Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 15 από 15

Θέμα: BABOLAT AERO PRO DRIVE GT 2012 vs 2013

  1. #11
    Ωπα. παρεξηγηση! δεν ηταν αρνητικο το γελιο ουτε το οτι επαιζες με μαλακες ρακετες και οτι σου φαινεται σκληρη. Ισα ισα, και εγω μια παρομοια αλλαγη εκανα, απο kobra tour και Speed 300 πηγα σε Aero σε καποια φαση και γελασα επειδη θυμαμαι πως μου ειχε φανει. Δε διαφωνησα σε κατι. Ειναι πολυ σκληρη.Απλα ειπα οτι δεν ειναι απαραιτητο οτι πονεσες απ τη ρακετα. Ισως επειδη ειναι πιο σκληρη να συνδυαστηκε με καποιο μικρο θεμα τεχνικης και να σε πονεσε.

  2. #12
    Δεν παρεξηγηθηκα, προεδρε, μην ανησυχεις!!!

    Το θεμα ειναι οτι οντως, βασει μαρτυριων παιχτων, αλλα και συγκριτικων σε εγκυρα σαιτς ειναι πολυ καλη και ταυτοχρονα παρα πολυ σκληρη ρακετα και θελει προσοχη απο τους φεροντες την.

    Γενικα, θεωρω οτι αν καποιος ειχε ηδη θεμα με το χερι του με μαλακοτερη ρακετα απο την αερο (σχεδον ολες οσες υπαρχουν, δηλαδη!!!), καλο θα ηταν να το ξανασκεφτει πριν την παρει.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DownTheLine : 04-11-13 στις 15:59

  3. #13
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.322
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Absinthe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και γενικα, δεν καταλαβαινω γιατι διαφωνεις. Μιλαμε για μια απο τις πιο σκληρες ρακετες της αγορας το οποιο επιβεβαιωνουν και τα ειδικα τεστ που της βγαζουν stifness RDC 69, ενα απο τα σκληροτερα της αγορας.
    Μάλλον δε διαβάζεις ...αγγελίες!!!


  4. #14
    Junior Member
    Εγγραφή
    11-02-2013
    Μηνύματα
    126
    Για να παραθέσω και την δική μου εμπειρία, άλλαξα από speed MP σε aero 2013 πριν από 2 εβδομάδες. Επιβεβαιώνω ότι είναι μια πολύ καλή ρακέτα για το επίπεδό μου (παίζω 5-6 χρόνια και είμαι άνω των 40 ετών). Είναι σαφώς "ευκολότερη" και πολύ πιο σταθερή από την speed σε όλα τα χτυπύματα από όλα τα σημεία του γηπέδου. Την συνηθισα πάρα πολυ εύκολα, ενώ στις 2 εβδομάδες που παίζω δεν έχω αισθανθεί κάποια ενόχληση στο χέρι.

  5. #15
    Junior Member Το avatar του χρήστη ith
    Εγγραφή
    30-03-2013
    Μηνύματα
    286
    Θεωρώ πως η ενόχληση στο χέρι είναι κατά 90% θέμα τεχνικής (πχ. follow through, ή έντονο σφύξιμο λαβής) κι όχι εξοπλισμού.
    Αν όμως κάποιος αντιμετωπίζει ήδη κάποιο πρόβλημα πχ. tennis elbow τότε μπορεί να επιδεινωθεί από την ρακέτα. Αλλά δεν είναι μόνο η ρακέτα, είναι και το πλέγμα και τα μπαλάκια.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας