Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 29

Θέμα: Overgrips

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #11
    Junior Member Το avatar του χρήστη captain
    Εγγραφή
    20-09-2015
    Περιοχή
    Ioannina
    Μηνύματα
    225
    ....έχω δοκιμάσει (μιας και με την aero δεν χρησιμοποιούσα ως τώρα)

    1. Head extreme soft Συνημμένο Αρχείο 3472. Το χρησιμοποιούσα με τον jeneral lee (head liqued metal mp).
    Πράγματι καλό κράτημα και αίσθηση και απορροφητικότητα για λίγο (ομολογουμένως δεν είχα σκεφτεί το πλύσιμο simp!!!) Το overgrip αυτό έχασε γρήγορα την υπέροχη αίσθηση του. Συγκεκριμένα μετά από μόλις από 4 παιχνίδια (6 ώρες περίπου) είχε φτάσει σε κορεσμό.
    Simp θα δοκιμάσω το πλύσιμο (αν δεν με τρολάρεις για την αντοχή που ζητάω).

    2. Head Συνημμένο Αρχείο 3473. Παχύ, ανεβάζει αρκετά το γκριπ της aero που είναι στα 11,4 mm. Μέτρια αίσθηση με μικρό κράτημα. Απογοητευτικά πλήρως. Για κάποιον που ήταν head-ας έφαγα τα μούτρα μου. Το μόνο που την σώζει στα μάτια μου σαν εταιρία είναι ότι γράφει τα γραμμάρια και το πάχος σε κάθε overgrip ή grip.

    3. Wilson Συνημμένο Αρχείο 3474. Λεπτό 0,40 με καλή αίσθηση (καινούργιο). ΧΑΛΙ μεγάλο όμως στο κράτημα, με ανάγκαζε να σφίγγω το χέρι πολύ στο γκριπ, βεβαίως αυτό μου άλλαζε πολύ το παιχνίδι.

    @ takan - Jorge έχω φοβία απο το wilson που είχα δοκιμάσει. Αλλά μπαίνει και αυτό μετα το tecnifibre για να δοκιμάσω.
    @ grmakis4 ποιο απο την solinco εννοείς ;
    @ Ind.Des. πράγματι καλό το φορούσα στην yonex ezone dr100 αλλά δεν θέλω πάχος

    Για αγορά είναι το Tecnifibre Pro Players συγκεντρώνει 3 προτάσεις (c1oud - chemicalgoo - jeep2008) και επιπλέον είναι μια εταιρία άγνωστη προς εμένα όποτε περιμένω την ευχάριστη έκπληξη.

    Πάλι έξοδα...για δοκιμές... αυτά τα ρημάδια τα μικρά κανουν διαφορά όταν μαζεύονται πολλά μαζί
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη captain : 20-11-16 στις 15:52

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας