Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 18 από 18

Θέμα: wilson blade 104 γνωμες

  1. #11
    Junior Member
    Εγγραφή
    07-04-2015
    Μηνύματα
    19
    Απλά το έψαξα πάρα πολύ πριν την αγοράσω και μου είπαν πολύ ότι είναι πολύ ευκολη ρακετα συγχωρει λάθη και είναι ωραία στο χέρι άνετη.

  2. #12
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.322
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DJTaurus Εμφάνιση μηνυμάτων
    @simplicius είπα ΑΝ σε αυτή τη φάση δεν έχει κανένα πρόβλημα ας δοκιμάσει με κατι σκληρό.
    DJ, τι εννοείς λέγοντας "ΑΝ σε αυτή τη φάση δεν έχει κανένα πρόβλημα" ???
    Έχει πρόβλημα και το γνωρίζουμε. Πρόβλημα με τη δύναμη!
    Γι' αυτό ξεκίνησε αυτή η συζήτηση. Επειδή ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ με τη δύναμη...
    Η συμβουλή βάλε σκληρό (άρα και στις περισσότερες περιπτώσεις σχετικά αδύναμο) πλέγμα
    είναι σαν και εκείνο το ρητό που λέει "εάν βιάζεσαι πήγαινε σιγά!" ή κάπως έτσι....

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DJTaurus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μονο με σκληρό πλέγμα κατάφερα να την ζωντανεψω και χωρίς να μου βγάλει κάποια ενόχληση.
    Χωρίς (ελπίζω) να σε προσβάλω θα ήθελα να σου πω πως όταν κάποιος κρίνει προϊόντα καλό είναι να έχει μια σφαιρική γνώση...
    Κατάφερες να τη ζωντανέψεις (υποθέτω με το RPM) όχι επειδή είναι σκληρό (όπως προφανώς νομίζεις) αλλά επειδή έχει μεγάλο Energy Return (%)! Αυτό που είπες είναι κάπως παρόμοιο με το να πει κάποιος "μονο με ΜΑΥΡΟ πλέγμα κατάφερα να την ζωντανεψω"...

    Και για να προλάβω κάποιους δεν έχω κανένα ύφος, κανενός καρδιναλίου...
    Δεκτός οποισδήποτε τεκμηριωμένος αντίλογος!!!

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Simplicius : 28-04-15 στις 22:05

  3. #13
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.322
    Αντώνη, σου έστειλα pm...

  4. #14
    Ντιτζειταυρε, προφανως διαβαζεις πολλα και τα εχεις ΠΟΛΥ μπλεγμενα μεσα στο μυαλο σου. Μονο και μονο που λες Players racquet την 104 και οτι τα σκληρα πλεγματα δινουν περισσοτερη δυναμη, σημαινει οτι εισαι πολυ μπερδεμενος. Πλεον, εν ετει 2015 δεν υπαρχουν κακες ρακετες, ουτε μπουρδελα οπως τις αποκαλεις. Υπαρχουν ρακετες που ταιριαζουν στο επιπεδο και στο παιξιμο σου και ρακετες που δεν ταιριαζουν.

    Το να συγκρινεις την blade 98 με την 104 και να βγαζεις σκαρτη την σειρα, ειναι σαν να συγκρινεις το fiat 500αρακι με την φερραρι και να βγαζεις σκαρτη τη "σειρα". Η blade 104 ειναι πολυ καλη για εκει που αποσκοπει και η 98 ειναι ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ (υπηρηφανος κατοχος των 2 τελευταιων μοντελων) για διαφορετικο αγοραστικο κοινο.

    Στοιχηματιζω οτι σε μαξ 3 μηνες θα ζητας οδηγιες για το ποια ρακετα να παρεις μετα την αερο για την οποια τωρα πινεις νερο στο ονομα της. Και στο λεω γιατι και εγω εχω περασει απο εκει.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DownTheLine : 28-04-15 στις 23:09

  5. #15
    Κοπα, προς Θεου, μην πας να αλλαξεις ρακετα επειδη νομιζεις οτι δεν σου δινει δυναμη. Αυτο φτιαχνεται.

    ποσο καιρο παιζεις τεννις;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DownTheLine : 28-04-15 στις 23:07

  6. #16
    Junior Member
    Εγγραφή
    07-04-2015
    Μηνύματα
    19
    Absinthe πολύ νέος είμαι παίζω κάθε μέρα δύο μήνες όλους κι όλους. Και για να προλάβω σχόλια προς θεο
    υ δεν επιρρίπτω ευθύνες στην ρακέτα ώστε να καλύψω την απειρία μου. Απλά βλέπω ότι με την δική μου νιώθω ότι δεν έχω δύναμη ενώ με του αδερφού μ την head extreme τη νιώθω πολύ πιο στιβαρή στο χέρι μ αυτό.

  7. #17
    Ωραια, η ρακετα σου ειναι μια χαρα για το επιπεδο σου (μεγαλο κεφαλι, καλο κοντρολ, μαλακη, ευκολο swing).

    Προφανως, το πλεγμα ειναι της μανας της και αρα εχει πολυκαιρισει. Βαλε ενα συνθετικο εντερο στα 23 κιλα ή ενα πολυκλωνο (πιο ακριβη λυση) παλι στα 23 κιλα και θα ειναι σαν να αγορασες καινουργια ρακετα.

    Το να αγορασεις μια ρακετα η οποια ειναι πιο δυνατη, αλλα πιο σκληρη, πιο δυσκολη, πιο απαιτητικη, μονο κακο θα σου κανει στο επιπεδο που βρισκεσαι.

  8. #18
    Junior Member
    Εγγραφή
    07-04-2015
    Μηνύματα
    19
    Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ωραίες και χρήσιμες συμβουλές.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας