Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4

Θέμα: Προσαγωγοι

  1. #1

    Προσαγωγοι

    Τι κάνουμε;60 χρόνων και παίζω δύο φορές τη βδομάδα από μιάμιση ώρα κάθε φορά.Μονο rallying.Καθολου παιχνίδια.Το πρόβλημα παρουσιαζόταν από πολύ μικρός μόνο στο τένις.Φοραω σορτς συμπιεσης και κάνω ασκησεις ενδυναμωσης των προσαγωγών βέβαια με σχετικά καλά αποτελέσματα.Τι λέτε?!

  2. #2
    Κατ αρχάς πολύ καλά έκανες και ξανά ξεκίνησες και σίγουρα δεν είναι αργά!
    Άλλωστε για να παίζεις μιάμιση ώρα μπάλες συνέχεια πρέπει να είσαι σε πολύ καλή σωματική και φυσική κατάσταση!
    Αντίστοιχη περίπτωση είμαι και εγώ που ξανα ξεκίνησα μετά από τριάντα χρόνια και μιας και δεν είμαστε και πολύ μακρυά σε ηλικία αν θέλεις και ταιριάζουν και οι περιοχές μας μπορούμε να αλλάξουμε και μαζί καμιά μπάλα (για όση ώρα αντέξω τουλάχιστον)!

    Όσον αφορά τους προσαγωγούς τι εννοείς ότι το πρόβλημα εμφανίζεται μόνο στο τένις?
    Κάνεις και κάτι άλλο πχ jogging και δεν πονάς?

  3. #3
    Μένω Ρίο,Πατρα.Δυστυχως δεν είναι εφικτό να βρεθούμε να παίξουμε.Σε ότι αφορά τους προσαγωγούς,με ανοχλουσανοταν ήμουν μικρος μόνο την άνοιξη τις πρώτες προπονήσεις μόλις έλιωναν τα χιόνια.Μιλαω για μονο τον δεξι προσαγωγο.Ολο το χειμώνα πριν έπαιζα χόκεϊ επί πάγου χωρίς τη παραμικρή ενόχληση.Πριν αρκετό καιρό έπαιζα ποδόσφαιρο χωρίς τη παραμικρή ενόχληση.Μονο στο τένις παρουσιάζεται το πρόβλημα.
    Υποψιάζομαι ότι τη ζημιά τη παθαίνω κινηγοντας τα πολύ χαμηλά slice backhand του αντιπάλου μου.Κυριολεκτικα σβηνει η μπαλα μετα το bounce!Μιλαμε ο τύπος παίζει ρακέτες παραλίας και δε ξέρει τι θα πει topspin.Ευχαριστω για το ενδιαφέρον σου.Να είσαι καλά!

  4. #4
    συγχαρητήρια που παίζετε ακόμα ! μακάρι να μπορέσω να παίξω και εγώ μέχρι τα 60 αν και με το πρόβλημα στο γόνατο μου χλομό το βλέπω

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας