Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 34

Θέμα: 4 Head Graphene XT Speed Pro

  1. #21
    Junior Member
    Εγγραφή
    10-04-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    30
    Και αυτή είναι η μαγεία του ιντερνετ...
    Καθένας μπορεί και γράφει ανώνυμα ότι θέλει, αναλύσεις-κατεβατά, market analysis, Black Friday effect(!?!) με αφορμή 2 ρακέτες (ΕΛΕΟΣ) με διαφορά 10€ στη τιμή πώλησης σε ερασιτεχνικό φόρουμ!!!

    Δεν κατηγορώ κανέναν (αφού και εγώ μπήκα στο "παιχνίδι") αλλά είναι απλό
    Σου αρέσει - αγοράζεις
    δε σου αρέσει - δεν αγοράζεις (και δεν γκρινιάζεις)

    Σε αυτή τη περίπτωση η αγορά/ζήτηση θα καθορίσει τις τιμες

  2. #22
    Junior Member
    Εγγραφή
    19-03-2014
    Μηνύματα
    88
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Labros Εμφάνιση μηνυμάτων
    το να διαβάζουμε επιλεκτικά είναι σύνηθες φαινόμενο και βγάζουμε τα συμπεράσματα όπως βολεύει τον καθένα.
    επίσης όποιος θέλει ας έρθει να τις δει από κοντά να του λυθεί η απορία και τα πολλά λόγια. τέλος υπάρχουν και καινούριες με 300€+ που μάλλον αξίζει καλύτερα να τις αγοράσεις φίλε C1oud που περίμενα καρτερικά να τις ζητήσεις για να ανεβάσω την τιμή και να μου κάνεις μετά κριτική λόγω δημόσιου forum χαχαχα
    Για φιλο ειναι η ρακετα. Μηπως κανουν και 500; Καινουρια κανει 128 περιπου απο keller με το 10% που εχει σχεδον παντα. Εγω προφανως καινουρια θα την επαιρνα. Δεν εχω αναγκη. Αλλα ειναι γυφτια να μην απαντας στα μηνυματα. Και μετα να μπαινω και να βλεπω στο θεμα σου οτι αλλαξες τους ορους και τις τιμες. Αυτο σε χαρακτηριζει προσωπικα γιατι εκτιθεσαι δημοσια οσο κ αν γελας. Χαχαχα
    Οτι θες μπορεις να κανεις προφανως.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη c1oud : 02-12-16 στις 14:08

  3. #23
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.322
    .


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο c1oud Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καινουρια κανει 128 περιπου απο keller με το 10% που εχει σχεδον παντα. Εγω προφανως καινουρια θα την επαιρνα.

    C1oud, για αυτή τη ρακέτα λες, έτσι δεν είναι;



    Πανάκριβο το πλέξιμο στο Keller ρε συ!
    Ζητάνε 13 ευρώ για ένα πλέξιμο!!! Το αφαίρεσα...
    Με 7 ευρώ που παίρνει ο δικός μου + τα 146 ευρώ ρακέτα και Lynx 1.25,
    σύνολο 153 € και κάνω ίδια δουλειά!!!

    cloudrules!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Simplicius : 02-12-16 στις 15:23

  4. #24
    Junior Member
    Εγγραφή
    05-04-2013
    Μηνύματα
    95
    Έτσι για να παρέμβω κι εγώ:

    Έχουν δίκιο όσοι δηλώνουν ότι δεν τους άρεσε που ο φίλος ανέβασε την τιμή του, δεν είναι σωστό ειδικά στα πλαίσια ακριβώς ενός ερασιτεχνικού forum όπου υποτίθεται πως πουλάμε τη μεταχειρισμένη ρακέτα γιατί δεν μας βόλεψε, θέλουμε να αλλάξουμε, να δοκιμάσουμε κάτι άλλο κλπ. Και πρέπει να το κάνουμε με σεβασμό προς τους άλλους και με προσπάθεια να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον. Το γεγονός ότι κάποιοι αντιμετωπίζουν το θέμα αυτό του forum ως δωρεάν eshop για να πουλάνε δεν είναι ούτε ηθικό ούτε νόμιμο, όπως λένε και στα κανάλια!

  5. #25
    Junior Member
    Εγγραφή
    09-02-2015
    Μηνύματα
    47
    [QUOTE=c1oud;13909]Για φιλο ειναι η ρακετα. Μηπως κανουν και 500; Καινουρια κανει 128 περιπου απο keller με το 10% που εχει σχεδον παντα. Εγω προφανως καινουρια θα την επαιρνα. Δεν εχω αναγκη. Αλλα ειναι γυφτια να μην απαντας στα μηνυματα. Και μετα να μπαινω και να βλεπω στο θεμα ...

    γυφτια εγω θεωρω να συμπεραινεις οτι ανεβασα την τιμη επειδη δεν σου απαντησα και να καταληγεις οτι θα σου εδινα ρακετα των 100€ με εκδορες οπως εχει των 80.

  6. #26
    Junior Member
    Εγγραφή
    09-02-2015
    Μηνύματα
    47
    [QUOTE=Labros;13913]
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο c1oud Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για φιλο ειναι η ρακετα. Μηπως κανουν και 500; Καινουρια κανει 128 περιπου απο keller με το 10% που εχει σχεδον παντα. Εγω προφανως καινουρια θα την επαιρνα. Δεν εχω αναγκη. Αλλα ειναι γυφτια να μην απαντας στα μηνυματα. Και μετα να μπαινω και να βλεπω στο θεμα ...

    γυφτια εγω θεωρω να συμπεραινεις οτι ανεβασα την τιμη επειδη δεν σου απαντησα και να καταληγεις οτι θα σου εδινα ρακετα των 100€ με εκδορες οπως εχει των 80.
    Επισης το 300 εννοουσα για 2 ρακετες αλλα μαλλον δεν το επιασες��

  7. #27
    Junior Member
    Εγγραφή
    19-03-2014
    Μηνύματα
    88
    [QUOTE=Labros;13914]
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Labros Εμφάνιση μηνυμάτων

    Επισης το 300 εννοουσα για 2 ρακετες αλλα μαλλον δεν το επιασεςοΏ½οΏ½
    Και εγω μαλλον ειρωνικα το ειπα και δεν το επιασες..
    Θεωρω γυφτια να μην απαντας και αγενεια στα μηνυματα ενω εχει ξεκινησει κουβεντα. Συνδυαστικα με το ανεβασμα της τιμης κτλ.. δικαιολογημενα νομιζω.
    Τεσπα δεν εχει νοημα να το συνεχιζουμε. Ο καθενας βγαζει τα συμπερασματα του.

  8. #28
    Junior Member
    Εγγραφή
    09-02-2015
    Μηνύματα
    47
    Οταν εχω αγγελια 2-3 μηνες ...ναι ξερεις δεν κοιταζω να απαντησω αμεσα σε οποιον το θυμηθει που συνηθως δεν ενδιαφερεται.γιατι οταν καποιος ενδιαφερεται πραγματικα στελνει τηλεφωνο και προχωραει η αγορα. Τεσπα οντως δεν εχει νοημα αλλα γενικα να μελετας τα συμπερασματα σου πιο πολυ πριν τα γραψεις. Καλες αγορες...

  9. #29
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Simplicius Εμφάνιση μηνυμάτων
    .





    C1oud, για αυτή τη ρακέτα λες, έτσι δεν είναι;



    Πανάκριβο το πλέξιμο στο Keller ρε συ!
    Ζητάνε 13 ευρώ για ένα πλέξιμο!!! Το αφαίρεσα...
    Με 7 ευρώ που παίρνει ο δικός μου + τα 146 ευρώ ρακέτα και Lynx 1.25,
    σύνολο 153 € και κάνω ίδια δουλειά!!!

    cloudrules!!!
    Καλο χρυσό φιλε μου το Keller όπως και το tw αλλα το πλέξιμο τους ειναι επιεικώς απαράδεκτο και δαν μιλαω μονο για αγωνιστικό επίπεδο ....

  10. #30
    Junior Member Το avatar του χρήστη ith
    Εγγραφή
    30-03-2013
    Μηνύματα
    286
    Κατά την ταπεινή μου άποψη:

    1. Ο δημιουργός της αγγελίας μπορεί να βάλει ότι τιμή θέλει, μπορεί να την αλλάξει και μπορεί αν αποφασίσει να μην την πουλήσει. To ηθικό είναι υποκειμενικό και το νόμιμο νομίζω σε τέτοιου είδους συναλλαγές δεν υφιστάται.
    Επίσης το να συζητάς σε μια αγγελία την τιμή θεωρώ ότι δεν αρμόζει. Ο πωλητής βάζει μια τιμή, σ' ενδιαφέρει (?) -> την αγοράζεις. Λεει πως ειναι συζητήσιμη η τιμή, την διαπραγματεύεσαι με πμ. Αν δεν ειναι, ψάχνεις αλλού ή περιμένεις μήπως την κατεβάσει.Τα υπόλοιπα ειναι περιττά και το μόνο που πρόσφερουν ειναι χάσιμο χρόνου και στις 2 μεριές. Επίλογος:Την βρήκες φθηνότερα κάπου, πάρτην από εκεί!

    2. Το φόρουμ έχει γίνει κανάλι για αγοραπωλησίες. Υπάρχουν 2 - 3 άτομα (πχ. Simplicius) που προσφέρουν αφιλοκερδώς γνώσεις, απαντάνε σε ερωτήματα άλλων, συζητάνε κτλ. Οι υπόλοιποι καρπώνονται, μπαίνουν διαβάζουν και φεύγουν.
    Αυτή ειναι η γελοιότητα του φορουμ. Για αγγελίες είμαστε αρχηγοί κι έχουμε να πούμε 1002. Για την ουσία του φόρουμ... τπτ.

    ΥΓ. Τουλάχιστον αφου το μεγαλύτερο μέρος των χρηστών ενδιαφέρεται κυρίως για τις αγγελίες φτιάξτε και ενα θέμα με αξιολογήσεις πωλητών - αγοραστών να πείτε τα εσώψυχά σας.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας