Σελίδα 5 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 122

Θέμα: Stefanos Tsitsipas

  1. #41
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    .
    Συμφωνώ απόλυτα με όσα γράφεις Cap!
    Πάντως εγώ δεν λέω "δε βαριέσε". Την έχω κάνει την προσπάθειά μου και συνεχίζω να την κάνω!
    Δυστυχώς όμως ζω σε μια περιοχή που παραδοσιακά ανήκε σε τσιφλικάδες, οι οποίοι τώρα έχουν μεταλλαχθεί σε Δήμαρχους, Προέδρους Δημοτικών Αθλητικών Οργανισμών ή Τοπικών Αθλητικών Σωματείων κλπ κλπ. οπότε ούτε δίκιο βρίσκω, ούτε καμιά προκοπή...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Simplicius : 06-03-19 στις 20:18

  2. #42

    Stefanos Tsitsipas

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Simplicius Εμφάνιση μηνυμάτων
    LOLLLL

    Έχει όντως φτηνή συνδρομή, μονο 3 χιλιάρικα το χρόνο!
    Τα τελευταία χρόνια εχω χάσει περισσότερα σε αγγελίες εδώ μέσα. Στερνη μου γνώση να σ είχα πρώτα.... τώρα "θα έπαιζα" Τατόι με τον Monflis

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DJTaurus : 07-03-19 στις 22:19

  3. #43
    Junior Member Το avatar του χρήστη captain
    Εγγραφή
    20-09-2015
    Περιοχή
    Ioannina
    Μηνύματα
    223
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Simplicius Εμφάνιση μηνυμάτων
    .
    Συμφωνώ απόλυτα με όσα γράφεις Cap!
    Πάντως εγώ δεν λέω "δε βαριέσε". Την έχω κάνει την προσπάθειά μου και συνεχίζω να την κάνω!
    Δυστυχώς όμως ζω σε μια περιοχή που παραδοσιακά ανήκε σε τσιφλικάδες, οι οποίοι τώρα έχουν μεταλλαχθεί σε Δήμαρχους, Προέδρους Δημοτικών Αθλητικών Οργανισμών ή Τοπικών Αθλητικών Σωματείων κλπ κλπ. οπότε ούτε δίκιο βρίσκω, ούτε καμιά προκοπή...
    Σου λείπουν τα δυο ΧΡΥΣΑ Χ.
    1ο Χ είναι ο Χρόνος. Χρόνο που απαιτεί να δαπανήσει κάποιος για να εφαρμοστούν τα αυτονόητα. Δεν περισσεύει σε κανέναν. Χρόνο που πρέπει να διαθέσει κάποιος για να παλέψει με την βλακεία. Το δε αποτέλεσμα είναι δεδομένο, καθώς δεν μπόρεσε κανείς έως σήμερα να την νικήσει.
    2ο Χ είναι το Χρήμα. Χρήμα που απαιτείται να δαπανήσει κάποιος για να εφαρμοστούν τα αυτονόητα. Δεν περισσεύει σε κανέναν. Χρήμα που μπορείς να δαπανήσεις αλλού ώστε να πιάσει τόπο.
    Υ.Γ. Δεν είναι ελληνικό προνόμιο το ίδιο συμβαίνει και σε άλλες χώρες (η κακή διαχείριση των διαθέσιμων κοινοτικών Δημοτικών αθλητικών εγκαταστάσεων)

  4. #44
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο captain Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου λείπουν τα δυο ΧΡΥΣΑ Χ.
    Υ.Γ. Δεν είναι ελληνικό προνόμιο το ίδιο συμβαίνει και σε άλλες χώρες (η κακή διαχείριση των διαθέσιμων κοινοτικών Δημοτικών αθλητικών εγκαταστάσεων)
    Πονεμένη ιστορία τα δημοτικά γήπεδα.

    Ακόμη και ανοιχτά να είναι γίνεται κατάληψη και αυτοί που παίζουν αν δεν κλείσουν τρίωρο και κολλήσουν ένσημα δεν φεύγουν. Και περιμένουν οι επόμενοι για να κάνουν το ίδιο.
    Ξέρεις κάτι? Σε μερικές περιπτώσεις καλά που έχουν παραχωρηθεί κάποια γήπεδα γιατί μπορούν εκατοντάδες παιδάκια που δεν έχουν τη οικονομική δυνατότητα, να πάνε να μάθουν και να παίξουν τένις με λογικές σχετικά συνδρομές. Διαφορετικά τα γήπεδα θα ήταν συνεχώς πιασμένα από ξιφομάχους μπανταρισμένους σε γόνατα και αγκώνες....

    Δεν υπάρχει βέβαια αμφιβολία ότι με σωστή διαχείριση των γηπέδων από τους δήμους τα πράγματα θα ήταν πολύ καλύτερα και θα είχαν όφελος και οι δήμοι αλλά μια ζωή στην Ελλάδα βολεύονται οι ημέτεροι αφού δεν αντιδρά κανείς...

  5. #45
    Junior Member Το avatar του χρήστη captain
    Εγγραφή
    20-09-2015
    Περιοχή
    Ioannina
    Μηνύματα
    223
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο constantinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... καλά που έχουν παραχωρηθεί κάποια γήπεδα γιατί μπορούν εκατοντάδες παιδάκια που δεν έχουν τη οικονομική δυνατότητα, να πάνε να μάθουν και να παίξουν τένις με λογικές σχετικά συνδρομές...
    Κωνσταντίνε, να παραθέσω τα εξής :
    1. Να μαθαίνουν όμως τα παιδάκια ... και όχι να πληρώνουν οι γονείς για κοπανιστό αέρα.
    2. το τεννις πλέον ΔΕΝ ειναι ακριβό για να παίζεις και να γυμνάζεσαι. Ακριβό γίνεται όταν το κάνεις επαγγελματικά.
    3. δεν ξέρω κανέναν που να τελειώνει αγώνα τέννις σε μικρότερο της μίας (1) ώρας και είκοσι (20) λεπτών. Η μόνη περίπτωση να συμβεί είναι όταν ο ένας απο τους δύο αντιπάλους είναι ... λιπόθυμος.
    4. μετά απο μια ηλικία ο πόνος είναι μόνιμος, ασχέτως του είδους της άσκησης. Ας είναι καλά ο πάγος ΜΕΓΑΛΗ ανακάλυψη.

  6. #46
    Junior Member Το avatar του χρήστη captain
    Εγγραφή
    20-09-2015
    Περιοχή
    Ioannina
    Μηνύματα
    223
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DJTaurus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα τελευταία χρόνια εχω χάσει περισσότερα σε αγγελίες εδώ μέσα. Στερνη μου γνώση να σ είχα πρώτα.... τώρα "θα έπαιζα" Τατόι με τον Monflis
    Ποια Στικούδι ποιον Monfils, να περιμένεις λιγάκι να παίξεις με τον Τσιτσιπά !

  7. #47
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο constantinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...από ξιφομάχους μπανταρισμένους σε γόνατα και αγκώνες....
    αυτό πόνεσε....
    Lollll

  8. #48
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    .
    Έλα γειά... Το έκλεισα στην αρχή του 3ου σετ.
    Πρώτη φορά βλέπω τόσο λάθος τακτική από τον Τσιτσι...
    Είναι σχεδόν στο φιλέ, με ρηχές μπάλες και μετά από 25 games δεν έχει κάνει ούτε ένα drop shot!!
    Επιτρέπει στον "γεματούλη" Wawrinka να παίζει χαλαρά 5-6 μέτρα πίσω από την baseline!
    Αρνούμαι να δω άλλο. Καλή επιτυχία, αν και χλωμό εάν δεν αλλάξει μυαλό...

  9. #49
    Έχεις απόλυτο δίκιο, έβγαλε συγκριτικά πολύ ξεκούραστα τα 5 σετ. Σωστά τα ανεβασματα του στεφ να τελειώνει τους ποντους εύκολα από τον άλλον που επέστρεφε από τις κερκιδες, αλλά τα drop shots μετρημένα στο ένα χέρι. Έλεος...

    Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  10. #50
    Junior Member
    Εγγραφή
    17-07-2018
    Περιοχή
    Athens, North (Χαλάνδρι)
    Μηνύματα
    7
    Μ τον Αλκαραζ εχασε το τριτο σετ ενω προηγειτο με διπλο μπρεικ, ομοιως στο Σινσι με τον Ζβερεφ, με τον Τζοκοβιτς στη Ρωμη σερβιρε για το ματς. Στο Ακαπουλκο 4-1 πρωτο σετ κ τοχασε 6-4. Με τον Αλκαραζ ηταν κ λιγο ατυχος, εκανε δυο ανεβασματα στο φιλε γιατι πιστεψε οτι θα τελειωνε το σετ.

Σελίδα 5 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας