Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 31

Θέμα: πλεγματα

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Junior Member Το avatar του χρήστη ith
    Εγγραφή
    30-03-2013
    Μηνύματα
    287
    Προεδρα προσωπικά διαφωνώ σε αυτό που λες. Δεν θα το αναλύσω γιατι πρόκειται για θεωρίες και δεν θα βγάλουμε άκρη, αλλά ειναι πολλοί που παίζουν και με 18, 17 κτλ. Ο Τζακ Σοκ παίζει με 16,5 με αερο στορμ και κατα την γνώμη μου ειναι πυροβολο. Αν τα ριχνε ολα εξω δεν νομιζω θα επαιρνε στα διπλα του Wimbledon.
    Μπορώ να συμφωνήσω ότι θέλει καλή τεχνική & ιδιαιτερη εξοικείωση για να παίξεις με τοσο μικρη τάση αλλά αν κάνεις αουτ με 22kg τότε κάνει κάτι λάθος το χέρι σου (δεν εννοώ εσένα φυσικά, γενικά το λέω)

    OP για τον καρπό έχεις αποκλείσει το ενδεχόμενο κόπωσης / τραυματισμού ?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Absinthe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικα, η φαση οσο και να εχει διαβασει και μελετησει καποιος, ειναι καθαρα trial and error.
    Ολοι εκεί καταλήγουν, σοφό και αποτελεσματικό.

  2. #2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ith Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προεδρα προσωπικά διαφωνώ σε αυτό που λες. Δεν θα το αναλύσω γιατι πρόκειται για θεωρίες και δεν θα βγάλουμε άκρη, αλλά ειναι πολλοί που παίζουν και με 18, 17 κτλ. Ο Τζακ Σοκ παίζει με 16,5 με αερο στορμ και κατα την γνώμη μου ειναι πυροβολο. Αν τα ριχνε ολα εξω δεν νομιζω θα επαιρνε στα διπλα του Wimbledon.
    Μπορώ να συμφωνήσω ότι θέλει καλή τεχνική & ιδιαιτερη εξοικείωση για να παίξεις με τοσο μικρη τάση αλλά αν κάνεις αουτ με 22kg τότε κάνει κάτι λάθος το χέρι σου (δεν εννοώ εσένα φυσικά, γενικά το λέω)

    OP για τον καρπό έχεις αποκλείσει το ενδεχόμενο κόπωσης / τραυματισμού ?



    Ολοι εκεί καταλήγουν, σοφό και αποτελεσματικό.
    Καταρχας δεν ειπα οτι γενικα τα 22-21 κιλα ειναι λιγα. Εξαρταται απο τη ρακετα. Ειπα οτι τα 22 για τη radical θα ειναι λιγα και οτι τα 25 γενικα δεν ειναι πολλα. Δευτερον δεν συμπαριελαβα καθολου τους επαγγελματιες. Ο Federer επλεκε στα 21 κιλα και τωρα πλεκει 26 και 26.5. Τι σημαινει οτι χαλασε η τεχνικη του; Απλα αλλαξε ρακετα και η καινουρια εχει περισσοτερη δυναμη. Επισης οση εξοικειωση χρειαζεται για τα 20 κιλα αλλη τοση χρειαζεται για τα 28. Τελος παντων για να μην ξεφευγουμε, απλα σχολιασα το γεγονος οτι πρωτα πρεπει να κοιταξει το πλεγμα και να κατεβασει 1 κιλο πχ παρα να κρατησει ιδιο πλεγμα με αρκετα λιγοτερα κιλα γιατι θα πεταει τις μπαλες εξω

  3. #3
    καλησπερα σας και σας ευχαριστω πολυ θα δοκιμασω καποια πλεγματα βεβαια αυτο που μου αρεσει και προτιμαω Signum Pro Poly Plasma 1.28 String και πλεκω στα 25κ θα κατεβω στα 22/23 η 23/24 να δω πως συμπεριφερεται μια και εχω δυο να τις δοκιμασω αλλιως για πουλημα

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας