Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3

Θέμα: Τι τσάντα?

  1. #1
    Junior Member
    Εγγραφή
    18-03-2018
    Περιοχή
    Βουλιαγμένη
    Μηνύματα
    6

    Τι τσάντα?

    Είμαι καινούργιος στο χώρο μαζί με τα παιδιά μου κορίτσι 11 χρονών και αγόρι 9.5 χρονών

    Έχει νόημα να πάρω μια τσάντα που είναι για 6+ ρακέτες ή καλύτερα να πάρω 2 τσάντες πλάτης. Λέω 2 και όχι 3 γιατί δεν πιστεύω ότι θα χρειαστεί να πάμε σε τρία διαφορετικά μέρη να παίξουμε συγχρόνως, όποτε ο πατέρας θα κάνει πίσω και δεν θα έχει "δικιά" του τσάντα . Φυσικά είναι και το οικονομικό.

    Προς το παρών κλείνω προς την τσάντα πλάτης, αλλά υπάρχουν τόσες επιλογές που έχουν μπερδευτεί!! Προτιμώ να πάρω μια καλή/βολική/να με καλύπτει και ας είναι ακριβή από το παρω 2-3 φτηνές αλλά να μην με βολέψουν τελικά!


    Τι θα μου προτείνατε και αν είναι εύκολο γιατί?

    Σχετικά με τις τσάντες που είναι για πολλές ρακέτες να υποθέσω ότι είναι για αυτούς που έχουν πλέξιμο διαφορετικό στην ίδια ρακέτα, έτσι?

  2. #2
    Junior Member
    Εγγραφή
    17-03-2016
    Μηνύματα
    191
    Νομίζω ότι με 50-60 ευρώ 2 σακίδια πλάτης είναι η καλύτερη λύση για τα επόμενα 2 χρόνια. Μικρά παιδιά που κουβαλάνε σάκους 6+ ρακετών είναι νομίζω άκαιρο.Για το κορίτσι βέβαια ηλικιακά οριακά θα μπορούσε να κρατάει και κανονική τσάντα 6 ρακετών.Οι τσάντες που είναι για πολλές ρακέτες συνήθως είναι για να κουβαλάς πολλά πράγματα στο γήπεδο και όχι απαραίτητα πολλές ρακέτες. Πετσέτες,παπούτσια ρούχα επιδέσμους κλπ. Πολλοί λίγοι club players εχουν πάνω απο 2 ρακέτες και οι πιο πολλοί εχουν μέσα 2 διαφορετικές. Το να έχεις 2 ρακέτες με διαφορετικό πλέξιμο η' διαφορετικές δεν εξυπηρετεί σε τίποτα. Όταν βρεις αυτή που σου κάνει παίρνεις μια την ίδια και την πλέκεις το ίδιο ακριβώς.Η λογική είναι όταν σου σπάσει στον αγώνα η μια να χρησιμοποιήσεις ακριβώς την ίδια ρακέτα και να συνεχίσεις.

  3. #3
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nnick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι καινούργιος στο χώρο μαζί με τα παιδιά μου κορίτσι 11 χρονών και αγόρι 9.5 χρονών

    Έχει νόημα να πάρω μια τσάντα που είναι για 6+ ρακέτες ή καλύτερα να πάρω 2 τσάντες πλάτης. Λέω 2 και όχι 3 γιατί δεν πιστεύω ότι θα χρειαστεί να πάμε σε τρία διαφορετικά μέρη να παίξουμε συγχρόνως, όποτε ο πατέρας θα κάνει πίσω και δεν θα έχει "δικιά" του τσάντα . Φυσικά είναι και το οικονομικό.

    Προς το παρών κλείνω προς την τσάντα πλάτης, αλλά υπάρχουν τόσες επιλογές που έχουν μπερδευτεί!! Προτιμώ να πάρω μια καλή/βολική/να με καλύπτει και ας είναι ακριβή από το παρω 2-3 φτηνές αλλά να μην με βολέψουν τελικά!


    Τι θα μου προτείνατε και αν είναι εύκολο γιατί?

    Σχετικά με τις τσάντες που είναι για πολλές ρακέτες να υποθέσω ότι είναι για αυτούς που έχουν πλέξιμο διαφορετικό στην ίδια ρακέτα, έτσι?
    Τι εννοείς να πάρεις μια τσάντα βολική να σε καλύπτει?

    Αν είσαι τακτικός club player μια τσάντα βολική τενιστική θα ήταν αυτή που χωράει 2 ρακέτες, μπαλάκια, παπούτσια και άπλυτα μετά το παιχνίδι.

    Αν τα παιδιά κατεβαίνουν σε τουρνουά θέλουν μια τσάντα που να χωράει ρακέτα, πετσέτα, μπλουζάκι για αλλαγή, φόρμα και παγούρι για νερό.

    Αν απλά παίζετε ή κάνετε προπόνηση σε γκρουπάκια τότε η θήκη της ρακέτας και ένα παγούρι για νερό είναι αρκετά μαζί με ένα απλό σακίδιο πλάτης αξίας 15 ευρώ για να ρίχνεις μέσα ότι νομίζεις.

    Όπως καταλαβαίνεις το “βολική” είναι σχετικό και εξαρτάται από τη χρήση που θα κάνεις.

    Προσωπική μου γνώμη ξεκίνα με ένα απλό σακίδιο πλάτης για τα παιδιά γύρω στα 15 ευρώ για κάθε παιδί και ας μην έχει τενιστική φίρμα τυπωμένη και μια τσάντα 6 ρακετών που αν συνεχίσεις να παίζεις θα την πάρεις κάποια στιγμή έτσι κι αλλιώς.

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας