    Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  6. #6
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο antartis87 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιλάμε σαν τις μεμβράνες κάρμπον κάτι τέτοιο?
    Ναι, σαν αυτές.

  7. #7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Simplicius Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, σαν αυτές.
    Κατάλαβα ωραία μιας και το swing weight είναι στα 312 σύμφωνα με τα specs της ρακετας θα με βολέψει κιόλας αυτό.

    Ευχαριστώ για την συμβουλή!

    Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας