Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 17 από 17

Θέμα: Ποτέ δεν είναι αργα

  1. #11
    Τι σύμπτωση!Χτες μιλούσα στο skype με Αμερική,και προσφέρθηκε ο γιος μου να μου στειλει μια τον ερχόμενο Φλεβαρη.Μου την έδειξε κιόλας...Θα μπορέσω εγώ να αξιοποιήσω μια τέτοια ρακέτα,η θα του την στερήσω άδικα;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη linkin's dad : 12-12-18 στις 06:29

  2. #12
    δεν την εχω παιξει......ο φιλος μου εκανε τρεις ωρες για να τη πλεξει.....ειναι δυσκολο το πλεξιμο χωρις τα grommets γιατι γλυστρανε συνεχεια οι χορδες.....η ρακετα ζυγιζει γυρω στα 370-380 γραμμαρια.....οποτε μη περιμενεις ευκολο παιξιμο απεναντι στις συγχρονες δυνατες ρακετες και χορδες........αλλα προσωπικα πιστευω οτι το comfort θα ειναι το μεγαλυτερο προβλημα................γενικα .........................προσωπικη μου αποψη η ρακετα ειναι για το μουσειο η για καμια δεκαλεπτη προπονηση

  3. #13
    Μιλαω για την Angell.295 grams και φτιαγμενη στην Αγγλια.
    Για ρακετα 380 grams δε το συζηταω.Παιζω ενα τεταρτο με την Wilson Burn 100 ULS [προηγουμενο μοντελο] για να ζεστανω λιγο το χερι μου πριν περιλαβω την 6.6 ''rollers''.

  4. #14
    Junior Member
    Εγγραφή
    02-04-2015
    Μηνύματα
    149
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο linkin's dad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιλαω για την Angell.295 grams και φτιαγμενη στην Αγγλια.
    Για ρακετα 380 grams δε το συζηταω.Παιζω ενα τεταρτο με την Wilson Burn 100 ULS [προηγουμενο μοντελο] για να ζεστανω λιγο το χερι μου πριν περιλαβω την 6.6 ''rollers''.
    Ποιο μοντέλο? Γιατί να μν μπορέσεις να παίξεις?Η tc97 πχ θεωρώ οτι ειναι πολυ καλυτερη απο τις γνωστες εμπορικες ρακετες που κυκλοφορουν πχ dr98, blade
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thomas : 13-12-18 στις 10:24

  5. #15
    Εννοούσα ότι μήπως είναι πολύ καλύτερη η ρακέτα από εμένα.Να είναι σαν να δίνεις μια Ferrari σε ένα παπού!

  6. #16
    Junior Member
    Εγγραφή
    02-04-2015
    Μηνύματα
    149
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο linkin's dad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοούσα ότι μήπως είναι πολύ καλύτερη η ρακέτα από εμένα.Να είναι σαν να δίνεις μια Ferrari σε ένα παπού!
    Γιατί όσοι έχουν φεραρι την αξιοποιούν κιόλας για αυτό που προορίζεται? Το ίδιο ισχύει και για τις ρακέτες, ωστόσο οι angell παρόλο που είναι players rackets δεν θεωρώ ότι είναι δύσκολες, ίσως το swing weight σου φανεί λίγο πιο πάνω απ αυτά που έχεις συνηθίσει αλλά και πάλι εξαρτάται για ποια μιλαμε

  7. #17
    Δικιο εχεις.Απλα εμενα μου φαινεται ''καπως'' να παιζω με μια τοσο εξεζητημενη ρακετα.Θα δω μεγαλη βελτιωση στην Wilson Burn ULS 100,278 grams πλεγμενη,αν την κανω υβριδικη?Παιζω πολυ περισσοτερο με την πολυ παλια Wilson Hyper Hammer 6.6 με τα οριζοντια natural gut και μου αρεσει πολυ.Το μονο προβλημα ειναι οτι μετα απο πολυ ωρα παιχνιδι με κουραζει και μου δημιουργει θεμα manoeuverability.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας