Σελίδα 9 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 7891011 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 81 έως 90 από 122

Θέμα: Stefanos Tsitsipas

  1. #81
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    .
    Χάρη;;
    Where are you;;

  2. #82
    Junior Member Το avatar του χρήστη Haris
    Εγγραφή
    03-10-2017
    Μηνύματα
    262
    Έχω τοποθετηθεί σχετικά στις 15-03-22, 14:07

    Πλέον κάνω απλώς Copy-Paste τα προηγούμενα σχόλια

    Υ.Σ.1: Η χαρά κάθε TOP1000 αντιπάλου σε κλήρωση
    Υ.Σ.2: Τι να κάνουνε άραγε οι γκασκέδες & οι βαβρίνκες αυτή την επόχή?

  3. #83
    ...ό stan the man αποσύρθηκε λαβωμένος στό μηρό εχθές, στό παιχνίδι μέ τόν γάλλο κορεντίν μουτέ, ό δέ ρισάρ γκασκέ (σέ φούλ φόρμα) παίζει σέ 20 λεπτά από τώρα μέ τον γιαπωνέζο τάρο ντάνιελ...βλέπω φανατικά όλα τά παιχνίδια στό flushing meadows, καί όχι μόνο τσιτσιφάπ...γιά τήν ακρίβεια έχω σταματήσει νά βλέπω τστσιφάπ τους τελευταίους 7-8 μήνες διότι παίζει άσχημο τέννις καί εμένα μέ ενδιαφέρει μόνο τό θέαμα και όχι ό οποιοσδήποτε στάρ άν θά κερδίσει ή θά χάσει...δέν μού καίγεται καρφάκι...

  4. #84
    Junior Member
    Εγγραφή
    06-06-2022
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    32
    Έκατσα και είδα live όλο το game. Κατά την γνώμη μου, έπαιξε πολύ κακό τέννις και ο άλλος μύρισε αίμα και απλά περίμενε τα λάθη του Τσιτσιπά. Επίσης καθόλου consistency στο 1ο σέρβις του. Ακόμη και το πέταγμα της μπάλας ήταν κοντό.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #85
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    331
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jazzu4ia Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...ό stan the man αποσύρθηκε λαβωμένος στό μηρό εχθές, στό παιχνίδι μέ τόν γάλλο κορεντίν μουτέ, ό δέ ρισάρ γκασκέ (σέ φούλ φόρμα) παίζει σέ 20 λεπτά από τώρα μέ τον γιαπωνέζο τάρο ντάνιελ...βλέπω φανατικά όλα τά παιχνίδια στό flushing meadows, καί όχι μόνο τσιτσιφάπ...γιά τήν ακρίβεια έχω σταματήσει νά βλέπω τστσιφάπ τους τελευταίους 7-8 μήνες διότι παίζει άσχημο τέννις καί εμένα μέ ενδιαφέρει μόνο τό θέαμα και όχι ό οποιοσδήποτε στάρ άν θά κερδίσει ή θά χάσει...δέν μού καίγεται καρφάκι...
    Εγώ ξεκίνησα τένις μετά τον ημιτελικό Τσιτσιπά - Βαβρίνκα. Δεν είχα την παραμικρή σχέση με το άθλημα. Άντε να έβλεπα πού και πού κανένα Roland Garros.
    Έχω μελετήσει πολύ το backhand του Wawrinka από court level practice βιντεάκια στο YouTube.
    Είναι μακράν ο αγαπημένος μου. Μετά ο Kyrgios.
    Από τον Τσιτσιπά αυτό που προσπαθώ τελευταία να αντιγράψω είναι το forehand. Υπάρχει ένα βιντεάκι court level σε 4Κ ανάλυση απέναντι στον Zverev.
    Χτυπάω πλέον με το χέρι τεντωμένο τη στιγμή της επαφής και μπορώ να πω ότι έχω δει διαφορά.

  6. #86
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Haris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω τοποθετηθεί σχετικά στις 15-03-22, 14:07

    Πλέον κάνω απλώς Copy-Paste τα προηγούμενα σχόλια
    ...ντάξ...αυτά τά σχόλια τά βλέπεις καί στά άρθρα τού γκαζέττα...
    ...εδώ υποτίθεται ότι οί χρήστες ξέρουν από τέννις & παίζουν τέννις...
    ...άν είδες τό μάτς καί έχεις άποψη, γράψε τίποτα πιό ουσιώδες...όπως άς πούμε, τί έφταιξε κατά τήν γνώμη σου...διότι ό στεφάν δέν είναι φυσιολογικό νά χάνει 11 σερί γκέϊμς από έναν qualifier, σέ σλάμ τουρνουά...εσύ τό παρουσιάζεις φυσιολογικότατο καί αναμενόμενο...

  7. #87
    θα συμφωνησω με το βασιλη, πολυ κακο το πρωτο σερβις του νομιζω αυτο του κοστισε κ στην ολη του αυτοπεποιθηση, ο αλλος εκανε το παιχνιδι της ζωης του κ εκει τελειωσαν ολα. Ισως πρεπει να εχει ενα πιο ξεκαθαρο πλανο για οταν το παιχνιδι του ειναι off, φαινεται να μην μπορει να το ανατρεψει οταν συμβαινει.

  8. #88
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Apostolis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...πολυ κακο το πρωτο σερβις του νομιζω αυτο του κοστισε κ στην ολη του αυτοπεποιθηση...
    ...τό έχουμε δεί νά συμβαίνει δυστυχώς, ούκ ολίγες φορές φέτος...νά καταρρέει ψυχολογικά + αγωνιστικά όταν δέν είναι σέ καλή μέρα τό σερβίς του...από τότε πού αποφάσισε νά βελτιώσει δραματικά τό σερβίς του, εδώ καί κάνα χρόνο (καί τό κατάφερε μέ εξαιρετική επιτυχία), έχει γίνει άνισο τό παιχνίδι του...υπερτροφικό κεφάλι τό σερβίς, μέ ατροφικά άκρα τά άλλα χτυπήματα...απότι φαίνεται έχει μπεί καί τό μυαλό του σέ έναν λάθος δρόμο, νά θέλει νά πάρει τή νίκη μέ τό σερβίς...είναι ξεκάθαρο ότι έχει σταματήσει νά δουλεύει στό τέννις...ακόμα καί γιά νά χαλαρώσει, βγαίνει στό κώρτ καί βαράει σερβίς...έχει κολλήσει ό εγκέφαλός του...κάποιοι θά θυμούνται πόσο καλύτερο ήταν τό ΒΗ καί τό slice του...παίζει σάν νά ξέχασε τό τέννις πού έπαιζε παλιά, καί είχε πάρει τά εύσημα ακόμα καί από τόν φέντερερ...

  9. #89
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    .
    Το 2022 ήταν μια αρκετά καλή χρονιά για τον Τσιτσιπά. Σίγουρα αρκετά καλύτερη από τα δύο προηγούμενα αδικοχαμένα χρόνια...

    Πάντως ο Rune και το team του, με τους άπειρους down-the-line backhand winners που έβγαλε, έδειξε σήμερα "στον μπαμπά και τη μαμά" που πονάει ο Τζόκοβιτς και πως θα έπρεπε να τον έχουν παίξει χθες... Αντίθετα η χθεσινή κασέτα ήταν "στο backhand του", σε βαθμό ...να σπας την τηλεόραση! Βέβαια και τις ελάχιστες φορες που το δοκίμασε χθες ο Στέφανος η μπάλα πήγαινε στην εξέδρα. Ήταν και αυτό ένα θέμα.

  10. #90
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    .

    Πραγματικά δεν ξέρω τι να πω για το χθεσινό, τελευταίο παιχνίδι του Τσιτσιπά με τον Rublev στο ATP Finals. Όλος ο κόσμος είδε χθες την κυριολεκτικά παρανοϊκή κατάσταση που επικρατεί στο box, αλλά και στο μυαλό, του Στέφανου.

    Από τη μια δεν μπορείς να κατηγορήσεις ελαφρά τη καρδία αυτούς τους γονείς, που έχουν σπαταλήσει χιλιάδες ώρες από τη ζωή τους για να τον φέρουν από παιδάκι και από τα γήπεδα της γειτονιάς στο Top 3 του Παγκόσμιου τένις, αλλά από την άλλη, αυτή τη στιγμή, με την παρουσία τους στο γήπεδο απλά τον καταστρέφουν.

    Σε ένα παιχνίδι που ο Στεφ έπαιζε στην αρχή μαγικό τένις, που έλεγες ότι θα πάρει το Finals κερδίζοντας αύριο-μεθαύριο ακόμη και τον Djokovic για πλάκα, έφτασε πάλι να καταρεύσει, να πετάει μπαλάκια στον πατέρα του, να τον βρίζει χυδαία και γενικά να κατεβάζει το επίπεδό του και σαν τενίστας, στο παιχνίδι, αλλά ακόμη περισσότερο σαν άνθρωπος και σαν top αθλητικό πρώτυπο που προσπαθεί να γίνει.

    Αυτή η εικόνα που είδαμε χθες, γελοιοποιεί όλη την οικογένεια, παιδί και γονείς, και σίγουρα δεν τους αξίζει. Η διαρκής μουρμούρα του Απόστολου ήταν απίστευτα κουραστική και αποπροσανατολιστική. Κούρασε και εμάς τους θεατές, πόσοι μάλλον τον κακομοίρη τουν Στέφανο. Αλλά και ουσιατικά, στην πράξη, δεν είχε να προσθέσει τίποτα στη βελτίωση του παιχνιδιού του. Αντίθετα, του αφαιρούσε όλη την απαραίτητη συγκέντρωση που έπρεπε να έχει. Ακόμη και τα χειροκροτήματα και η ενθάρυνση της μαμάς, ήταν σε εντελώς άκυρα σημεία, σε πόντους που είχαν κερδιθεί με κολοφαρδία και όχι με την αξία του.

    Ούτε ο Στέφανος, ούτε κανένας άλλος παίκτης στον πλανήτη, ήταν δυνατό να παίξει καλό τένις χθες με αυτούς τους δυο ανθρώπους πλάι του.

    Νομίζω πως πρέπει να κάτσουν όλοι τους να σκεφτούν σοβαρά τα επόμενα βήματα για τη νέα χρονιά. Και όχι απαραίτητα για να πετύχουν τους επόμενους κορυφαίους στόχους στο άθλημα, αλλά πλέον να σκεφτούν πώς μπορούν να επιβιώσουν, τουλάχιστον έξω από το τρελοκομείο...

Σελίδα 9 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 7891011 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας