Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7

Θέμα: ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΜΗΧΑΝΗ ΠΛΕΞΙΜΑΤΟΣ

  1. #1

    ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΜΗΧΑΝΗ ΠΛΕΞΙΜΑΤΟΣ

    Προ ενός μηνός αποφάσισα να ασχοληθώ με το πλέξιμο και μπορώ να πω ότι πραγματικά άξιζε το κόπο. Αγόρασα την κάτωθι:

    http://www.ebay.co.uk/itm/Pros-Pro-C...93188588&rt=nc

    Πολύ καλή ποιότητα, πολύ μεγάλη ακρίβεια στην τάση και εξαιρετικά εύκολη στη χρήση. Είναι 6 σημείων και όχι 2 με αποτέλεσμα να συγκρατεί τέλεια την ρακέτα και τέλος έχει σταθερά clamps και όχι flying οπότε και συγκρατεί πολύ καλύτερα την τάση των πλεγμάτων.

    Επειδή μου άρεσε πολύ σαν διαδικασία αποφάσισα να ασχοληθώ ακόμα πιο επαγγελματικά και να αγοράσω μία ηλεκτρονική. Αν λοιπόν θέλεις κάποιος να την αγοράσει ας μου στείλει ένα μην και πιστεύω ότι θα τα βρούμε με τη τιμή. Είναι σε άριστη κατάσταση μέσα στην αρχική της συσκευασία και μαζί θα σας δώσω και πλέγμα για να κάνετε τα πρώτα σας πλεξίματα και φυσικά όποια βοήθεια χρειαστείτε θα είμαι στη διάθεσή σας.

  2. #2
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.322
    Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση (στο pm).

    Τελικά δεν ενδιαφέρομαι.

    Νόμιζα που πουλάτε ΑΥΤΗΝ την Pro's Pro Challenger I, που έχει καινούργια 230 ευρώ με τα μεταφορικά για Ελλάδα... και διαβάζοντας τα παραπάνω υπέθεσα ένα ποσό σημαντικά μικρότερο των 300 ευρώ που προτείνατε... Μάλλον πρόκειται περί παρεξήγησης...

  3. #3
    Η μηχανή είναι αυτή αλλά η τιμή που αναφέρεις δεν ισχύει. Το site που αναγράφεις δεν κάνει shipping στην Ελλάδα και σε άλλα site που την έχουν 300 ευρώ το κόστος των μεταφορικών ήταν πάνω από 60 ευρώ. Γιαυτό την αγοράσαμε από ebay.

  4. #4
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.322
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stringer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προ ενός μηνός αποφάσισα να ασχοληθώ με το πλέξιμο και μπορώ να πω ότι πραγματικά άξιζε το κόπο. Αγόρασα την κάτωθι:

    http://www.ebay.co.uk/itm/Pros-Pro-C...93188588&rt=nc

    Πολύ καλή ποιότητα, πολύ μεγάλη ακρίβεια στην τάση και εξαιρετικά εύκολη στη χρήση. Είναι 6 σημείων και όχι 2 με αποτέλεσμα να συγκρατεί τέλεια την ρακέτα και τέλος έχει σταθερά clamps και όχι flying οπότε και συγκρατεί πολύ καλύτερα την τάση των πλεγμάτων.

    Επειδή μου άρεσε πολύ σαν διαδικασία αποφάσισα να ασχοληθώ ακόμα πιο επαγγελματικά και να αγοράσω μία ηλεκτρονική. Αν λοιπόν θέλεις κάποιος να την αγοράσει ας μου στείλει ένα μην και πιστεύω ότι θα τα βρούμε με τη τιμή. Είναι σε άριστη κατάσταση μέσα στην αρχική της συσκευασία και μαζί θα σας δώσω και πλέγμα για να κάνετε τα πρώτα σας πλεξίματα και φυσικά όποια βοήθεια χρειαστείτε θα είμαι στη διάθεσή σας.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stringer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μηχανή είναι αυτή αλλά η τιμή που αναφέρεις δεν ισχύει. Το site που αναγράφεις δεν κάνει shipping στην Ελλάδα και σε άλλα site που την έχουν 300 ευρώ το κόστος των μεταφορικών ήταν πάνω από 60 ευρώ. Γιαυτό την αγοράσαμε από ebay.
    Φίλε stringer, το "site που αναφέρω" είναι το επίσημο της Pro's Pro και εμένα μου στέλνει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ τη μηχανή στην Ελλάδα.
    Στο λέω γιατί τους έχω ρωτήσει πρόσφατα. Το κόστος της συγκεκριμένης μηχανής είναι 216 ευρώ και των μεταφορικών 40-45 ευρώ.
    Δηλ. σύνολο στην πόρτα μου max 260 ευρώ...

  5. #5
    Εστειλα μην στο εν λογω site αλλα ο μονος τροπος για να πληρωσεις ειναι μεσω μεταφορας εμβασματος σε λογαριασμο τους στην Αυστρια. Το κοστος για μεταφορα εμβασματος σε τραπεζα του εξωτερικου ειβαι πσνω απο 30 ευρω σιγουρα γιατι χρεωνεσαι τοσο το κιστος της δικης σου τραπεζας οσο και της τραπεζας τους στο εξωτερικο. Ο λογος που τα γραφω αυτα ειναι για να βοηθησω τους επιδοξους " πλεχτες" στην επιλογη του μαγαζιου που θα αγορασουν. Ρωτησα και στο tennis warehouse της αμερικης αν μπορουν να μου στειλουν αλλα μου ειπαν οτι δεν γινεται. Στο tennis warehouse europe δεν ειχαν καθολου μηχανες και στο tennis-point ειχαν ελαχιστα αλλα και ακριβα μοντελα. Οποιος παντως χρειαστει βοηθεια στην επιλογη μηχανης μπορει να με ρωτησει ελευθερα ανεξαρτητα φυσικα του αν θα παρει τη δικη μου.

  6. #6
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.322
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stringer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κοστος για μεταφορα εμβασματος σε τραπεζα του εξωτερικου ειβαι πσνω απο 30 ευρω σιγουρα γιατι χρεωνεσαι τοσο το κιστος της δικης σου τραπεζας οσο και της τραπεζας τους στο εξωτερικο.
    Φίλε stringer, το κόστος εμβασματος σε τραπεζα του εξωτερικου είναι 30+ ευρω με "συμβατική μέθοδο" στο ταμείο της τράπεζας.
    Το κόστος εμβασματος σε τραπεζα του εξωτερικου με "e-banking" είναι σχεδόν μηδενικό (άπό ένα ως λίγα ευρώ ανάλογα την τράπεζα)...
    Με την ίδια λογική (εμβασμα σε τραπεζα του εξωτερικου) "φορτώνεις" και το λογαριασμό σου στο Paypal για να αγοράσεις από ebay...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Simplicius : 21-06-15 στις 09:19

  7. #7
    Φίλε Simplicius φοβάμαι ότι έχεις άδικο. Όταν έστειλα το email στο εν λόγω κατάστημα μου απάντησαν και μου έδωσαν το νούμερο λογαριασμού στην τράπεζά τους για να κάνω τη κατάθεση. Μπήκα λοιπόν στο e -banking της Eurobank και προσπάθησα να το κάνω -χωρίς φυσικά να το ολοκληρώσω. Το κόστος για την eurobank ήταν 11 ευρώ και για την τράπεζά τους 19. Συνολικά λοιπον 30 ευρώ. Δοκίμασε αν θέλεις να το κάνεις και εσύ για να δεις ότι έχω δίκιο.

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας