Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 28

Θέμα: Fake racquets υπάρχουν...

  1. #11
    Junior Member Το avatar του χρήστη captain
    Εγγραφή
    20-09-2015
    Περιοχή
    Ioannina
    Μηνύματα
    225
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aenaos15 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τον συγκεκριμενο εισαγωγεα υπαρχει προβλημα. Δεν μπορει να εισαγει προιοντα.
    Αυτό μου γνωρισαν και εμένα, ωθώντας με σε αγορά απο εξωτερικό.

  2. #12
    Junior Member
    Εγγραφή
    09-01-2015
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    38
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο captain Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό μου γνωρισαν και εμένα, ωθώντας με σε αγορά απο εξωτερικό.
    Καλημερα , αν θελεις με pm , μου λες σε παρακαλω απο που αγορασες και ποσο;
    Σε ευχαριστω.

  3. #13
    Junior Member Το avatar του χρήστη captain
    Εγγραφή
    20-09-2015
    Περιοχή
    Ioannina
    Μηνύματα
    225
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aenaos15 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα , αν θελεις με pm , μου λες σε παρακαλω απο που αγορασες και ποσο;
    Σε ευχαριστω.
    Στάλθηκε....
    Η μια αγοράστηκε απο εξωτερικό (εβαλα σύνδεσμο) και την περιμένω...ακόμη. Η άλλη απο εδώ Ελλάδα (αυτή που πουλάω).
    όπως θα δεις οι τιμές είναι ίδιες πανω κάτω αν εξαιρέσεις τα μεταφορικά.
    Γιαυτό και ανοιξα το θέμα με τις fake, πως δηλαδή, θα μπορεσει καποιος να προστατευτεί απο αγορά εξωτερικού.

    Υ.Γ. Θα θεωρούνταν spam αν έβαζα τους συνδέσμους κανονικά στην συζήτηση ;;

  4. #14
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.322
    Χρήστο, δεν υπάρχει πρόβλημα με συνδέσμους εξωτερικού. Βάζουμε link κανονικά. Αυτό έλειπε...

    Σχετικά με τους αντιπροσώπους: εάν εννοείς ότι υπάρχουν μερικές φορές περισσότεροι από ένας
    - θα συμφωνήσω ότι καμιά φορά συμβαίνει.
    Το κάνουν όμως μικρές παραγωγικές εταιρείες και εταιρείες που "ψάχνονται" να μπουν σε μια νέα αγορά/χώρα.
    Και συνήθως δεν έχουν τον τίτλο "επίσημοι", αφού έτσι κι αλλιώς δεν είναι (συνήθως τέτοιες συμφωνίες είναι ad hoc
    και δε δεσμεύονται με συμβόλαια και όρους).
    Τέλος πάντων, η Babolat ως εταιρεία σίγουρα δεν είναι τέτοια περίπτωση!!

    Από το "πεθαμένο" link της αντιπροσωπείας καταλαβαίνουμε ότι η Babolat έχει μείνει ορφανή...
    Το πάντως το Babolat.gr κάνει redirect στο Smash στη Κέρκυρα.
    Προφανώς όποιος πρόλαβε το link το πήρε!! loll

    Πάντως όσο μικρή αγορά και να είναι η Ελληνική, είναι κρίμα που πολλές μεγάλες εταιρείες
    στερούνται αξιόλογης αντιπροσώπευσης, για να μην πω όλες...

  5. #15
    Junior Member Το avatar του χρήστη captain
    Εγγραφή
    20-09-2015
    Περιοχή
    Ioannina
    Μηνύματα
    225
    Το ερώτημα ομως παραμένει...
    Θα παραθεσω μερικα site για να μου πείτε (αν γνωρίζεται κ έχετε κανει αγορά απο καποιο απο αυτά) για την εγκυρότητα τους αφού σε αυτα Θα απευθυνθώ για μελλοντική αγορά, μιας και ατα εγχώρια sites/καταστήματα δεν εχουν ολα τα μοντελα ας ειναι κ best sellers, κ αργούν να φέρουν αυτο που θες.
    http://www.tennisnuts.com/
    http://www.tenniswarehouse-europe.com/
    http://www.sportsdirect.com/
    Simplisius, Ορολογία μάνατζμεντ δεν γνωρίζω αυτο που ξέρω πάντως ειναι πως όλοι δηλώνουν αποκλειστικοί στις συναλλαγές τους με πελάτες τους και αρκετοί σε διαφημιστικά μηνύματα κυρίως τοπικών ρ/σ !!! ( όσοι αντέχουν να διαφημίζονται σήμερα)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη captain : 11-10-15 στις 17:34

  6. #16
    Junior Member
    Εγγραφή
    20-03-2013
    Μηνύματα
    247
    Από αυτό πάντως μπορείς να ψωνίσεις κανονικά με κάρτα και όχι με PayPal εν μέσω των capital controls ---> www.tennis-point.com

  7. #17
    Captain βάλε στη λίστα σου και το tennis-point.com

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο captain Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ερώτημα ομως παραμένει...
    Θα παραθεσω μερικα site για να μου πείτε (αν γνωρίζεται κ έχετε κανει αγορά απο καποιο απο αυτά) για την εγκυρότητα τους αφού σε αυτα Θα απευθυνθώ για μελλοντική αγορά, μιας και ατα εγχώρια sites/καταστήματα δεν εχουν ολα τα μοντελα ας ειναι κ best sellers, κ αργούν να φέρουν αυτο που θες.
    http://www.tennisnuts.com/
    http://www.tenniswarehouse-europe.com/
    http://www.sportsdirect.com/
    Simplisius, Ορολογία μάνατζμεντ δεν γνωρίζω αυτο που ξέρω πάντως ειναι πως όλοι δηλώνουν αποκλειστικοί στις συναλλαγές τους με πελάτες τους και αρκετοί σε διαφημιστικά μηνύματα κυρίως τοπικών ρ/σ !!! ( όσοι αντέχουν να διαφημίζονται σήμερα)

  8. #18
    Junior Member Το avatar του χρήστη captain
    Εγγραφή
    20-09-2015
    Περιοχή
    Ioannina
    Μηνύματα
    225
    Jorge , tennis fun. Το ειδα χθες. Και σ αυτό οι τιμές είναι εξαιρετικά καλές συγκριτικά με τη μαμα εταιρία. Υποθετω οτι έχετε προμηθευτεί απο εκει ρακέτες κ ηταν ok. Οπότε και μπήκε στη λίστα μου. Ευχαριστώ πολύ.

  9. #19
    Junior Member
    Εγγραφή
    20-03-2013
    Μηνύματα
    247
    Ψώνισε Babolat Pure Drive (2013) μια φίλη μου, μαζί παραγγείλαμε, και είναι 100% original. Ειναι πολύ γνωστό ''τεννιστικό'' site σε όλη την Ευρώπη και δεν ρισκάρει να πουλάει μαϊμούδες σε οποιοδήποτε προϊόν. Το ίδιο και το Tennis Warehouse Europe. Απλά σου πρότεινα το Tennis Point γιατί τώρα με τα capital controls είναι το μόνο που δέχεται παραγγελίες-αγορές από Ελλάδα με χρήση κάρτας ελληνικής τράπεζας. Το Tennis Warehouse δεν δέχεται για την ώρα. Αναφέρομαι σε αυτά τα δυο γιατί είναι τα μόνα που έχω ''τιμήσει''... , για τα υπόλοιπα δεν ξέρω...
    Τώρα κάποιοι συναθλητές στο forum λένε πως γίνεται αγορά και με PayPal από άλλα sites. Εγώ δεν κατάφερα να το κάνω...
    Για την ώρα λοιπόν με το ''μπλοκάρισμα'' που μας έκανε η παρούσα κυβέρνηση στις ευρωπαϊκές αγορές μόνο Tennis Point.
    Καλή επιτυχία.

  10. #20
    Junior Member
    Εγγραφή
    09-01-2015
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    38
    Φιλε Jorge υπηρχαν θεματα σχετικα με τελωνεια-φορους κατα την εισαγωγη της ρακετας; Καποιο κοστος εννοω επιπλεον των μεταφορικων που απο οτι διαβαζω δεν υπαρχουν για αγορες πανω απο 150 ευρω.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας