Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3

Θέμα: Μια ένδειξη για το ποσό δημοφιλές είναι το tennis.

  1. #1

    Μια ένδειξη για το ποσό δημοφιλές είναι το tennis.

    Μπορεί στο ελλαντα οι κάγκουρες/κλαρίνα και μερικοί νορμαλ (ναι είμαι "ρατσιστής" με αυτό το άθλημα με το οποίο έχω ασχοληθεί και εγώ φανατικά) να παίζουν μπάλα και στο Αμερικα NFL, παγκοσμίως όμως.....

    https://twitter.com/id/status/941790081895075848

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DJTaurus : 17-12-17 στις 14:05

  2. #2
    Για να μην ανοίξω καινούριο θέμα επαναφέρω αυτό. To σπάω σε δύο κομμάτια γιατί φαίνεται ότι το πρόβλημα με τα μεγάλα μηνύματα δεν λύθηκε.
    ΟΚ το τένις έχει γίνει πολύ δημοφιλές στην Ελλάδα ή διαφορετικά πολύ της “μόδας”.
    Και όπως γίνεται συνήθως σε αυτές τις περιπτώσεις υπάρχουν και τα παρατράγουδα.
    Το να βρεις πλέον ελεύθερο δημοτικό γήπεδο λογικές ώρες είναι σαν να κερδίσεις λαχείο.
    Τα γήπεδα τα πιάνουν για 3 και 4 ώρες προπονητές που κάνουν ιδιαίτερα και τσεπώνουν εικοσάρικα την ώρα μαύρα σε βάρος των δημοτών που πληρώνουν γήπεδα και φωτισμό. Όταν δε τους μιλήσεις σου πουλάνε και τσαμπουκά!
    Επίσης σχεδόν όλα τα δημοτικά γήπεδα είναι παραχωρημένα σε συλλόγους που χωρίς να δίνουν μία στους δήμους τσεπώνουν σαρραντάρια το μήνα για να κάνουν μαθήματα σε ομάδες 6 και 7 ατόμων για 2 φορές την εβδομάδα και επαναλαμβάνω χωρίς να δίνουν μία αφού και μπαλάκια ζήτημα είναι να αλλάξουν μέσα στο χρόνο.

  3. #3
    Αν θέλουν να κάνουν επιχείρηση και να οικονομάνε και καλά θα κάνουν, ας επενδύσουν κάποια χρήματα να κάνουν δικές τους εγκαταστάσεις, να φορολογούνται κανονικά, να πληρώνουν τα έξοδά τους ή διαφορετικά ας πάνε να δουλέψουν σε κάποιο tennis club.
    Δεν μπορούν να δημοτικά γήπεδα να είναι τσιφλίκι του καθενός επειδή έχει μπάρμπα στην Κορώνη!
    Αν οι δήμοι θέλουν να προωθήσουν το άθλημα και να δώσουν κίνητρο στα παιδιά ας προσφέρουν τα μαθήματα δωρεάν στα δημοτικά γήπεδα σε όσα παιδάκια είναι εγγεγραμμένα στο δήμο και ας πληρώνει ο ίδιος ο δήμος τους προπονητές.

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας