Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 34

Θέμα: 4 Head Graphene XT Speed Pro

  1. #11
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.322
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hionatos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή τις είχες τις δυο ρακέτες από 80€ και την μία σαν καινούρια 100 €. Και τώρα τις πουλάς τις δύο 200€ ? Ωραίος...... Καλοπούλητες!!!!!
    Thanks
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο c1oud Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οσο προλαβετε γιατι οι τιμες.. ανεβαινουν!
    Χαχα
    Παίδες (για να κάνω το δικηγόρο του διαβόλου), το ίδιο δε γίνεται και στις εκπτώσεις;
    Δηλ. αντί να πάτε την Black Friday (που είναι και επίκαιρη) εσείς θέλετε όποτε σας έρθει να περάσετε, να σας κάνουν μισή τιμή;
    Αυτό δεν παίζει... Και γω ανεβάζω συχνά τιμές και ο λόγος είναι απλός. Κατεβάζω για να το δώσω άμεσα γιατί έχω βρει κάτι άλλο και ξανανεβάζω όταν δεν καίγομαι και τόσο να τις διώξω... Οι δε ρακέτες του φίλου Labrou, κατά την άποψή μου, είναι σε καλή τιμή και στα 100...

  2. #12
    Απο τη στιγμή που υπάρχουν τόσοι ενδιαφερόμενοι, νομίζω ότι θα μπορούσες να τις δώσεις και ξεχωριστά την κάθε μια.
    Εγώ απο την πλευρά μου παίρνω μια έστω και 100€

  3. #13
    Junior Member
    Εγγραφή
    09-02-2015
    Μηνύματα
    47
    παίδες οι τιμές δεν ανέβηκαν αν και θα μπορούσε και αυτό να γίνει - δεκτό.........οι 2 που έδινα από 100€ αυτές είναι και όποιος θέλει έρχεται και τις βλέπει.
    του δείχνω και τις 2 των 80€ που τις αγόρασε κολλητός γιατί ήθελε τελικά 2 (και μου επέστρεψε την ακριβή) - δεν το διευκρίνισα γιατί δεν καίγομαι να τις δώσω φίλε Χιονάτε.
    Δεν θέλω να δώσω μία Φάνη -thanks.

  4. #14
    Μιας και αναφέρθηκες σε μένα, με έχεις μπερδέψει λίγο.... Μόλις έγραψες ''οι 2 που έδινα από 100€'' αν δεις την αγγελία οταν την έβαλες, μία έδινες 100, όχι δύο. Μετά λες ''του δείχνω και τις 2 των 80€ που τις αγόρασε κολλητός γιατί ήθελε τελικά 2 (και μου επέστρεψε την ακριβή)''
    Σόρυ αλλά εγώ δε βγάζω νόημα μ αυτά που λες! Και εν πάση περίπτωση, για μη μακρηγορούμε γιατί τα πολλά λόγια είναι φτώχεια, δικές σου είναι οι ρακέτες όσο θες και σε συμφέρει πούλατες και μπορεί να αξίζουν και παραπάνω που λέει ο λόγος, εγω δεν είπα αυτό. Απλά επειδή όλοι φιλοξενούμενοι είμαστε εδώ μέσα, καλό είναι να σεβόμαστε και τους άλλους, κι οταν κάποιος μπαίνει στη διαδικασία να σου στείλει μήνυμα, να σε παίρνει τηλέφωνο κ.ο.κ, δε θεωρώ τίμιο επειδή εσύ είδες ότι μπορείς να βγάλεις κάτι παραπάνω εκ των υστέρων να αλλάζεις την τιμή μετά.
    Ίσως να μην καταλαβαίνεις τι σου λέω γι αυτό και μπήκες στη διαδικασία να με αναφέρεις. Εγώ πάντως έτσι κινούμε και έτσι θα κάνω και εδώ μέσα, στις αγορές μου και στις πωλήσεις μου, γιατί θεωρώ σημαντικότερο να κρατάω το λόγο μου σε ότι είπα και ότι έγραψα και όχι να κυνηγάω το 10ευρω.
    Αυτά από εμένα και κανένα πρόβλημα φίλε Λάμπρο και συναθλητή.

    Υ.Γ. Στο φίλο Simplicius, θα σου πω ότι, στις μαύρες Παρασκευές και λοιπά στις περισσότερες των περιπτώσεων τις θεωρώ κοροϊδία για τους αδαής πάρα εκπτώσεις, απλά μέσα σε όλα τα προϊόντα ρίχνουν και σε δύο το τυράκι για να βλέπεις στην τηλεόραση ουρές και να ψαρώνεις (marketing λέγεται). Εάν λοιπόν θες να πουλήσεις κι εσύ αύριο μεθαύριο γιατί βρήκες κάποια άλλη προσφορά και θες να αλλάξεις τις ρακέτες σου , καλό θα είναι στην αγγελία σου να το αναφέρεις.... Παιδιά πουλάω τις ρακέτες μου τόσο, μέχρι τότε γιατί έχω βρει προσφορά για κάτι άλλο, μετά από αυτή την ημερ/νια τις δίνω τόσο ή και καθόλου. Για να είσαι και εντάξει και να σέβεσαι κι αυτούς που τους πουλάς και μπαίνουν στη διαδικασία. Όπως στις Παρασκευές π.χ., σου λέει είναι μόνο για τη Παρασκευή. (Σκέψου να πας τη Παρασκευή εκεί που άκουσες τη διαφήμιση να περιμένεις την ουρά και να σου πει ο πωλητής, φίλε ξέρεις τι αλλάξαμε γνώμη σήμερα, το πουλάμε παραπάνω γιατί έτσι μας αρέσει.... Μήπως θα τα πάρεις λίγο?? Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι θέλω να πω. Αυτή είναι εμένα η γνώμη μου και ο καθένας κάνει ότι του αρέσει. Και έτσι σιγά σιγά γνωριζόμαστε!

    Καλό μήνα και καλά παιχνίδια σε όλους!!

  5. #15
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.322
    Φίλε hionatos, καλό μήνα επίσης!

    Με αυτά που γράφεις παραπάνω, πιστεύω ότι δεν θα βρεθεί ούτε ένας να διαφωνήσει!!!
    Το "πρόβλημα" είναι ότι δυστυχώς, παρότι επαναλαμβάνω αυτά που λες είναι ολόσωστα, δεν αντιπροσωπεύουν την περίπτωσή "μας" (βάζω και τον Labros μέσα, χωρίς να τον γνωρίζω).

    Πιστεύω ότι όταν κρίνουμε κάποιον, και μάλιστα αυστηρά, όπως κάνεις τώρα εσύ, θα πρέπει να είμαστε πάρα πολύ προσεκτικοί.
    Όχι για κανέναν άλλο λόγο, αλλά γιατί τα "γραπτά μένουν" και μετά χαρακτηρισζόμαστε ανεπανόρθωτα... Και εξηγώ:

    1. Μπήκες στον κόπο να διαβάσεις ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΗΣ ΑΓΓΕΛΙΑΣ του Labros, για την οποία μάλιστα έδειξες τόσο ενδιαφέρον;
    Η απάντηση είναι προφανώς όχι. Δεν πειράζει. Εγώ δεν θα σε κρίνω αυστηρά.
    Κάντο τώρα και πιστεύω ότι θα σου λυθούν όλες οι απορίες, θα καταλάβεις ακριβώς τι περιγράφει και
    προφανώς θα αναθεωρήσεις και την κριτική σου προς τον Labros.

    2. Επισης σε παρακαλώ να διαβάσεις και το δικό μου post. ΠΟΥΘΕΝΑ δεν λέω (και συμφωνώ ότι θα ήμουν για πολύ ξύλο εάν το έκανα) ότι αλλάζω την τιμή ΑΦΟΥ ΕΧΩ ΒΡΕΙ αγοραστή και συμφωνήσει μαζί του. Ποίος όμως το έκανε αυτό; Το εκάνε μήπως ο Labros; Δεν το ξέρω, αλλά και πάλι δεν βλέπω από τα παραπάνω να έχει γίνει κάτι τέτοιο. Το να αλλάξω κατά βούληση τη τιμή προς τα πάνω - σημειώνω ΠΡΙΝ ΒΡΩ ΑΓΟΡΑΣΤΗ - είναι δικαίωμά μου και είναι και κάτι που γίνεται όχι μόνο τις μαύρες Παρασκευές, αλλά κάθε μέρα, κάθε στιγμή έξω στη αγορά. Πχ. εως χθες η φρατζόλα είχε 70 λεπτά και σήμερα ο φούρνος την πήγε 80 λεπτά. Δεν σου έχει συμβεί δηλαδή αυτό;

    Ελπίζω η όποια παρεξήγηση να τελειώσει εδώ. Σωστότατα αυτά που λες, αλλά για άλλες περιπτώσεις...

  6. #16
    Καμία παρεξήγηση Simplicius.

    Τη έχω διαβάσει την αγγελία πολύ καλά και εκτός απο τον τίτλο έδωσα βάση στο πρώτο ποστ, που μιλάει καθαρά για 3 ρακέτες.
    -----3 ρακέτες xt speed pro (swingweight:324, weight 320gr, πλέγμα lynx 1.25 στα 23kg, L3)
    -οι 2 σε πολύ καλή κατάσταση 80€ η μία
    -η 3η σχεδόν άπαιχτη 100€ ------
    Αν υπάρχει και τέταρτη ρακέτα που δεν αναφέρεται, ή έγινε κάποιο λάθος οκ σ αυτό το κομμάτι.

    Το ότι ακρίβυνε το αλεύρι του φούρναρη ή το φπα κι αυτός ανέβασε τη φραντζόλα ούτε αυτό ταιριάζει στη περίπτωση.
    Και δεν ήταν ο σκοπός να κρίνω αυστηρά ή μη, τα γεγονότα αναπαρήγαγα.
    Το σταματάω εδώ και δε συνεχίζω γιατί δεν έχω τίποτα να χωρίσω με κανέναν και όπως έγραψα και παραπάνω δικαίωμα του καθενός να πράξει όπως θέλει και ανεβάσει την τιμή όσο θέλει όσο βλέπει ότι του τη ζητάνε περισσότεροι.
    Απλά αυτό λέγετε πλειστηριασμός!

    Δεν έχω κάτι προσωπικό με κανέναν, απλά δε μου άρεσε η κίνηση αυτή και είναι σωστό να λέγεται, αν είμαι λάθος κρίνεται εσείς και το σέβομαι!
    Καλά παιχνίδια σε όλους!!!!

  7. #17
    Junior Member
    Εγγραφή
    19-03-2014
    Μηνύματα
    88
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hionatos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιας και αναφέρθηκες σε μένα, με έχεις μπερδέψει λίγο.... Μόλις έγραψες ''οι 2 που έδινα από 100€'' αν δεις την αγγελία οταν την έβαλες, μία έδινες 100, όχι δύο. Μετά λες ''του δείχνω και τις 2 των 80€ που τις αγόρασε κολλητός γιατί ήθελε τελικά 2 (και μου επέστρεψε την ακριβή)''
    Σόρυ αλλά εγώ δε βγάζω νόημα μ αυτά που λες! Και εν πάση περίπτωση, για μη μακρηγορούμε γιατί τα πολλά λόγια είναι φτώχεια, δικές σου είναι οι ρακέτες όσο θες και σε συμφέρει πούλατες και μπορεί να αξίζουν και παραπάνω που λέει ο λόγος, εγω δεν είπα αυτό. Απλά επειδή όλοι φιλοξενούμενοι είμαστε εδώ μέσα, καλό είναι να σεβόμαστε και τους άλλους, κι οταν κάποιος μπαίνει στη διαδικασία να σου στείλει μήνυμα, να σε παίρνει τηλέφωνο κ.ο.κ, δε θεωρώ τίμιο επειδή εσύ είδες ότι μπορείς να βγάλεις κάτι παραπάνω εκ των υστέρων να αλλάζεις την τιμή μετά.
    Ίσως να μην καταλαβαίνεις τι σου λέω γι αυτό και μπήκες στη διαδικασία να με αναφέρεις. Εγώ πάντως έτσι κινούμε και έτσι θα κάνω και εδώ μέσα, στις αγορές μου και στις πωλήσεις μου, γιατί θεωρώ σημαντικότερο να κρατάω το λόγο μου σε ότι είπα και ότι έγραψα και όχι να κυνηγάω το 10ευρω.
    Αυτά από εμένα και κανένα πρόβλημα φίλε Λάμπρο και συναθλητή.

    Υ.Γ. Στο φίλο Simplicius, θα σου πω ότι, στις μαύρες Παρασκευές και λοιπά στις περισσότερες των περιπτώσεων τις θεωρώ κοροϊδία για τους αδαής πάρα εκπτώσεις, απλά μέσα σε όλα τα προϊόντα ρίχνουν και σε δύο το τυράκι για να βλέπεις στην τηλεόραση ουρές και να ψαρώνεις (marketing λέγεται). Εάν λοιπόν θες να πουλήσεις κι εσύ αύριο μεθαύριο γιατί βρήκες κάποια άλλη προσφορά και θες να αλλάξεις τις ρακέτες σου , καλό θα είναι στην αγγελία σου να το αναφέρεις.... Παιδιά πουλάω τις ρακέτες μου τόσο, μέχρι τότε γιατί έχω βρει προσφορά για κάτι άλλο, μετά από αυτή την ημερ/νια τις δίνω τόσο ή και καθόλου. Για να είσαι και εντάξει και να σέβεσαι κι αυτούς που τους πουλάς και μπαίνουν στη διαδικασία. Όπως στις Παρασκευές π.χ., σου λέει είναι μόνο για τη Παρασκευή. (Σκέψου να πας τη Παρασκευή εκεί που άκουσες τη διαφήμιση να περιμένεις την ουρά και να σου πει ο πωλητής, φίλε ξέρεις τι αλλάξαμε γνώμη σήμερα, το πουλάμε παραπάνω γιατί έτσι μας αρέσει.... Μήπως θα τα πάρεις λίγο?? Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι θέλω να πω. Αυτή είναι εμένα η γνώμη μου και ο καθένας κάνει ότι του αρέσει. Και έτσι σιγά σιγά γνωριζόμαστε!

    Καλό μήνα και καλά παιχνίδια σε όλους!!
    Του ειχα στειλει εγω πριν αλλαξει την τιμη. Αφου ειδε αρκετο ενδιαφερον ειπε να την αλλαξει.
    Ξεκαθαρα τα πραγματα. Πουλουσε 3 ρακετες. 2 με 80 και μια με 100ευρω. Τουλαχιστον συμφωνα με την αγγελια.. Και ακομα περιμενω απαντηση. Δεν υπαρχει λογος να τον δικαιολογουμε.
    Ο καθενας κανει οτι του αρεσει. Αλλα σε δημοσιο φορουμ θα υποστει κριτικη.
    Ειναι λαθος να βαζουμε τιμη και ενω δειχνει κοσμος ενδιαφερον να την ανεβαζουμε μετα. Εκτος αν προκειται για πλειστηριασμο.
    Και καλο μηνα!

  8. #18
    οποιος προλαβει παιδια, ευκαιρια!!

  9. #19
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.322
    Πάντως, αν μη τι άλλο, οφείλω να ομολογήσω ότι έχετε μπόλικη φαντασία!!! Έχετε φτιάξει ολόκληρο σενάριο για κάτι που η εξήγηση του πωλητή ακούγεται απολύτως πειστική... Η αγγελία με τις 4 ρακέτες έχει δημοσιευτεί στις 19-09-16 και το edit για 3 ρακέτες έγινε 06-10-16, σχεδόν 3 βδομάδες μετά.
    Το μόνο που καταλογίζω ως λάθος, αλλά όχι και "θανάσιμο" όπως πάτε να το κάνετε, είναι πως έκανε edit τις 4 σε 3 και δεν ποστάρισε την αλλαγή σε νέο post από κάτω... Όλοι έχουμε τέτοιες άσχημες εμπειρίες με αγοροπωλησίες σαν αυτές που περιγράφετε. Απλά προσωπικά δεν βλέπω να υπάρχει εδώ θέμα. Anyway...
    Καλά παιχνίδια!

    PS: Ο ssofianos προφανώς θέλει να πάρει ρακέτα του '16 στα 16 ευρώ...
    Τρέχα sofiane, γιατί θα βγούνε οι καινούργιες και θα είναι ακριβότερες.
    Θα έχουν ...17!!! lolll
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Simplicius : 01-12-16 στις 23:02

  10. #20
    Junior Member
    Εγγραφή
    09-02-2015
    Μηνύματα
    47
    το να διαβάζουμε επιλεκτικά είναι σύνηθες φαινόμενο και βγάζουμε τα συμπεράσματα όπως βολεύει τον καθένα.
    επίσης όποιος θέλει ας έρθει να τις δει από κοντά να του λυθεί η απορία και τα πολλά λόγια. τέλος υπάρχουν και καινούριες με 300€+ που μάλλον αξίζει καλύτερα να τις αγοράσεις φίλε C1oud που περίμενα καρτερικά να τις ζητήσεις για να ανεβάσω την τιμή και να μου κάνεις μετά κριτική λόγω δημόσιου forum χαχαχα

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας