Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 24 από 24

Θέμα: ΖΗΤΗΣΗ ΡΑΚΕΤΑΣ ΓΙΑ ΑΡΧΑΡΙΟ

  1. #21
    Μπορεί η μονη διαφορα να είναι αισθητική.

    Θέλω να την πλεξω γιατί απο την τεταρτη νιώθω έναν πόνο ψηλά στον πήχη, μετά τα 45-60 λεπτά παιχνιδιού. Βέβαια έχω παίξει πολλές ώρες αυτήν την εβδομάδα -βλακεια μου- και έχω αρχίσει να παίζω πιο επιθετικά.
    Επίσης μου έκανε εντύπωση που στην ζελατίνα της ρακέτας είχε ετικέτα "Dunlop quality*" και απο κατω "*strings not guaranteed".

  2. #22
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.322
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ind.Des. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλω να την πλεξω γιατί απο την τεταρτη νιώθω έναν πόνο ψηλά στον πήχη
    Ο πόνος ψηλά στον πήχη λέγεται tennis elbow...
    Το link στο θέμα το έχεις ήδη από προηγούμενα posts.
    Τελικά ήρθε πολύ πιο γρήγορα απ' ότι φαντάστηκες.
    Περαστικά φίλε!

    Μήπως να "επενδύσεις" 15-20 ευρώ σε μια καλύτερη ρακέτα για το χέρι σου?
    Πχ αυτή, την Prince EX03 Rebel Team?
    Λογικά θα δώσεις εύκολα τη Dunlop όσο την πήρες...

  3. #23
    Δεν είναι tennis elbow, καθώς ο πόνος είναι μυϊκός 6-7 πόντους κάτω απο τον αγκωνα. Ένα μισάωρο μετά το τέλος της προπόνησης και μετά απο λίγες διατασεις μου περνάει.

    Δυστυχώς οτι αθλήματα έκανα μέχρι τώρα στη ζωή μου, δεν είχαν καμία σχέση με τον συγκεκριμένο μυ και ειναι το πιο αγύμναστο μέρος του σωματος μου. Ήδη έχω βάλει στο πρόγραμμα ελατήρια χεριών και θα βάλω και λάστιχο/βαράκια.

  4. #24
    Συμπληρώνω στο θέμα, η ρακέτα με έχει βολέψει πάρα πολύ.

    Κανένας πόνος σε οποιοδήποτε σημείο στο χέρι από την πρώτη εβδομαδα -που ήταν φταίξιμο δικό μου, λογω πολλών ωρών χρήσης-, ωραία αίσθηση και πολύ καλή στα σερβις. Επίσης κάνει πιο ευκολά τα drop shot μου τα οποιά λατρεύω σαν τροπο παιχνιδιου.
    Τα αρνητικά η αστάθεια σε πολύ δυνατά βολέ, και το ότι η ρακετα είναι overpowered, θέλει πολύ βούρτσισμα η μπάλα για να μπεί στο γήπεδο.
    Επίσης αν κάνω λάθος και ξεκινήσω το swing από πολύ πίσω, η μπάλα δεν ακουμπάει έδαφος και σταματάει στο πλεγμα του γηπέδου.
    Από την άλλη βέβαια νιώθω σαν να έχω πάντα σίγουρη την βαθειά μπαλιά κοντά στην αντίπαλη baseline.

    Θα κοιτάξω να μετριάσω την δύναμη της στην πλεξη προσεχώς.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας