Γεια χαρα σε ολους. Εΐμαι εντελως αρχαριος, ξεκινησα πριν μισο μηνα μαθηματα στο ΟΑΚΑ στην Αθηνα, και γενικως τωρα μπαινω σιγα σιγα στον κοσμο του τενις.

1. Ρακετα. Προς το παρον παιζω με ρακετα των προπονητων αλλα θελω συντομα να παρω τη δικια μου. Διαβασα καποια πραγματα , ειδα καποια βιντεακια στο YT και μου ειπαν και καποια πραγματα οι προπονητες, αλλα τα εχω μπερδεμενα λιγο. Δε ξερω ακομα πως θα μου κατσει το τενις, αλλα λεω να παρω μια ρακετα, οχι απο τις πολυ φτηνες, ωστε αν τα πραγματα πανε καλα να μη χρειαστει να ξανααλλαξω συντομα. Σκεφτομαι για μεχρι 80 ευρω, αντε και λιγο παραπανω αν αξιζει. Τι προτεινετε απο βαρος? επιφανεια, ζυγιζμα κλπ? Τι αλλο να προσεξω? Απο καταστηματα στην Αθηνα ξερω το match point στο Γαλατσι και το e-tennis στη Γλυφαδα.

2. Παπουτσια. Επειδη ειναι καιρος να παρω καινουρια αθλητικα ετσι και αλλιως λεω να παρω παπουτσια τενις εφοσον ξεκινησα. Καμια προταση, γυρω στα 50-60 ευρω?
πχ βλεπω αυτα: http://www.sportsdirect.com/nike-air...lcode=14508138

Σε ποια καταστηματα στην Αθηνα βρισκει κανεις ειδη tennis εκτος των 2 που ανεφερα?
Οι τιμες Αθηνα ειναι πιο ανεβασμενες απο εξωτερικο? Μπορει πλεον να παραγγειλει κανεις απο εξω μετα την εφαρμογη των capital controls?

Οποιαδηποτε γνωμη-προταση ευπροσδεκτη.