Σελίδα 8 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 6789 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 71 έως 80 από 81

Θέμα: Παπουτσια για τεννις

  1. #71
    Junior Member
    Εγγραφή
    17-03-2016
    Μηνύματα
    191
    Resolution 7 και Barricade boost 17 κανένα καινουργιο review από κάποιον?

  2. #72
    Junior Member
    Εγγραφή
    25-03-2017
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stratos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει μερικους μηνες που ξεκινησα το τεννις.

    Παιζω σε χωμα και η (βιαστικη) επιλογη που εκανα σε παπουτσι ηταν το Nike Air Zoom Ultra.
    Δεν με βολεψε καθολου ενω και η στηριξη που προσφερει στο ποδι ειναι ανεπαρκης.

    Θα δοκιμασω κατι αλλο συντομα.




    Sent from my iPhone using Tapatalk


    Τα Nike Air Zoom Ultra έχουν μαλακώσει μετά από 1,5 μήνα που τα φοράω και η άνεση έχει βελτιωθεί.
    Δεν είμαι όμως ικανοποιημένος όπως θα ήθελα και λέω να κάνω απόπειρα για άλλο παπούτσι.

    Είμαι μεταξύ των NIKE ZOOM CAGE 2 και NIKE ZOOM VAPOR 9.5 TOUR.

    Τι θα προτείνατε?

  3. #73
    Strato καλησπέρα,

    Το πόδια, όπως και οι απαιτήσεις του καθενός μας διαφέρουν. Θα σε συμβούλευα, να δοκιμάσεις σε κάποιο εξειδικευμένο μαγαζί όσο πιο πολλά ζευγάρια μπορείς πριν επιλέξεις. Με βάση λοιπόν το δικό μου πόδι, για αυτά τα δύο που ρωτάς ZOOM CAGE 2 > παπούτσι που "αντέχει", καλή επιλογή αν έχεις λίγο πιο φαρδύ πέλμα. VAPOR > παπούτσι "γάντι", αλλά περιορισμένης αντοχής (η έκδοση clay λίγο καλύτερη).

  4. #74
    Εγώ πήρα πρώτα τα barricade boost 2016 y-3. Είναι ίδια με τα απλά, το μόνο που αλλάζει είναι το πάνω μέρος ώστε να μην μπαίνουν μέσα χώματα από χωμάτινο.
    Πολύ σκληρό παπούτσι, κουραστικό απίστευτα. Ειδικά στο μπροστινό μέρος του πέλματος που δεν έχει boost υλικό. Από την άλλη, απίστευτο κράτημα, προστασία, πρόσφυση, αλλά και αντοχή της σολας. Κατάλληλο για αγώνες.
    Έχω και τα barricade Club, που είναι πολύ πιο άνετα, μαλακά και ξεκούραστα, πιο ελαφριά, με αντίστοιχη αντοχή σολας (κλασσικά adidas). Εχουν όμως λιγότερη πλευρική στήριξη, είναι όμως πιο φτηνά και ότι πρέπει για χαλαρές προπονήσεις, ή πολύ μεγάλα χρονικά παιχνίδια.

    Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  5. #75
    Junior Member
    Εγγραφή
    25-03-2017
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    12

    Παπουτσια για τεννις

    Απο θεμα ανεσης καταλαβαινω πως πολλοι προτιμουν τα asics ενω και τα nike vapor 9.5 tour βλεπω πως εχουν φανατικο κοινο.




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #76
    Junior Member
    Εγγραφή
    17-03-2016
    Μηνύματα
    191
    Το να δοκιμάσεις ενα παπούτσι στο μαγαζί δεν λέει τίποτα. Τα speed solution 3 που πήρα τώρα ειναι εκπληκτικά στην εφαρμογή και στο βάρος. Όταν όμως παίξω πάνω από 2 ώρες την άλλη μέρα είναι σφιγμένος ο αχίλλειος και η γάμπα. Με τα barricade boost 2016 δεν έχω κανένα τέτοιο προβλημα. Μετρώντας τα είδα ότι το speed solution 3 είναι πιο ίσιο από πίσω προς τα εμπρός ενώ το barricade boost 2016 έχει 40mm πιο πολύ ''σκαλοπάτι'' που έμενα με βοηθάει.

  7. #77
    Αν κατάλαβα καλά το κατάστημα αυτό είναι αγγλικό.
    Τα μεταφορικά για Ελλάδα είναι 15¤ ανεξαρτήτου του ύψους της παραγγελίας?
    Ρωτάω γιατί θα πρέπει να συνυπολογίζω και αυτό στην αξία του παπουτσιού, δεν βλέπω να έχει Free Shipping.
    Βλέπω πως έχει λίγες μάρκες όμως ορισμένα τα έχει πραγματικά ''σκοτωμένα''. Από νουμεράκια δείχνει να έχει απόθεμα.
    Οι κόκκινοι αριθμοί δεν είναι η τελική τιμή τους?

  8. #78
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ctthuhuong Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν κατάλαβα καλά το κατάστημα αυτό είναι αγγλικό.
    Τα μεταφορικά για Ελλάδα είναι 15¤ ανεξαρτήτου του ύψους της παραγγελίας?
    Ρωτάω γιατί θα πρέπει να συνυπολογίζω και αυτό στην αξία του παπουτσιού, δεν βλέπω να έχει Free Shipping.
    Βλέπω πως έχει λίγες μάρκες όμως ορισμένα τα έχει πραγματικά ''σκοτωμένα''. Από νουμεράκια δείχνει να έχει απόθεμα.
    Οι κόκκινοι αριθμοί δεν είναι η τελική τιμή τους?
    Σε ποιο κατάστημα αναφέρεσαι; Σε ποιο από τα παραπάνω μηνύματα αναφέρεσαι;
    tennisnews.gr
    Το Τένις στην Ελλάδα

  9. #79
    καποιο μαγαζι στην αθηνα που θα μπορουσα να παω τον γιο μου να δοκιμασει παπούτσια?
    εχω δει ένα κοντα στο mall, παιζει κατι άλλο?
    την προηγουμενη φορα πηραμε στο εκπτωτικο αλλα ειχε πολύ λιγα...

  10. #80
    Junior Member
    Εγγραφή
    17-03-2016
    Μηνύματα
    191
    Δημ. Γούναρη 205, Γλυφάδα
    16675 Γλυφάδα
    2109613063

    Ανδ. Παπανδρέου 13
    15122 Μαρούσι , Αττική
    2110129507-08

Σελίδα 8 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 6789 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας