Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 27

Θέμα: Φωτογραφίες από τις ρακέτες σας

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #21
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.322
    .

    Το restoration του σχετικά πρόσφατου αποκτήματος, σχεδόν ολοκληρώθηκε!
    Απομένει μόνο η επιδιόρθωση κάποιων μικρών σημείων, όπου λόγω "γήρατος", έχει ξεφλουδίσει η σατινέ διάφανη τελική επίστρωση. Δεν ξέρω καν εάν θα μπω στον κόπο. Πάντως το χρώμα και τα γραφικά είναι σε άψογη κατάσταση!










    Η ρακέτα, το τελευταίο "καταναλωτικό" μοντέλο της HEAD που κατασκευάστηκε στην Αυστρία (Made in Austria, ύστερα ήρθαν τα κινέζικα), αγοράστηκε σε πάρα πολύ καλή τιμή, αλλά ουσιαστικά η τιμή αφορούσε μόνο το frame, καθώς όλα τα άλλα επάνω της ήταν για πέταμα... Χρειάστηκε να μπουν νέες παλέτες TK82S (οι πιο στρογγυλές από Speed - αρχικά φόραγε L1 !!! ), βασικό γκριπ (είχε μόνο 5-6 σάπια overgrips, το ένα πάνω στο άλλο!!! ), grommets (από Microgel MP - τα δικά της ήταν κομμάτια και κολλημένα με UHU!!! ) και τέλος πλέγμα (το γνωστό Polystar Energy 1.25 σε M21 και C19 κιλά - «φυσικά» είχε πάνω ένα synthetic-gut 15ετίας!!! ).

    Τελικά το όλο "project" έφτασε τα 50€, αλλά νομίζω ότι άξιζε η αναπαλαίωση αυτής της "ιστορικής" Head Ti.Radical Midplus του 1999!

    Για τον Agassi* ρε γαμώτο!

    *Ξέρω, θα μου πείτε ότι ο Agassi δεν έπαιζε με MP αλλά με την OS, αλλά who cares!
    Έτσι και αλλιώς, εμένα OS μου φαίνεται με τα frame που παίζω τελευταία...

    Θυμίζω ότι η "νέα" τεχνολογία Twin Tude καθώς και το καλούπι (mold) της Head Ti Radical του 1999, το «σχήμα» εάν θέλετε πιο απλοϊκά, είναι αυτά με τα οποία παίζει εδώ και χρόνια ο Novak Djokovic, δηλαδή τα ίδια με τη Head PT113B του Nole!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Simplicius : 04-06-18 στις 08:33

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας