Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6

Θέμα: Πλέγμα Pro Staff 97L

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Junior Member
    Εγγραφή
    22-04-2013
    Μηνύματα
    40

    Πλέγμα Pro Staff 97L

    Χαιρετώ το forum,
    Θέλω τη βοήθειά σας για το πλέξιμο της ρακέτας μου (του τίτλου)
    Την έπλεκα χρόνια με το Luxilon Element 1,25 στα 22,5 κιλά και ήμουν ικανοποιημένη με την απόδοση, κυρίως όμως με την αίσθηση. Υπήρχε όμως πρόβλημα με την αντοχή και επειδή είναι ένα ακριβό πλέγμα, έψαξα για πιο ανθεκτική και φθηνή λύση. Μου πρότειναν το Yonex Poly tour Tough 1,25, ως αντίστοιχο σε χαρακτηριστικά και ανθεκτικό. Το έπλεξα στα 22 κιλά αλλά δεν είχα καλή αίσθηση. Μου φαινόταν πολύ άκαμπτο, με πολλούς κραδασμούς στο χέρι. Έφτασα μάλιστα στα όρια του tennis elbow και είχα και πόνους στον ώμο. Τώρα έπλεξα τη ρακέτα μου με το Yonex Poly Tour Pro (1,25 μαύρο, στα 22,5 κιλά) που μου συνέστησαν ως πιο φιλικό στο χέρι, αλλά πάλι το νοιώθω πολύ άκαμπτο. Ξέρει κανείς τη σύγκριση σε χαρακτηριστικά του Yonex Poly Tour Pro (1,25 μαύρο) με το Luxilon Element? Πως μπορώ το πρώτο να το κάνω να συμπεριφέρεται σαν το δεύτερο? πιο ελαστικό δλδ. Θα βοηθούσε να του ρίξω τα κιλά ή να το πλέξω συνδυαστικά με κάποιο άλλο?
    Το θέμα είναι πως έχω μια ολόκληρη κουλούρα απ το Poly tour pro και δε θέλω να πάει χαμένη.
    Ευχαριστώ
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MEVAN : 20-02-19 στις 15:39 Αιτία: ιερογλυφικά

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας