Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9

Θέμα: ρακετες Yonex

  1. #1
    Junior Member
    Εγγραφή
    18-10-2012
    Μηνύματα
    74

    Yonex ρακετες Yonex

    Γεια σας
    Μπορεί κανείς να μου πει τις διαφορές ανάμεσα σε
    Yonex EZONE 100 (300g) Racket και σε Yonex VCORE 100 (300g) Racket
    η γενικα μια EZONE με μια VCORE
    Ευχαριστω

  2. #2
    Junior Member
    Εγγραφή
    21-03-2013
    Μηνύματα
    247
    Επειδή έχω παίξει και με τις δυο το σίγουρο είναι πως η VCore 100 σε σχέση με την EZone 100 είναι πιο ''στενοκέφαλη'' και έχει πιο πυκνή πλέξη.
    Συγκεκριμένα για αυτές τις δυο ρακέτες μιλάω τις οποίες τις έχω δοκιμάσει προσωπικά και έβγαλα αυτά τα συμπεράσματα.
    Τώρα γενικότερα για τις διάφορες μεταξύ της σειράς EZone και της VCore δεν μπορώ να πω. Η κάθε σειρά έχει διάφορες ρακέτες διαφορετικές.

  3. #3
    Φίλε μου εξαρτάται πολύ και το πλέγμα που θα τους βάλεις. Όπως φυσικά και η τάση. Έχω και τις δυο και συγκεκριμένα την Ezone 98 305 και την VCORE pro 300. Νομίζω η VCORE είναι πιο δυνατή αλλά η Ezone είναι πιο ευέλικτη πιο τσαχπίνα αν μπορώ να την χρησιμοποιήσω αυτή την λέξη.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #4
    Junior Member
    Εγγραφή
    21-12-2018
    Μηνύματα
    31
    Ακριβώς ανάποδα από ότι λέει ο φίλος από πάνω είναι τα πράγματα ..Η vcore είναι ρακέτα για έλεγχο και maneuvrability, και η ezone για περισσότερη δυναμη..όσο αγορά το κεφάλι όλες οι γιονεξ επειδή είναι isometric δείχνουν να έχουν πιο στενό κεφάλι .

  5. #5
    Φίλε Πάρη. Έχω βάλει στην Ezone πλέγμα technifibre black code 4s στα 23. Στην VCORE έχω το cyclone αλλά δεν ξέρω την τάση. Τις έχω και τις δύο και έγραψα πως τις νοιώθω εγώ. Δεν νομίζω να έχω λόγο να παραπλανήσω κανέναν. Και μην ξεχνάς οτι η μια που έχω είναι 98 κσι 305 και η άλλη 100 και 300. Αλλά επαναλαμβάνω έγραψα οτι ακριβώς νοιώθω.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #6
    Junior Member
    Εγγραφή
    18-10-2012
    Μηνύματα
    74
    ειμαι αναμεσα σε Yonex EZONE 100 (300g) και σε Yonex VCORE 100 (300g)
    και σε Yonex EZONE 98 (305g) η VCORE 98 (305g)
    εχω μπερδευτει δεν ξερω τη να παρω

  7. #7
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    .
    Χωρίς να έχω παίξει με καμία, θα σου έλεγα να πάρεις τις 98 λόγω flex....
    Οι 100άρες είναι εντελώς κούτσουρα...
    Οι τεχνικοί πίνακες δικαιώνουν το φίλο gritzalisg.
    Οι ρακέτες είναι σχεδόν ίδιες - οπότε sot παίρνεις όποια σου κάτι στο "μάτι" - με την VCORE (98) να είναι (όντως περιέργως) ελάχιστα πιο δυνατή από την EZONE...

  8. #8
    Λοιπόν simplicius μπήκα στο tennis warehouse και διάβασα κριτικές. Σε ευχαριστώ, όχι γιατί παίρνεις το μέρος μου, αλλά γιατί είχα αρχισει να αμφιβάλλω κι εγώ ο ίδιος για αυτό που ένιωθα. Χωρίς να έχω μεγάλη εμπειρία από ρακέτες και μετά από 2,5 χρόνια νομίζω οτι η Ezone 98 ίσως είναι η καλύτερη που έχω παίξει μαζί με το προηγούμενο μοντέλο pure aero


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #9
    Junior Member
    Εγγραφή
    18-10-2012
    Μηνύματα
    74
    Παρήγγειλα την Yonex EZONE 100 (300g) αλλα βλεπω να με κανει ο Simplicius να παιρνω και την 98 αρα

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας