Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5

Θέμα: Dyreex strings

  1. #1
    Junior Member
    Εγγραφή
    21-03-2013
    Μηνύματα
    247

    Dyreex strings

    Συνάδελφοι...
    Έχει βάλει κανένας πλέγματα της Dyreex?
    Συγκεκριμένα εξετάζω το Black Edge 1.25 επειδή διάβασα κάποιες καλές κριτικές στο forum του Tennis Warehouse. Τώρα έχω το Yonex Poly Tour Pro 1.25 (24/24) και μπορώ να πω πως είναι πολύ φιλικό σε μένα. Και στο forum του TW διάβασα ακόμα καλύτερα σχόλια για το Black Edge. Άγνωστη εταιρία, ρώτησα και Tennis Land και μου είπε δεν την ξέρει καθόλου.
    Αν έχει κάποιος εμπειρία από την Dyreex θα με βοηθούσε στην επιλογή ή απόρριψή του.
    Ευχαριστώ.

  2. #2
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    331
    Με το X-Star έχω παίξει στα 22kg. Κάπως υψηλό stiffness για το γούστο μου. Μικρό sweet spot σε 100άρα ρακέτα. Μοιάζει πολύ με το Diadem Solstice Power 16L, με κάποιες μικρές διαφορές στις εσωτερικές γωνίες, κάτι που το κάνει πιο stiff από το Solstice. Μέσα στον Αύγουστο θα παίξω με το Cube Max, που έχει τετράγωνο σχήμα στα 23kg σε 98άρα ρακέτα.

  3. #3
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    331
    Χθες την έπλεξα, σήμερα έπαιξα καμιά ώρα σε χαλαρή ένταση λόγω ζέστης και μικροενοχλήσεων στην παλάμη μου από το πλέξιμο.
    Dyreex Cube Max στα 23 κιλά.
    Ποιοτικά σίγουρα όχι premium. Βέβαια πωλείται στο site της Dyreex κάτω από 7€.
    Προσανατολισμός καθαρά σε κοντρόλ και σπιν για να μην βγαίνει η μπάλα άουτ με τίποτα. Τετράγωνη διατομή.
    Η δύναμή του είναι χαμηλή, όπως πχ και τα Kirschbaum.
    Θα επανέλθω αφού παίξω με δυνατό συμπαίκτη.
    Πάντως για προπονησούλα και άνετο παιχνίδι, σίγουρα πολύ καλή επιλογή για τα λεφτά του.

    dyreex cube max.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη konkalf : 17-09-22 στις 15:35

  4. #4
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    331
    Προτείνεται σε όσους δεν χτυπούν σχεδόν ποτέ φλατ. Πάρα πολύ καλό σπιν και μέτριο σε δύναμη. Η μπάλα δεν μου πήγαινε άουτ με τίποτα!

  5. #5
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    331
    @Jorge δοκίμασε το Super Tour 1.25 αν χτυπάς σχετικά φλατ και ψάχνεις ένα Luxilon 4G σε χαμηλότερη τιμή. Με κωδικό kalf15 γλυτώνεις και 15%. Ένας αστικός μύθος (μπορεί και όχι) από ΗΑΕ, λέει ότι το έχει παίξει σε προπονήσεις και ο Dimitrov.

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας