Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 42

Θέμα: αγορα πρωτης - καινουργιος

  1. #1
    Junior Member
    Εγγραφή
    16-05-2015
    Μηνύματα
    15

    αγορα πρωτης - καινουργιος

    Καλησπερα ειμαι καινουργιος στο τεννις εχω παιξει συνολο 10 φορες περιπου και με ενδαφερει να συνεχισω ειτε με μαθηματα ειτε με φιλους που ξερουν να μου δειξουν.Για να μην ζηταω συνεχεια ρακετα και να δεσμευομαι σε αλλους μπορω να διαθεσω γυρω στα 50 ευρω για μια ρακετα all around αυτες τις κλασσικες που λιγο πολυ αναφερονται ως ρακετες αρχαριων.ηθελα να διαθεσω λιγοτερα καθως η ρακετα δεν κανει τον παιχτη και για να μην ξεχνιομαστε εγω δεν ειμαι ακομη , αλλα δεν υπαρχουν αξιοπιστες καινουργιες σε αυτα τα χρηματα.(δεν αποκλειω και μεταχειρισμενες μεσω του φορουμ στα ιδια χρηματα) .
    Απ οτι εχω διαβασει θελω
    ΒΑΡΟΣ 280-300 πλεγμενη
    ΜΗΚΟΣ 27
    ΕΜΒΑΔΟΝ γυρω στα 100
    ΠΛΕΞΙΜΟ 16χ19
    ΛΑΒΗ στο διαγραμμα ειμαι αναμεσα στο 2 και το 3 αρα θα παρω το 2 με grip

    Ειμαι 23 χρονων , 1,80 , 80 κιλα και εχω δει τις εξης:

    WILSON ENFORCER 100 RACKET
    WILSON PRO COMP
    Wilson Federer 100 Racquet
    Head Ti.Tornado Racquet
    Head Tour Pro Racquet
    Babolat Contact Team Racquet Yellow Black
    Babolat Contact Tour Black Bleu

    αν υπαρχει κατι αλλο θα ηθελα να το ακουσω ,
    ευχαριστω πολυ!!

  2. #2
    εγω που διαβάζω 5 μέρες για ρακέτες θα σου πω σαν ασχετος να παρεις μετοχειρη η να ανεβάσεις 30-40 ευρω το μπατζετ! Επαιξα με ρακετα απο αλουμινιο των 40 ευρω και δεν το ξανα κανω. Και ειμαι τελειως αρχαριος!

    Επίσης με 1,80 υψος το αποκλειω να εισαι στο 2! δοκιμασε απο κοντα μια ρακέτα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη basilis_k6 : 16-05-15 στις 15:08

  3. #3
    Junior Member
    Εγγραφή
    16-05-2015
    Μηνύματα
    15
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο basilis_k6 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω που διαβάζω 5 μέρες για ρακέτες θα σου πω σαν ασχετος να παρεις μετοχειρη η να ανεβάσεις 30-40 ευρω το μπατζετ! Επαιξα με ρακετα απο αλουμινιο των 40 ευρω και δεν το ξανα κανω. Και ειμαι τελειως αρχαριος!

    Επίσης με 1,80 υψος το αποκλειω να εισαι στο 2! δοκιμασε απο κοντα μια ρακέτα.
    ναι λαθος 3 ειμαι εσυ τι εκανες οταν ξεκινησες? και σε τι επιδεδο εισαι τωρα τι ρακετα εχεις ?

  4. #4
    Μόλις ξεκίνησα. Αρχαριος τελειως. Διάβασα και εδω μέσα και έξω οσα μπορουσα και με τη βοήθεια του φόρουμ παρήγγειλα αυτή που έχει σε καλή τιμη εδώ. http://www.tenniswarehouse-europe.com/Babolat_Pure_Drive_Lite_Racket_2012__/descpageRCQDF-BPDL11.html

    ΔΕΝ ΣΤΗΝ ΠΡΟΤΕΙΝΩ. απλα σου λεω τι πήρα εγω. Σε αυτά τα χρηματα δεν είδα τιποτε αντίστοιχο στην ελλάδα. Αν δεν βιάζεσε χαζευε τις αγγελιες για να μην ξεφυγεις απο το 50αρικο. Σε καινουργια παντως δεν αυτα τα λεφτα ολοι θα σου πουνε να μην παρεις.

  5. #5
    Junior Member
    Εγγραφή
    16-05-2015
    Μηνύματα
    15
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο basilis_k6 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόλις ξεκίνησα. Αρχαριος τελειως. Διάβασα και εδω μέσα και έξω οσα μπορουσα και με τη βοήθεια του φόρουμ παρήγγειλα αυτή που έχει σε καλή τιμη εδώ. http://www.tenniswarehouse-europe.com/Babolat_Pure_Drive_Lite_Racket_2012__/descpageRCQDF-BPDL11.html

    ΔΕΝ ΣΤΗΝ ΠΡΟΤΕΙΝΩ. απλα σου λεω τι πήρα εγω. Σε αυτά τα χρηματα δεν είδα τιποτε αντίστοιχο στην ελλάδα. Αν δεν βιάζεσε χαζευε τις αγγελιες για να μην ξεφυγεις απο το 50αρικο. Σε καινουργια παντως δεν αυτα τα λεφτα ολοι θα σου πουνε να μην παρεις.
    Απλα θα προτιμούσα αν έστω κρατηθώ να μου πει κάποιος που ξερει 3-4 μοντέλα ονομαστικά και εγω θα ψάχνω έως ότου τα βρω είτε μεταχειρισμένα είτε καινούργια!(μεταχειρισμένα στα 50 καινούργια 70-80) Αν ειναι σε βάθος χρόνου με το να παρω την 50ευρη σε μιαο χρονο να παρω παλι αλλη χαμένος θα βγω , οποτε θα περιμενω ... Η δίκη σου τι εχει και δεν την προτείνεις ;;;

  6. #6
    Junior Member
    Εγγραφή
    20-03-2013
    Μηνύματα
    247
    bass επειδή θες να κινηθείς σε κάτι οικονομικό για αρχή ρίξε και μια ματιά στο SportsDirect εδώ
    Να υπολογίζεις όμως 9 ευρώ μεταφορικά, δεν έχει ελάχιστη παραγγελία νομίζω.
    Μπορεί όμως και έτσι να βρεις κάτι να σου κάνει.
    Επίσης μπορεί να βρεις κάτι και σε Tennis Point.

  7. #7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bass Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλα θα προτιμούσα αν έστω κρατηθώ να μου πει κάποιος που ξερει 3-4 μοντέλα ονομαστικά και εγω θα ψάχνω έως ότου τα βρω είτε μεταχειρισμένα είτε καινούργια!(μεταχειρισμένα στα 50 καινούργια 70-80) Αν ειναι σε βάθος χρόνου με το να παρω την 50ευρη σε μιαο χρονο να παρω παλι αλλη χαμένος θα βγω , οποτε θα περιμενω ... Η δίκη σου τι εχει και δεν την προτείνεις ;;;
    δεν εχει ερθει στα χερια μου ακομα. την πηρα με βαση τα στατιστικα και την βοηθεια του φορουμ. http://www.tennisforum.gr/showthread...CF%84%CE%B1%21

    αυτη ειναι http://www.tenniswarehouse-europe.com/Babolat_Pure_Drive_Lite_Racket_2012__/descpageRCQDF-BPDL11.html

    εχω παιξει με αυτη και ηταν μια χαρα

    http://www.tenniswarehouse-europe.com/Head_Graphene_Extreme_Lite_Racket/descpageRCHEAD-HGELR.html

  8. #8
    bass sou esteila p.m!

  9. #9
    Junior Member
    Εγγραφή
    16-05-2015
    Μηνύματα
    15
    αν ανεβω λιγο ποσο βρηκα αυτες τις 2 απο 80 στα 70 .
    head Attitude Pro Racquet Black
    Prince Thunder Beast 100
    η καποια wilson σε αυτα τα χρηματα

  10. #10
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.322
    bass φίλε μου, δεν πας σε αυτά τα λεφτά για αυτές τις ρακέτες...
    Μείνε στις πρώτες με τα 50 μείον ή πάρε καμιά "κανονική"!
    Εντελώς φιλική συμβουλή!

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας