Σελίδα 2 από 16 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 153

Θέμα: Αλλαγή Ρακέτας

  1. #11
    Παιδιά όπως έγραψα δεν υπάρχει θέμα οικονομικό.... να πάω για την Babolat Pure Drive ή είναι δύστροπη ρακέτα όπως και η Blade?

  2. #12
    Εντελως διαφορετικη κατηγορια ρακετας. Τουλαχιστον μεχρι και το προηγουμενο μοντελο ηταν ευκολοπαικτες αλλα σκληρες ρακετες. Η aero pro ειναι καπως πιο ανετη. Και οι 2 ομως εχουν πολυ δυναμη.

  3. #13
    Junior Member
    Εγγραφή
    19-03-2014
    Μηνύματα
    88
    Ναι θα ειχε βαλει μολυβδο στο κεφαλι και βαρος λογικα και μεσα στη λαβη.
    Γιατι δε πας να δοκιμασεις demo καμια? Η δοκιμασε να βαλεις βαρος και στη δικια σου ρακετα. Θα σου προτεινα στο 3 και 9 για αρχη.

  4. #14
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο c1oud Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι θα ειχε βαλει μολυβδο στο κεφαλι και βαρος λογικα και μεσα στη λαβη.
    Γιατι δε πας να δοκιμασεις demo καμια? Η δοκιμασε να βαλεις βαρος και στη δικια σου ρακετα. Θα σου προτεινα στο 3 και 9 για αρχη.
    Θα δοκιμάσω και του προέδρου το setup και μετά το δικό σου..... πόσα gr?

  5. #15
    Αν πας γι αυτο το setup ξεκινα με 4 γρ. 2 στην θεση 3 και 2 στη θεση 9. Αλλα εγω σου ειπα να βαλεις στη 12 επειδη εκει ανεβαινει περισσοτερο το swingweight και η δυναμη.

  6. #16
    Εδώ μια φωτογραφία για το πως την κρατάω στο forehand. Την έχω με διπλό grip.... πρεπει να διορθώσω κάτι?
    http://oi60.tinypic.com/6hlxkw.jpg

    Διαφορες φωτογραφίες με τεχνικές λεπτομέρειες της ρακέτας μου.
    http://oi59.tinypic.com/6z5wyd.jpg
    http://oi57.tinypic.com/2ir2gzd.jpg
    http://oi61.tinypic.com/294s2g1.jpg

  7. #17
    Junior Member
    Εγγραφή
    21-03-2013
    Μηνύματα
    247
    Νομίζω πως πρέπει να την ''στρίψεις'' λίγο την λαβή σου προς την eastern...
    Δεν με βοηθάει και πολύ η φωτογραφία αλλά νομίζω πως είσαι ''πίσω'' και απο την continental...
    Δεν ξέρω... λέω...

  8. #18
    Βγαλε το ενα γκριπ. Αν και απ οτι βλεπω εισαι στα ορια δεν ειναι πολυ μεγαλη. Οποτε το πρβλημα ειναι οτι χτυπας συχνα εξω απο to sweetspot και σου γυριζει η ρακετα.Αυτο να διορθωσεις: 20150128_143424.jpg20150128_143439.jpg

    Παρεπιπτοντως αυτα ειναι τα "βαρακια" που σου ελεγα
    20150128_143734.jpg

    edit: Ο jorge εχει δικιο σ αυτο που ειπε αν και νομιζω τη φωτο την εβγαλες ετσι για να μας την δειξεις απλα.

  9. #19
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Simplicius Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόσο καιρό έπαιζες με εκείνη του 2012?
    Εάν έπαιζες για μεγάλο διάστημα - δηλ. εάν είσαι σίγουρος ότι σου κάνει η ρακέτα - δοκίμασε με άλλο πλέγμα πιο δυνατό.

    Μαλακό πλέγμα δεν σημαίνει απαραίτητα και δυνατό.

    Διάβασε ΕΔΩ και βρες κάποιο μαλακό με δύναμη!

    Επίσης πλέξε σε λιγότερα κιλά.
    17-18 κιλά για 98άρα 18Χ20 είναι μια χαρά.

    Δεν έχω γνώμη για την BLX.
    Απλά διαβάζω ότι δεν έχει καμιά σχέση με την [Κ].
    Εχεις link για αγορά απο Ελλάδα της Pro Open 100.... χωρις το BLX όπως λες και εσύ? Το BLX τι ακριβώς προσθέτει?

  10. #20
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DJTaurus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχεις link για αγορά απο Ελλάδα της Pro Open 100.... χωρις το BLX όπως λες και εσύ? Το BLX τι ακριβώς προσθέτει?
    Φίλε DJ, όχι από Ελλάδα, ούτε από τον πλανήτη δεν έχω!
    Η Wilson [K] Pro Open είναι απίστευτα δύσκολο να βρεθεί (για καλή μεταχειρισμένη πάντα - καινούργια δεν υπάρχει σίγουρα).
    Μετά από ψάξιμο 3 μηνών βρήκα 2 και πήρα από το εξωτερικό ( σε super άριστη κατάσταση! ).
    Εάν στο μέλλον θελήσω να δώσω τη μια, θα σε έχω υπόψη μου!

    Σχετικά με την BLX έκδοση, διάβασε πχ αυτό το σχόλιο:

    From: Richard, 11/12
    String type and tension: Wilson NXT @ mid tension

    Comments: I'll just start this by saying that I currently play with the last version of this racquet and I've been playing with the Pro Open since the NCode days and it has always been an absolutely incredible racquet. That being said, this new version of BLX Pro Open is a flop. First off, the first BLX Pro was maybe just a little bit too light, but that was okay because I put a couple over grips and head tape on it (I'm pretty tough on my racquets). Anyway, I tried a demo of the new racquet and I realized that Wilson went exactly the wrong direction with this new one. While they may have only made it one tenth of an ounce lighter, it really pushes it over the edge. It was already too light and now its basically a beginner's racquet. Now, that may seem a little ridiculous, but here's where Wilson really went wrong...the looks. I don't like the look of this racquet if you just look at it on its own, but if you compare it to the old ones that were beautiful it's a total lemon. Anyway, all this being said it still has great feel to it and a good balance. Because of this I give it a 7/10, which isn't terrible, but there's no reason to buy it if you can still get the old one which is more like a 9.5/10 for 10 dollars less.

    και άλλα ακόμα πιο κατατοπιστικά υπέρ της [Κ] που τώρα δε βρίσκω...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Simplicius : 30-01-15 στις 00:44

Σελίδα 2 από 16 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας