Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 27

Θέμα: Παρεμφερές πλέγμα με το φυσικό έντερο.

  1. #11
    Banned
    Εγγραφή
    20-04-2018
    Μηνύματα
    21
    https://www.tennispro.eu/reel-tecnif...res-85365.html

    Στα 39,99€ το σκέφτομαι να πάρω μια κουλούρα 1,35

  2. #12
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TUPAC_RIP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί είναι τόσο φθηνές ( <50€) οι κουλούρες 200m των συνθετικών;!!!
    Τις προάλλες αγόρασα για πρώτη φορά το αγαπημένο μου πλέγμα (Yonex Poly Tour Pro 1.25) σε κουλούρα 98€!
    Δεν είναι μόνο των συνθετικών. Υπάρχουν και poly το ίδιο και ακόμα πιο φθηνά.
    Θυμάσαι το θέμα που είχες μάλιστα απαντήσει και εσύ;
    Έδινα 200άρες κουλούρες πολυεστερικού στα 25-30 ευρώ, δε θυμάμαι ακριβώς πια, στο θέμα ΕΔΩ.

    Μη το ψάχνεις φίλε μου... Χωρίς να θέλω να προσβάλω κανέναν, είμαστε πολύ "χωριό" (και) τενιστικά, ακόμα στην Ελλάδα...
    Εδώ δίνω τρελή ρακέτα σφραγισμένη - κούτα 130 € κάτω από την τρέχουσα τιμή του μαγαζιού και επειδή δεν είναι Wilson (και καλά παίζει ο Τσιτσιπάς) ή Babolat (και καλά παίζει ο Nadal) δεν ενδιαφέρει σχεδόν κανένα... Μη το ψάχνεις... Έχει καλά πλέγματα με 2-3 ευρώ το σετάκι και όλοι βάζουν Luxilon με 25 ευρώ... Το τρώει ο Έλληνας το marketing πιο πολύ και από το κ-χόρτο...

    @TUPAC_RIP
    Τώρα πήρες κουλούρα αλλά εάν ενδιαφέρεσαι με 40 ευρώ παίρνουμε 500 μέτρα (40+ πλεξίματα) καλό φτηνό poly τύπου Alu Lux. Αλλά πρέπει να μαζευτούμε τουλάχιστον δύο.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Simplicius : 02-03-20 στις 02:17

  3. #13
    XOne Biphase για ότι πιο κοντά σε φυσικό έντερο μπορείς να βρεις. Είναι και αυτό όμως ακριβό. Επίσης το NRG2 είναι πολύ κοντά. Αυτά είναι πολύκλωνα πλέγματα, όχι synthetic gut. Αλλά και αυτά δεν πιάνουν το φυσικό έντερο. Γενικά δεν υπάρχει υποκατάστατο.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ipapaste : 02-03-20 στις 20:27

  4. #14
    Junior Member
    Εγγραφή
    13-12-2018
    Μηνύματα
    192
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο antartis87 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από μια μικρή έρευνα που έκανα βρήκα αυτά

    https://www.tenniswarehouse-europe.c...GF125R-EN.html

    https://www.tenniswarehouse-europe.c...SGSR17-EN.html

    https://www.tenniswarehouse-europe.c...-KSP17-EN.html

    https://www.tenniswarehouse-europe.c...PLX17S-EN.html

    Ποιο πιστεύετε ότι θα ήταν καλύτερο σε συνδυασμό με το allu power rough 1.25?



    Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Dn kanoume pote Hybrid pleksimo me plegmata rough logo ton egkopon pou exoun giati trone to synthetic-natural para poly grigora, Kalutera na valeis to alu power to stroggluro to klassiko kai oxi to rough

  5. #15
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manos636 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Dn kanoume pote Hybrid pleksimo me plegmata rough logo ton egkopon pou exoun giati trone to synthetic-natural para poly grigora, Kalutera na valeis to alu power to stroggluro to klassiko kai oxi to rough
    Θα έχει το ίδιο αποτέλεσμα στο σπιν το alu power?πέρα από την τεχνική του εκάστοτε παίχτη βέβαια.

    Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  6. #16
    Junior Member
    Εγγραφή
    13-12-2018
    Μηνύματα
    192
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο antartis87 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα έχει το ίδιο αποτέλεσμα στο σπιν το alu power?πέρα από την τεχνική του εκάστοτε παίχτη βέβαια.

    Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Protimame stroggulo gia kalutero apotelasma alla dn einai apagoreutiko opws to rough , Vale to alu spin an theleis perissoreto spin sto paixnidi sou ante na kopsei 2 wres nwritera

  7. #17
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manos636 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Protimame stroggulo gia kalutero apotelasma alla dn einai apagoreutiko opws to rough , Vale to alu spin an theleis perissoreto spin sto paixnidi sou ante na kopsei 2 wres nwritera
    Κάταλαβα. Ευχαριστώ για τη συμβουλή!

    Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  8. #18
    Junior Member Το avatar του χρήστη TUPAC_RIP
    Εγγραφή
    30-04-2016
    Περιοχή
    Καλλιθέα Ηλικία:........... 30 ετών
    Μηνύματα
    93
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Simplicius Εμφάνιση μηνυμάτων
    @TUPAC_RIP
    Τώρα πήρες κουλούρα αλλά εάν ενδιαφέρεσαι με 40 ευρώ παίρνουμε 500 μέτρα (40+ πλεξίματα) καλό φτηνό poly τύπου Alu Lux. Αλλά πρέπει να μαζευτούμε τουλάχιστον δύο.
    Τώρα το λες;;! Χαχαχα
    Ειναι η πρώτη μου κουλούρα.

  9. #19
    Junior Member
    Εγγραφή
    19-02-2020
    Περιοχή
    Athens, melissia
    Μηνύματα
    8
    καλημερα! Διαβασα ολες τις απαντησεις σχετικα με την ερωτηση σας. Θα σας πω τη δικη μου γνωμη καθως ειναι η δουλεια μου(φτιαχνω ρακετες με ευρωπαικη πιστοποιηση και ενημερωνομαστε καθημερινα για πλεγματα και τεχνολογιες). Τα synthetic gut πλεγματα ειναι τα πιο οικονομικα πολυκλωνα και τα προτιμουνε οι περισσοτεροι για αυτο το λογο κυριως και μιας σχετικης αντοχης που εχουν παραπανω οσον αφορα το σπασιμο. Σαν αισθηση ειναι - αυτο που μου ειπαν οι περισσοτεροι πελατες μου - ξερο, οχι απο τα πρωτα παιχνιδια αλλα μετα απο λιγο ξεραινεται. Οποτε μπορει ως αντοχη να το φτανει το φυσικο εντερο αλλα απο αισθηση απεχουν πολυ. Αυτα που πλησιαζουν σε αισθηση ειναι τα multifilament αλλα θελει ψαξιμο για να δειτε ποιο αντεχει πιο πολυ σε υβριδικο και να σας βγει και οικονομικο. Για μενα αν θελετε μπορειτε να δειτε για το wilson sensation. Μαλακο, ωραιο σε αισθηση και δεν ειναι ακριβο για αυτα που δινει. Μπορειτε να το βαλετε σε υβριδικο με στρογγυλο ή με rough αν το βαλετε στις mains για να μην εχετε θεμα φθορας (κατα προτιμηση σιγουρα στρογγυλο, οχι πολυγωνικο γιατι κατα το πλεξιμο το φθειρει παρα πολυ οσο αργα και προσεκτικα και αν το κανουμε). Αν το βαλετε στις crosses, μπορειτε να το βαλετε με οποιο θελετε. Σιγουρα το στρογγυλο το φθειρει λιγοτερο απο ολα

  10. #20
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MYRTO SIMITZI Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα! Διαβασα ολες τις απαντησεις σχετικα με την ερωτηση σας. Θα σας πω τη δικη μου γνωμη καθως ειναι η δουλεια μου(φτιαχνω ρακετες με ευρωπαικη πιστοποιηση και ενημερωνομαστε καθημερινα για πλεγματα και τεχνολογιες). Τα synthetic gut πλεγματα ειναι τα πιο οικονομικα πολυκλωνα και τα προτιμουνε οι περισσοτεροι για αυτο το λογο κυριως και μιας σχετικης αντοχης που εχουν παραπανω οσον αφορα το σπασιμο. Σαν αισθηση ειναι - αυτο που μου ειπαν οι περισσοτεροι πελατες μου - ξερο, οχι απο τα πρωτα παιχνιδια αλλα μετα απο λιγο ξεραινεται. Οποτε μπορει ως αντοχη να το φτανει το φυσικο εντερο αλλα απο αισθηση απεχουν πολυ. Αυτα που πλησιαζουν σε αισθηση ειναι τα multifilament αλλα θελει ψαξιμο για να δειτε ποιο αντεχει πιο πολυ σε υβριδικο και να σας βγει και οικονομικο. Για μενα αν θελετε μπορειτε να δειτε για το wilson sensation. Μαλακο, ωραιο σε αισθηση και δεν ειναι ακριβο για αυτα που δινει. Μπορειτε να το βαλετε σε υβριδικο με στρογγυλο ή με rough αν το βαλετε στις mains για να μην εχετε θεμα φθορας (κατα προτιμηση σιγουρα στρογγυλο, οχι πολυγωνικο γιατι κατα το πλεξιμο το φθειρει παρα πολυ οσο αργα και προσεκτικα και αν το κανουμε). Αν το βαλετε στις crosses, μπορειτε να το βαλετε με οποιο θελετε. Σιγουρα το στρογγυλο το φθειρει λιγοτερο απο ολα
    Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!!

    Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας