Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8

Θέμα: Άποψη για Prince Classic Response 97 ????

  1. #1

    Άποψη για Prince Classic Response 97 ????

    http://www.tenniswarehouse-europe.com/Prince_Classic_Response_97_Racket/descpageRCPRINCEH-PR97.html

    Καλή Χρονιά,
    Έχει κανείς άποψη για την Prince Classic response 97?

  2. #2
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    .
    Μερικές αναφορές μπορείς να βρεις και ΕΔΩ.
    Και μένα με ενδιαφέρει αυτή η ρακέτα, αλλά κολλάω στο 68 stiffness... Πολύ σκληρό ακούγεται...
    Την έχει όμως ο amarg1969 ! Ίσως μας φωτίσει!

  3. #3
    Οντως ακουγεται σκληρό, αλλά αυτό μπορει, εν μερη, να διορθωθεί με ενα μαλακό πλέγμα ........ Πως γινεται να μας φωτίσει ο amarg1969????

  4. #4
    φωναξε κανεις; Τη ρακετα την εδωσα σε φιλο, για να κανω χώρο για την rf97. θεωρω οτι για τα λεφτα της (την είχα παρει στα 59) ειναι εξαιρετική. πολυ σταθερη, καλο ελεγχο, ευκολη στο χειρισμο παρα το βαρος και οσο δυνατη ήθελα. δεν ειχα πολυ σπιν, ιδιως στα σερβις και ηταν σχετικα σκληρή, παρ ολο που την ειχα στα 22 κιλα (δεν θυμαμαι πλεγμα και δεν πρόλαβα να "παιξω" με αυτα). οι δυο αυτοι λογοι με γυρισαν πισω στη yonex rdx500, στην οποια καταφερα να δωσω το βαρος, τη σταθερότητα και τη δυναμη που είχα με την prince με customization. βρηκα ομως εδω την wilson και έπρεπε να τη δοκιμάσω...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη amarg1969 : 05-01-16 στις 23:03

  5. #5
    Ευχαριστω και τους 2, amarg1969 δωσε μας τα φωτα σου σχετικά με την wilson, αν δεν βαριεσαι !!! Ο φιλος ειναι μελος εδω, μήπως μας εδινε καμμια πληροφορία παραπάνω ??

  6. #6
    δυστυχως δεν εχω παιξει ακομα λογω τραυματισμου και δεν προβλέπεται σύντομα...

    Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  7. #7
    Περαστικά σύντομα στα court ....

  8. #8
    Junior Member
    Εγγραφή
    11-12-2014
    Μηνύματα
    88
    Καλησπέρα και καλή χρονιά.
    Την έχω ως δεύτερη τη συγκεκριμένη ρακέτα και για κάποιο διάστημα την είχα ως πρώτη. Είναι πολύ "έντιμη" και "συνεπής" ρακέτα αν μου επιτρέπονται οι όροι. Δεν πρέπει κανείς να περιμένει εκπλήξεις, αλλά είναι πολύ σταθερή και δεν της φαίνεται το βάρος της. Ως κατασκευή δεν έχει δύναμη, αλλά ακριβώς αυτό εκμεταλλεύεται κάποιος αν παράγει μόνος του δυνατά χτυπήματα. Στο σπιν και στα σερβις δεν είχα πρόβλημα και όντως είναι σκληρή, αλλά αν και με πρόβλημα στον αγκώνα για κάποιους μήνες, δεν μου το επέτεινε και σιγά σιγά παράλληλα υποχώρησε. Ειδικά για την τιμή της θα την πρότεινα ανεπιφύλακτα, ακόμα και για ιστορικούς λόγους, εκτός του ότι κατά τη γνώμη μου είναι και πολύ όμορφη, αλλά πρέπει κάποιος να ξέρει τι περιμένει από μία κλασικού τύπου ρακέτα..

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας