Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 23

Θέμα: Babolat aero pro drive και πλεγμα

  1. #11
    Το yptp το ειχα πλεξει στην αερο2013 σε 24/23 κιλα και ημουν πολυ ευχαριστημενος. Γενικα, μην κοιτας τι γραφει στον λαιμο της ρακετας ο κατασκευαστης σαν προτεινομενη ταση. Ειδικα για τα πολυεστερικα πλεγματα να πλεκεις παντα 10-15% χαμηλοτερα απο ο,τι συνηθιζες πριν. Τωρα απο εκει και περα, βρες καποιον τροπο να πλεκεις την ρακετα σου μαξιμουμ καθε 5 μηνες, γιατι μετα απο τον καιρο αυτον δεν εχεις ουσιαστικα πλεγμα (ειδικα για τα μονοκλωνα). Οι stringers λενε πως τα πλεγματα θελουν αλλαγη μαξιμουμ καθε 60 ωρες παιξιματος ή καθε 5 μηνες. Ο,τι ερθει πρωτο. Το οτι εχεις το ιδιο πλεγμα για ενα χρονο ισοδυναμει με το να εχεις τα ιδια ελαστικα στο αυτοκινητο σου για 10 χρονια!!! Μια λυση που μπορω να σου προτεινω αγου μενεις μακρυα ειναι να στελνεις τις ρακετες σου με κουριερ σε μαγαζια στην Αθηνα για να στις πλεκουν (ειναι αρκετοι που το αναλαμβανουν αυτο).

    Επισης, οι αερο του 2012 και του 2013 εχουν απειροελαχιστες διαφορες μεταξυ τους.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DownTheLine : 16-03-14 στις 11:06

  2. #12
    Junior Member
    Εγγραφή
    20-03-2013
    Μηνύματα
    247
    Κι εγώ, με την λιγοστή εμπειρία μου από ρακέτες, πιστεύω πως οι Aero 2012 και 2013 είναι σχεδόν ίδιες. Εγώ τουλάχιστον δεν βλέπω καμία διαφορά.
    Μίλησα με τον Παχιάκο τελευταία και μου είπε πως αναλαμβάνει την παραλαβή και αποστολή της ρακέτας με courier με λίγα μεταφορικά. Απλά επειδή το Poly Tour Pro δεν το έβρισκά στα μαγαζιά, καθότι είναι λίγο ''δυσκοίλιοι'' αυτοί που έχουν την Yonex στην Ελλάδα, θα το παραγγείλω από TWE και θα μου το τοποθετήσουν όταν πάω Αθήνα. Θα το προγραμματίσω από εδώ και πέρα να τις πλέκω 2 φορές το χρόνο.
    Ευχαριστώ για τις συμβουλές και την πληροφόρηση.

  3. #13
    Την yonex στην Ελλαδα την εχει αυτος http://www.playsports.gr/frontoffice...e=NODE&cnode=1 . Παρε ενα τηλεφωνο αυριο και δες αν μπορεις να του την στειλεις με κουριερ για να στην πλεξει.

  4. #14
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.322
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jorge Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα το παραγγείλω από TWE
    Εάν σε ενδιαφέρει, το Tennis Point com έχει μεταφορικά 6 ευρώ αντί των 15 του TWE.

  5. #15
    Junior Member
    Εγγραφή
    20-03-2013
    Μηνύματα
    247
    Δεν με ενδιαφέρει γιατί θα πάρω κι άλλα πράγματα και θα ξεπεράσω τα 75 ευρώ και θα έχω δωρεάν μεταφορικά.
    Ευχαριστώ πάντως για την πληροφορία.

  6. #16
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.322
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jorge Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν με ενδιαφέρει γιατί θα πάρω κι άλλα πράγματα και θα ξεπεράσω τα 75 ευρώ και θα έχω δωρεάν μεταφορικά.
    Ευχαριστώ πάντως για την πληροφορία.
    A ΟΚ τότε. Για εμάς στην Ελλάδα πάντως είναι 100€+ το free shipping...

  7. #17
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Simplicius Εμφάνιση μηνυμάτων
    A ΟΚ τότε. Για εμάς στην Ελλάδα πάντως είναι 100€+ το free shipping...
    Απο το twe ειναι 75+ και απο το tennispoint ειναι 150+.

  8. #18
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.322
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Absinthe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο το twe ειναι 75+ και απο το tennispoint ειναι 150+.
    Είσαι σίγουρος; Γιατί το ίδιο το TWE λέει για Ελλάδα 100€.

    Πάντως με 5 και 90 μεταφορικά, ακόμα και ένα πλέγμα να πάρεις από το TP σου έρχεται σε Ελληνική τιμή.
    Οπότε προσωπικά δεν καίγομαι και πολύ για το free...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Simplicius : 16-03-14 στις 21:54

  9. #19
    Junior Member
    Εγγραφή
    20-03-2013
    Μηνύματα
    247
    ο πίνακας με τις χώρες λέει πως για ελλάδα έχουμε δωρεάν μεταφορικά για παραγγελίες πάνω από 150 ευρώ.
    τώρα αν το έχεις διασταυρώσει έτσι θα είναι.
    βασικά αυτά που θέλω εγώ και μεμονωμένα και αθροιστικά τα βρίσκω φθηνότερα στο twe.
    και η παραγγελία μου δεν ξεπερνάει τα 100 ευρώ.

  10. #20
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Simplicius Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαι σίγουρος; Γιατί το ίδιο το TWE λέει για Ελλάδα 100€.

    Πάντως με 5 και 90 μεταφορικά, ακόμα και ένα πλέγμα να πάρεις από το TP σου έρχεται σε Ελληνική τιμή.
    Οπότε προσωπικά δεν καίγομαι και πολύ για το free...
    Εκανα παραγγελιες και απο τα 2 σαιτς το τελευταιο διμηνο και ηταν 75 και 150 αντιστοιχα. Βλεπω τωρα οτι πραγματι μετεφεραν την Ελλαδα στον πινακα των 100€. Πρεπει να εγινε τον τελευταιο μηνα. Μεχρι πριν απο κανα 5μηνο, παντως, ειχε και το tennispoint 75 ευρω κατωφλι για δωρεαν μεταφορικα στην Ελλαδα, αλλα το αλλαξε.

    Γενικα, παντως, προτιμω twe λογω μεγαλυτερης ποικιλιας και (λιγο καλυτερων) τιμων.


    Παμε τωρα να δουμε τον Ροτζερ στον τελικο!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DownTheLine : 16-03-14 στις 22:06

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας