Σελίδα 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 81

Θέμα: Παπουτσια για τεννις

  1. #21
    Junior Member
    Εγγραφή
    21-03-2013
    Μηνύματα
    247
    Στο αριστερό είναι η φθορά και σε μένα συνάδελφε. Επίσης το ίδιο μου έχει πει και σε μένα ο προπονητής μου, πως είναι δηλαδή αποτέλεσμα της κίνησης κυρίως στο backhand.
    Αρχικά είχα ASICS και συμφωνώ μαζί σου πως φθείρονται περισσότερα από τα άλλα.
    Για καβάτζα έχω ένα ζευγάρι NIKE Courtballistec 4.3 τα οποία τα έχω παίξει αλλά ακόμα κρατάνε. Βέβαια δεν ξέρω αν τα NIKE έχουν περισσότερες ''εργατοώρες'' από τα Barricade. Κι αυτό γιατί όταν πήρα τα ADIDAS ήταν σε προσφορά στο TWE και από τότε φοράω μόνον αυτά. Αλλά σε κάθε περίπτωση θεωρώ πως τα Barricade ''φαγώθηκαν'' πολύ γρήγορα. ¶μα τρυπήσουν θα ξαναβάλω τα NIKE μέχρι να τα τρυπήσω και αυτά....
    Τέλος πάντων.... Θα δω ποιό θα είναι το επόμενο....
    Υπάρχουν e-shops με 25-40¤ παπούτσια? Γιατί στο TWE δεν έχω δει τόσο φτηνά. Αν έχει κανένα link στείλτο μου σε παρακαλώ.
    Σε ευχαριστώ ith για τις συμβουλές....

  2. #22
    Junior Member Το avatar του χρήστη ith
    Εγγραφή
    30-03-2013
    Μηνύματα
    286
    Από την μια το να αγοράσεις ένα ακριβό παπούτσι για τένις είναι πολυτέλεια μιας και φθείρεται αρκετά γρήγορα, από την άλλη αν δεν πληροί τις κατάλληλες προδιαγραφές στήριξης και άνεσης μπορεί να σου προκαλέσει τραυματισμό.

    Για προσφορές δες εδώ http://www.sportsdirect.com/tennis/t...erBy=price_asc
    αν και βλέπω οτι εχουν ανέβει οι τιμές κι εχουν εξαντληθεί και κάποια ωραία μοντέλα, πχ prince rebel

    Tα Nike αντέχουν αρκετά, είναι σκληρά για τα γούστα μου και σε συνδυασμό με σκληρή επιφάνεια γηπέδου μου δημιουργούνται ενοχλήσεις στο γόνατο.

  3. #23
    Junior Member
    Εγγραφή
    21-03-2013
    Μηνύματα
    247
    Αν κατάλαβα καλά το κατάστημα αυτό είναι αγγλικό.
    Τα μεταφορικά για Ελλάδα είναι 15¤ ανεξαρτήτου του ύψους της παραγγελίας?
    Ρωτάω γιατί θα πρέπει να συνυπολογίζω και αυτό στην αξία του παπουτσιού, δεν βλέπω να έχει Free Shipping.
    Βλέπω πως έχει λίγες μάρκες όμως ορισμένα τα έχει πραγματικά ''σκοτωμένα''. Από νουμεράκια δείχνει να έχει απόθεμα.
    Οι κόκκινοι αριθμοί δεν είναι η τελική τιμή τους?

  4. #24
    Junior Member Το avatar του χρήστη ith
    Εγγραφή
    30-03-2013
    Μηνύματα
    286
    Ναι, έχει έδρα στην Μ. Βρετανία.
    Έχω τουλάχισον 1 χρόνο να αγοράσω κάτι από εκεί, τα μεταφορικά ήταν 10¤ με DHL express. Μου είχε έρθει δέμα σε 2 μέρες στην πόρτα μου.
    Εν πάση περιπτώσει, ίσως τώρα δεν είναι καλή περίοδος γιατί βλέπω δεν έχει ποικιλία και μεγάλες εκπτώσεις. Κοίταζε το που και που μπορεί να δεις κάτι αξιόλογο ... τα 15¤ είναι ένα θέμα πάντως.

  5. #25
    Junior Member
    Εγγραφή
    19-03-2014
    Μηνύματα
    88
    Και εγώ που παίζω σε άγριο γήπεδο τα παππούτσια μου τρώγονται τελείως από κάτω. Τα city court που αναφέρθηκαν πιο πάνω μου κράτησαν ένα μήνα. Τα πιο ανθεκτικά που έχω δοκιμάσει είναι τα courtballistec 4.3 της Nike. Είναι τα πιο ανθεκτικά παππούτσια της νικε. Στο εξωτερικό δίνουν και 6μήνες εγγύηση.

  6. #26
    Junior Member
    Εγγραφή
    21-03-2013
    Μηνύματα
    247
    Μέσα στην εγγύηση είναι και η φθορά στο πέλμα?
    Ρωτάω γιατί κάποιος (όχι εγώ... ) μπορεί να παίζει 5-6 φορές την βδομάδα από 2 ώρες στην άγρια επιφάνεια που παίζω εγώ. Εκεί θεωρώ πως θα φθαρεί πριν το εξάμηνο. Θα μου τα αντικαταστήσουν με την εγγύηση-απόδειξη αγοράς? Πολύ θα μου άρεσε αυτό αλλά δεν νομίζω να το κάνουν. Σε άλλα μάλλον αναφέρονται στην εγγύηση, όπως ίσως οι μικροί ιμάντες στο κορδόνι.
    Συνάδλεφε c1oud ξέρεις κάποιο e-shop που να έχει νούμερα στα Courtballistec 4.3 και να συμφέρουν τα μεταφορικά?
    Βρίσκω ορισμένα αλλά πολύ δύσκολα στο νούμερό μου (UK 8 ή EU 42.5) γιατί είναι περασμένο μοντέλο τώρα πια.
    Ευχαριστώ.

  7. #27
    Adidas feather II. Ξεχνας οτι το φορας. Γρηγορο και με 15 μοιρες bevel. Απλα οτι καλυτερο εχω φορεσει αναμεσα σε nike & adidas.

  8. #28
    Junior Member
    Εγγραφή
    21-03-2013
    Μηνύματα
    247
    Θα ήθελα την εμπειρία κάποιου συνάδελφου που έχει φορέσει αυτό το παπούτσι ---> http://www.tenniswarehouse-europe.com/descpageMSNIKEH-NMACAWV.html
    Στην περιγραφή που αναφέρεται στην εφαρμογή του (Fit) προτείνει να το πάρω μισό νούμερο μικρότερο γιατί η φόρμα του είναι μεγάλη. Θα ήθελα κάποιος που ενδεχομένως το έχει φορέσει ή το έχει δοκιμάσει να μου πει αν είναι έτσι γιατί το εξετάζω να το ψωνίσω από το Tennis Warehouse αλλά αν κάνω λάθος με το νούμερο έχει επιπλέον κόστος για να να γίνει αλλαγή.
    Από την άλλη το Tennis Point δεν το βρίσκει μεγάλο, το βρίσκει κανονικό ---> http://www.tennis-point.com/nike-air-cage-advantage-men-white-hellgruen-00412703844000.html
    Τελικά τι ισχύει? Δεν καταλαβαίνω....
    Επειδή είμαι στην επαρχία και στην πόλη μου δεν υπάρχει μαγαζί με ''τενιστικά'' δεν μπορώ να το δοκιμάσω. Όμως είναι και παλιότερο και όχι τόσο εμπορικό μοντέλο οπότε θα ήταν και δύσκολο να το βρω.
    Όποιος γνωρίζει παρακαλώ ας με βοηθήσει.
    Ευχαριστώ.

  9. #29
    Junior Member Το avatar του χρήστη ith
    Εγγραφή
    30-03-2013
    Μηνύματα
    286
    To έχω αυτο το παπούτσι, έχει όντως μεγαλύτερη αντιστοιχία μεγέθους από το κανονικό! Θα σου πρότεινα να το πάρεις 1 cm λιγότερο.
    Αν πχ φοράς 29cm να το πάρεις 28cm. Επίσης ειναι και φαρδιά η φόρμα του, αν έχεις φαρδιά πατούσα ΟΚ, αν οχι θα το καταλάβεις.

    Κατα τ' άλλα, είναι ανθεκτικό, κάνει καλή απόσβεση αλλά είναι βαρύ.

    ΥΓ. Tα nike outlet (εκτός από την Αθήνα, το χω δει και στην επαρχία) το 'χουν αυτο τον καιρό σε ασπρο - μπλε σε προσφορά στα 60¤

    YΓ2. Aυτο το χρώμα εννοώ http://www.sportsdirect.com/nike-air...lcode=14522137
    και δες κι αυτο που εχει και νούμερα http://www.sportsdirect.com/nike-air...lcode=14512838
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ith : 23-05-14 στις 08:57

  10. #30
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jorge Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ήθελα την εμπειρία κάποιου συνάδελφου που έχει φορέσει αυτό το παπούτσι ---> http://www.tenniswarehouse-europe.com/descpageMSNIKEH-NMACAWV.html
    Στην περιγραφή που αναφέρεται στην εφαρμογή του (Fit) προτείνει να το πάρω μισό νούμερο μικρότερο γιατί η φόρμα του είναι μεγάλη. Θα ήθελα κάποιος που ενδεχομένως το έχει φορέσει ή το έχει δοκιμάσει να μου πει αν είναι έτσι γιατί το εξετάζω να το ψωνίσω από το Tennis Warehouse αλλά αν κάνω λάθος με το νούμερο έχει επιπλέον κόστος για να να γίνει αλλαγή.
    Από την άλλη το Tennis Point δεν το βρίσκει μεγάλο, το βρίσκει κανονικό ---> http://www.tennis-point.com/nike-air-cage-advantage-men-white-hellgruen-00412703844000.html
    Τελικά τι ισχύει? Δεν καταλαβαίνω....
    Επειδή είμαι στην επαρχία και στην πόλη μου δεν υπάρχει μαγαζί με ''τενιστικά'' δεν μπορώ να το δοκιμάσω. Όμως είναι και παλιότερο και όχι τόσο εμπορικό μοντέλο οπότε θα ήταν και δύσκολο να το βρω.
    Όποιος γνωρίζει παρακαλώ ας με βοηθήσει.
    Ευχαριστώ.
    Εγώ τα πήρα μισό νούμερο μικρότερα και στην αρχή τα ένιωθα σφιχτά. Με χτυπούσε λίγο το ένα αλλά σε βαθμό που μου επέτρεψε να τα κρατήσω κ να τα δοκιμάσω. Και έκανα καλά τελικά γιατί σε 2 παιχνίδια ήταν μια χαρά..

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας