Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 14 από 14

Θέμα: Kick serve

  1. #11
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο darkkon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βάλε ένα κινητό στο φράκτη πίσω σου, τράβα τον εαυτό σου και μετά δες τι χρειάζεται βελτίωση, εγώ αυτό έκανα. Προσπάθησα να αντιγράψω το σέρβις επαγγελματιών σε τεχνική τουλάχιστον και το έχω καταφέρει αρκετά καλά. Μπορείς να με δεις εδώ πριν μερικούς μήνες. Τώρα έχω βελτιώσει το τίναγμα της μπάλας και "μπαίνω" πιο πολύ στο γήπεδο μετά το χτύπημα.

    https://m.youtube.com/watch?v=64CGy3AlMWg
    Φίλε μου αν μου επιτρέπεις σχόλιο, στο video που έβαλες φαίνεται ότι στο forehand δουλεύει μόνο ο καρπός. Αυτό εκτός του αδύναμου χτυπήματος μπορεί να προκαλέσει τραυματισμό. Δεν σε πονάει ο πήχης μετά το παιχνίδι?
    Μπορεί να κάνω και λάθος και να φταίει η λήψη βέβαια.

  2. #12
    Junior Member
    Εγγραφή
    19-10-2011
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    94
    στα γρήγορα τράβηξα δύο στιγμιότυπα από ένα τυχαίο forehand winner , εντάξει δεν είμαι και ο federer αλλά ο κορμός μου έχει στραφεί στην προετοιμασία και το χέρι πάει προς τα πίσω. Η λαβή μου είναι χαλαρή και σφίγγω μόνο κατά την επαφή με την μπάλα και στο τελείωμα η ρακέτα καταλήγει πίσω από τον κορμό. το βίντεο είναι από το Νοέμβριο του 2014 και από τότε προσπαθώ να ανοίγω ακόμα περισσότερο (όποτε το θυμάμαι)

  3. #13
    Junior Member
    Εγγραφή
    19-10-2011
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    94
    φυσικά και επιτρέπεται η αυστηρότητα, είπα ότι προσπάθησα να αντιγράψω όχι ότι και τα κατάφερα 100%
    επίσης αν βάλεις το βίντεο σε πολύ αργή ταχύτητα με κάποιο player θα δεις ότι η ρακέτα πάει πίσω από την πλάτη μου όχι βέβαια και σαν τον Sampras αλλά ούτε να το διανοηθώ μπορώ κάτι τέτοιο στα 43 μου και παίζοντας μόνο 4 χρόνια. Δες λίγο τα στιγμιότυπα που επισυνάπτω. Το δεύτερο είναι από μεταγενέστερο παιχνίδι 1 χρόνο μετά. Δεν παίζω ούτε έπαιζα ποτέ επαγγελματικά ώστε να έχω την πλαστικότητα ενός αθλητή.

  4. #14
    Junior Member
    Εγγραφή
    19-10-2011
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    94
    φυσικά και η δική σου κίνηση είναι καλύτερη αλλά αυτό λέω και εγώ, ότι δεν μπορώ με κανένα τρόπο να γυρίσω έτσι το χέρι μου στον αγκώνα και προς τα πίσω

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας