Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 18

Θέμα: wilson blade 104 γνωμες

  1. #1
    Junior Member
    Εγγραφή
    07-04-2015
    Μηνύματα
    19

    wilson blade 104 γνωμες

    Καλησπερα σε ολους αγορασα την εν λογω ρακέτα. Οντως ειναι πολυ καλη στο χερι αλλα μου φαίνεται οτι δεν έχει δύναμη και σε δυσκολη μπαλιά νιωθω οτι δεν εχει τη δύναμη που χρειάζεται. Είναι ιδέα μου, το εχει αντιμετωπίσει κάποιος αλλος; Ευχαριστω!

  2. #2
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.322
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kopa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σε ολους αγορασα την εν λογω ρακέτα (wilson blade 104). Οντως ειναι πολυ καλη στο χερι αλλα μου φαίνεται οτι δεν έχει δύναμη και σε δυσκολη μπαλιά νιωθω οτι δεν εχει τη δύναμη που χρειάζεται. Είναι ιδέα μου, το εχει αντιμετωπίσει κάποιος αλλος; Ευχαριστω!
    Κάτι είπες τώρα!
    Θα σου στείλω το απόγευμα pm με αναλυτικές οδηγίες...
    S.

  3. #3

    wilson blade 104 γνωμες

    Προσπάθησε να έχεις πιο γρήγορη τοποθέτηση και να αυξήσεις ταχύτητα στο swing σου. Δεν περίμενα και αυτή να συμπεριφέρεται όπως η 98αρα.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #4
    Junior Member
    Εγγραφή
    07-04-2015
    Μηνύματα
    19
    θα το δοκιμάσω δε ξέρω αν φταίει το πλέγμα που είχε πάνω? ή απλά είναι της ιδέας μου. τι να πώ π.χ έπιασα μετά την head youtek ig extreme και μου φαινόταν τόσο στιβαρή και δυνατή ένιωθα πολύ μεγαλύτερη σταθερότητα.

  5. #5

    wilson blade 104 γνωμες

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kopa Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα το δοκιμάσω δε ξέρω αν φταίει το πλέγμα που είχε πάνω? ή απλά είναι της ιδέας μου. τι να πώ π.χ έπιασα μετά την head youtek ig extreme και μου φαινόταν τόσο στιβαρή και δυνατή ένιωθα πολύ μεγαλύτερη σταθερότητα.
    Δοκίμασε ένα πιο σκληρό πλέγμα στα 24 κιλά. Αν δεν σου βγάζει καμία ενόχληση βάλε το rpm blast 1.25. Η δίκη μου η 98 μια χαρά σταθερή ειναι. Δύναμη δεν σου δίνει εύκολα.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DJTaurus : 28-04-15 στις 11:18

  6. #6
    Χαμηλο swingweight και χαμηλο flex αυτα κανουν.

    Χαμηλωσε κιλα (22 ή 23 σε πολυεστερικο) ή ακομα καλυτερα βαλε συνθετικο εντερο στα 24.

    Επισης, αν σε παιρνει στο χερι σου, βαλε 2-3 γραμμαρια στο 12.

    Η ρακετα αυτη, ομως, δεν ειναι φτιαγμενη για δυναμη. Εχει φτιαχτει για να ειναι ανετη και να πετυχαινεις ευκολα την μπαλα.

  7. #7
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.322
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο djtaurus Εμφάνιση μηνυμάτων
    δοκίμασε ένα πιο σκληρό πλέγμα στα 24 κιλά. αν δεν σου βγάζει καμία ενόχληση βάλε το rpm blast 1.25.
    dj πως σου ήρθε αυτό? αυτό είναι ότι ακριβώς δεν θα πρέπει να κάνει.
    του λείπει δύναμη και του λες για σκληρό πλέγμα σε πολλά κιλά??
    δεν θα έχεις τύψεις εάν του καταστρέψεις το χέρι????


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Absinthe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαμηλο swingweight και χαμηλο flex αυτα κανουν..
    +1 σε αυτό!


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Absinthe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαμηλωσε κιλα (22 ή 23 σε πολυεστερικο) ή ακομα καλυτερα βαλε συνθετικο εντερο στα 24..
    Αυτή είναι μια καλή συμβουλή για πλέγμα (εγώ θα έλεγα για 20 κιλά), αν και πρώτα θα πείραζα αρκετά την ίδια την ρακέτα.

    Το έχω ξαναπεί ότι την είχα την ρακέτα αυτή (παλαιότερο μοντέλο βέβαια - με ακόμα πιο αδύναμα χαρακτηριστικά).
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Simplicius : 28-04-15 στις 15:55

  8. #8
    Junior Member
    Εγγραφή
    07-04-2015
    Μηνύματα
    19
    Επομενως αλλάζω πλέγμα και βλέπω. Να μην μπω στη λογική να την δώσω και να πάρω μια pure drive πχ ή την head την extreme πχ? Μια πιο δυνατή δλδ??

  9. #9

    wilson blade 104 γνωμες

    @simplicius είπα ΑΝ σε αυτή τη φάση δεν έχει κανένα πρόβλημα ας δοκιμάσει με κατι σκληρό. Αν και έχω την 98αρα και συγκεκριμένα τα 2 προτελευταία μοντέλα η συμβουλή μου ειναι να το πουλήσει το μπ....λο και να μην ξανασχοληθεί με αυτή τη σειρά. Επειδη την έχω δοκιμάσει σε διαφορά κιλά ΔΕΝ χάνει τίποτα να δοκιμάσει με ένα σκληρό πλέγμα..... και αν νιώσει το παραμικρό (ΑΝ) ας το αλλάξει αμέσως. Μονο με σκληρό πλέγμα κατάφερα να την ζωντανεψω και χωρίς να μου βγάλει κάποια ενόχληση. Τόσο πιο βατές και ομαλές ρακέτες υπάρχουν στην αγορά. Δεν χρειάζεσαι να χανεις τον χρόνο σου με μια εντελώς players racket. Τσέκαρε Wilson pro open και Wilson juice. Από head την speed mp και την instinct mp. Και σε Babolat την pure drive αλλά καλύτερα να την δοκιμάσεις αν έχεις δυνατότητα για 1 εβδομάδα να δεις αν την αντέχει το χέρι σου. Ο λόγος που γράφτηκα σε αυτό το forum ήταν επειδη αντιμετώπιζα το ίδιο θέμα με αυτό που περιγράφει ο φίλος. Πλέον είμαι με την aeroprodrive και έχω βρει την υγεία μου σε τέτοια θέματα.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DJTaurus : 28-04-15 στις 17:10

  10. #10
    Junior Member
    Εγγραφή
    07-04-2015
    Μηνύματα
    19
    Ευχαριστω πολύ παιδιά. Αν μπορώ θα δοκιμάσω τις άλλες και αν μου πάνε καλ
    υτερα την δίνω και πάμε πάλι στην αγορά. ..

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας