Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6

Θέμα: Ρολος διαιτησιας???

  1. #1

    Ρολος διαιτησιας???

    Μπορει ο διαιτητης να επεφυμει καποιον απο τους δυο αθλητες κατα την διαρκεια ή το τελος ενος σετ ,σε αγωνα τεννις???Ευχαριστω πολυ για την αναγνωση...

  2. #2
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    Εάν αυτό συμβαίνει στο τουρνουά της "παιδικής χαράς της γειτονιάς" δεν είναι και κανα έγκλημα...

    Το ζήτημα είναι εάν η διαιτησία ήταν δίκαια.
    Και προφανώς ήταν, διαφορετικά θα έθετες αλλιώς το ερώτημά σου....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Simplicius : 26-07-15 στις 00:26

  3. #3
    Να πω την αληθεια περιμενω μια πολυ πιο υπευθυνη δηλωση χωρις υποτιθεμενες αναλυσεις για πραγματα που δεν εχουν ειπωθει......Οι κανονες ειναι για την προστασια των παιχτων τωρα αν εσυ περιμενεις να βγει αιμα για να ειναι φαουλ....,αποψη σου!!!

  4. #4
    Junior Member Το avatar του χρήστη ith
    Εγγραφή
    30-03-2013
    Μηνύματα
    286
    Συνεβη σε καποιο itf τουρνουα?
    Ο ρολος του διαιτητη σε τουρνουα atp / itf ή επισημες οργανώσεις οριζεται με σαφηνεια και η απαντηση ειναι προφανης.

    Αν μιλαμε για καποια αλλη περιπτωση θα συμφωνησω με τον simplicius πρσθετωντας οτι η υπαρξη διαιτητη ειναι γελοια αναμεσα σε παικτες που υποτιθεται πανε να διασκεδασουν.

  5. #5
    Σωστα ...ολοι να διασκεδασουν πανε αλλα οι κανονες θα πρεπει να ισχυουν παντου με τον ιδιο τροπο!!!! Εστω και στις τοπικα τουρνουα ,αλλιως ειναι αδικο για ολους!!!Σε ολα τα αθληματα ισχυει το ιδιο,δεν περιμενει κανεις να παει στο wimblendon για να εχει fair play,αν ειναι δυνατον σε τετοια ζητηματα.Δυστυχως στην ελλαδα υπαρχουν τοσα πολλα πραγματα που δεν πανε καλα ,πιαστηκα τωρα και γω απο αυτο....,σας ευχαριστω για τις απαντησεις....!!!!

  6. #6
    Junior Member
    Εγγραφή
    21-09-2014
    Περιοχή
    Lefkada
    Μηνύματα
    25
    Ιωάννη, δίκιο έχεις για τους κανόνες ότι πρέπει να τηρούνται πάντοτε. Μερικές φορές όμως πρέπει να γινόμαστε λίγο πιο "ευελικτοι". Έτυχε να κάνω τον διαιτητή (τρομάρα μου) σε ένα τουρνουά της μικρής μου πόλης, σε παιχνίδι ανάμεσα σε έναν νταβραντωμενο 40αρη με τον οποίο παίζω κάθε τόσο, και εναν πιτσιρικα 15 χρόνων. Ο μεγάλος χτυπούσε με όλη τη δύναμη και ο μικρός αγχωθηκε. Τον παρότρυνα λοιπόν τον πιτσιρικα και του έδωσα κ συμβουλές. ¶δικο το ξέρω. Αλλά εγώ θα το ξανάκανα!

    Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας