Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4

Θέμα: Δημιουργία tennis club

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Junior Member
    Εγγραφή
    26-01-2012
    Μηνύματα
    20

    Δημιουργία tennis club

    Καλησπερα σε ολους!
    Τον τελευταιο καιρο μου εχει καρφωθει η ιδεα να φτιαξω ενα tennis club με τουλαχιστον 2 γηπεδα.
    Ιδανικα,θα ηθελα σε αυτα τα γηπεδα να προπονω ο ιδιος παικτες.

    Και εδω ειναι οι αποριες μου:
    1)Για να δημιουργησω σε πρωτη φαση το club,σαν επιχειρηση,χρειαζομαι πτυχιο προπονητη Η μπορω απλα να το φτιαξω χωρις να εχω καποιο πτυχιο?
    2)Αν ναι,το πτυχιο του Προπονητη απο ΙΕΚ (ΙΕΚ Ακμη συγκεκριμενα σκεφτομαι) θα με καλυψει?Ειμαι 28 και δεν υπαρχει χρονος για χασιμο με ΤΕΦΑΑ.
    3)Απαιτουνται 2 γηπεδα δηλωμενα στα χαρτια για να μπορεσουν να βγαλουν οι αθλητες σου ΔΕΛΤΙΟ ΑΘΛΗΤΗ της ΕΦΟΑ απ'οτι εχω ακουσει.Αυτο ισχυει?

    Ευχαριστω

  2. #2
    Junior Member
    Εγγραφή
    01-04-2020
    Μηνύματα
    77
    Ενδιαφερον θεμα, απαντησεις δεν υπηρξαν απο τοτε?

  3. #3
    Για να φτιάξεις το club είμαι 90% σίγουρος ότι δεν χρειάζεσαι άδεια προπονητή. Είναι μία επιχείρηση στην οποία μπορείς να απασχολείς προπονητές και δεν χρειάζεται ο ίδιος να έχεις την ιδιότητα. Για τα δύο γήπεδα πιθανόν να είναι έτσι, αφού οι περισσότεροι σύλλογοι που γνωρίζω, τουλάχιστον στα Νότια, έχουν μόνο δύο γήπεδα. Τέλος, για την επαγγελματική ιδιότητα, αρμόδιο είναι να σου απαντήσει το ΙΕΚ που έχει και τη συγκεκριμένη ιδιότητα και αν θυμάμαι καλά, συνεργάτης ήταν ο Χαριτωνίδης. Και για τα 3 ερωτήματά σου όμως, αν θέλεις να είσαι σωστός, θα απαιτήσεις να δεις τον Νόμο γραμμένο, δηλαδή τα σχετικά ΦΕΚ, και όχι να μείνεις σε προφορικές υποσχέσεις...

  4. #4
    Τι έγινε τελικά ;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας