Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2

Θέμα: ITF Ioannina

  1. #1

    ITF Ioannina

    Το παρακάτω post γράφτηκε από τον φίλο μας και φίλο του forum, captain. Καταλάθως διαγράφηκε, για αυτό και το ανεβάζουμε εμείς.

    Καλησπέρα, ελπίζοντας να είμαι στο σωστό μέρος του forum, θα ήθελα να γράψω για τους αγώνες ITF Juniors που διεξάγονται στον όμιλο αντισφαίρισης Ιωαννίνων. Είναι μεγάλη η ικανοποίηση και η χαρά που νιώθω παρακολουθώντας και φέτος τις μάχες που δίνουν νέα παιδιά που έρχονται από διάφορα μέρη του κόσμου. Μέχρι και ο ήχος του πάρκου έχει αλλάξει. Έχουν τόση ψυχή, δύναμη και ταχύτητα οι μπαλιές των αθλητών και αθλητριών που κυριολεκτικά σπάνε μπάλες!
    Πέρα από αυτό όμως, το βασικότερο είναι ότι υπάρχει ήθος, τουλάχιστον στους αγώνες που έχω παρακολουθήσει έως τώρα. Αποκορύφωση ήταν ο χθεσινός αγώνας μεταξύ των Vladimir HOLBAN / Ανδρέα Πολυχρονόπουλου - Kai-Luca AMPAW / Ανδρέα Μέσση.
    Ανεξάρτητα του αποτελέσματος, ήταν ο καλύτερος (μακράν) αγώνας διπλών που έχω δει σε αυτή την κατηγορία.
    Από την αρχή μέχρι το τέλος, η ποιότητα ήταν στο μέγιστο και από τα δυο ζευγάρια. Προσωπικότητες λιτές, γεμάτες αυτοπεποίθηση και χωρίς υπερβολές. Ευχαριστιόντουσαν το παιχνίδι δίνοντας εκατέρωθεν εύσημα όταν έβγαινε ένας δύσκολος πόντος. Καταχειροκροτήθηκαν για το θέαμα που προσέφεραν αλλά κυρίως για τον αξιοπρεπή τρόπο που "στέκονταν" μέσα στο γήπεδο, KAI οι τέσσερις. Ευχαριστώ πολύ.
    tennisnews.gr
    Το Τένις στην Ελλάδα

  2. #2
    Junior Member Το avatar του χρήστη captain
    Εγγραφή
    20-09-2015
    Περιοχή
    Ioannina
    Μηνύματα
    223
    Σας ευχαριστώ πολύ που το ανεβάσατε.

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας